Konu Bilgileri
Konu: Yumurtaların Çevrilmesi Yazar: Ahmet BULUT
Okunma: 5082 Yorum: 8
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ahmet BULUT 04-23-2012, Saat: 12:17 PM   
Yumurtaların çevrilmesi dördüncü temel prensip olup, bunun üç önemli nedeni bulunmaktadır :

• Çevirmek suretiyle yumurta yüzeyindeki ısı farkının giderilmesi Embriyonun ilk gelişme döneminde ruşeym torbasının (disk) daha sonralarında embriyonik zarların kabuk zarlarına veya bu zarların birbirlerine yapışmalarını önlemek için gereklidir.

• Döllü yumurtaların yaklaşık %25' inde kuluçkaya konulduklarında Ruşeym ekseni yanlış durumda bulunmaktadır. Bu hatalar çevrilme ile düzeltilir.

• Yumurtada oluşan civciv, kuluçkanın 12 .13'üncü gününe kadar yumurtanın büyük çapına dik olarak bulunur. Bundan sonraki gelişmede büyük çapına paralel bir doğrultu alır, kafası hava boşluğu tarafına döner. Aksi halde ölümüne neden olur. Bu olay çevrilme ile sağlanır.
Ara
Mürsel AKINCI 10-18-2012, Saat: 11:47 AM   
Merhaba arkadaşlar Raf cevirme işlemi bir cok makina yapmak isteyen arkadaşların sıkıntı yaşadıgı bir işlem kendi çalışmalarımı şematize edip
yararlı olucagını düşünmekteyim

ELEKTRİKSEL BAGLANTI (ZAMAN RÖLESİ İLE YAPMAK İSTEYENLERE)

UYGULAMA BİCİMİ

ELİMDEKİ HAZIR PARCALARIN ÖLCÜTLERİNİ KULLANARAK ASAGIDAKİ UYGULAMAYI YAPARAK SİZDE TAK ÇALIŞTIR SEKLİNDE SONUC ALABİLİRSİNİZ

KOL İLE RAF ARASINDAKİ BAĞLANTI

Ara
Aytaç Keçeci 10-18-2012, Saat: 12:17 PM   
Gerçekten Faydalı Çalışmalar Paylaşmışsınız... Umarım Bunlar Birçok Kişinin İşine Yarayacaktır.
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Hüseyin EREN 12-02-2012, Saat: 01:18 AM   
Mürsel gerçekten başarılı bir çizim olmuş. Ancak 1 nolu kolun uzunluğu kaç cm olacak, 2 nolu kolun yarısı kadar mı acaba?
Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.(Hz.Mevlana)
Ara
Mesut TAHA 09-07-2013, Saat: 09:15 PM   
yeni yapmaya çalıştığım makinede bir yöne 45 diğer yöne yaklaşık 30 derece çevirebiliyorum.... yer sıkıntısı var dolap içerisinde acaba bu sıkıntı oluşturur mu? illede her iki yöne 45 dönmek zorunda mı?
Ara
Emin YILMAZ 10-18-2013, Saat: 12:17 AM   
selamun aleyküm arkadaşlar.konuyla biraz uzak alakalı bir sıkıntım var.bu yüzden önce kusuruma bakmayın.benim kuluçka makinem ;şeffaf camlı buz dolabından yapılma bir makine ,54 lü 7 viyol alıyor ,ful otomatik ,makinamdanda genelde memnunum fakat en üst viyolden randıman alamıyom.bunun sebebi ne olabilir acabayardımcı olcak arkadaşlara şimdiden teşekkürler
Ara
Ahmet ÖDÜBEK 10-18-2013, Saat: 12:57 AM   
Emin bey randıman alamıyorum derken ne şekilde, yani çıkım oluyor ama yetersiz mi, ya da sakat çıkım oranı mı yüksek, yumurtalar gelişim de mi ölüyor hepsinin farklı farklı sebepleri olduğu gibi hepsinin ortak sebeplerinden biri de ısı ve nem dağılımındaki eşitsizliktir.
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Dark Brahma
-Isabel Brahma
-Lıght Sussex
-Denizli
-Hint (Asil)
-Hindi
-Keklik
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
Emin YILMAZ 10-18-2013, Saat: 01:47 AM   
ahmet bey benim en üst viyolde 54 yumurtadan 10 adet ya çıkıo ya çıkmıyor.gerçi bende artık üst viyolü doldurmuyorum.kafama takılan alt viyollerde çıkım oluyorda en üstekinde niye olmuyor

ahmet kardeşim otomatik nem , otomatik ısı ve otomatik çevirme var
Ara
Soner YAYLA 11-20-2013, Saat: 01:41 PM   
(10-18-2013, Saat: 01:47 AM)Emin YILMAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ahmet bey benim en üst viyolde 54 yumurtadan 10 adet ya çıkıo ya çıkmıyor.gerçi bende artık üst viyolü doldurmuyorum.kafama takılan alt viyollerde çıkım oluyorda en üstekinde niye olmuyor

ahmet kardeşim otomatik nem , otomatik ısı ve otomatik çevirme var

EMİN ABİ BUNUN BİRDEN FAZLA NEDENİ OLABİLİR AŞAĞIDAKİ OLAYLARI BİR KONTROL ET
1)ISINAN HAVA YÜKSELİR YANİ ÜST VİYOL DİĞERLERİNE GÖRE DAHA SICAK OLUR KURUYUP ÖLÜYOR OLABİLİRLER ÇÖZÜM: ÜST KISMA YENİ BİR FAN TAKIN
2)ÜST VİYOL NEMDEN AZ FAYDALANIYOR OLABİLİR ÜST VİYOLE YAKIN BİR
SU KABI DAHA KOYMAYI DENEYİN
3)HAVA EŞİT DAĞILMIYOR OLABİLİR YENİ BİR FANLA HAVA DAĞILIMINI SAĞLAYIN
VARLIĞINDAN UTANDIĞIM BİR GÜMÜŞHANELİ YOKTUR.
                                                             M.OLTAN SUNGURLU
                            GÜMÜŞHANELİ
Ara

Yumurtaların Çevrilmesi Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çevirme esnasında yumurtaların durması gereken yer Tevfik ERCAN 4 3,052 11-20-2013, Saat: 01:29 PM
Son Yorum: Soner YAYLA

Hızlı Menü: