Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
acil yardım aşılama
yeni aldığım 3 aylık brahmalar var 7 adet yanlız bunlar ası yapılmışmı bilmiyorum belki hiç yapmamışlar bunlara hangi aşıları nezaman yapmam lazım.kumesimde ayrıca 12 tavuk var lohman brown yetişkin bunlarında eviliyatını sormamıştım herangi bir hastalık söz konusu değil fakat ya olursa diyerekten bunların hepsine baştan veba çiçek gumbaro karma aşı falan sıralamasını yazarsanız hangi aşıları yapayım canlı yada ölü olarak şimdiden teşekürlerler.
Ara
Aşılama olarak 4.gün Newcastle canlı aşı sularına (örnek biovac b1), ilk aşıdan 3 hafta sonra Enfeksiyöz Bronşitis ve Newcastle canlı aşı sularına (örnek biovac ndv 6/10 h120), 16.haftada Newcastle, Bronşitis, EDS ve Koriza hastalığına karşı hazırlanmış inaktif aşı boyundan enjekte (Örnek OLVAC A+B+HG), 18.haftada Salmonella Enteritidis ve Typhimurium hastalığına karşı hazırlanmış inaktif aşı enjekte (Örnek Set-Vac), 20.haftada Çiçek canlı aşı kanat zarından (Örnek Vaiol-Vac) uyguluyorum. Bir sene sonra tekrar ediliyor.

Not:

Aşıyı hazırladığınız su klorsuz olmalıdır (Sudaki kloru nötralize eden boyalı ürünler bulunmaktadır)
Aşıyı hazırladığınız alan temiz olmalıdır
Dezenfektan ürünler ile aşı bozulmamalıdır
Aşılayacağınız hayvanlar uzun süre susuz bırakılmamalıdır
Tüm kanatlılarınız aynı anda aşılı su tüketmeye başlamalıdırlar
Not 2:

Bu program sadece örnek olarak verilmiştir, bölgenizdeki hastalık riskleri farklılık gösterebilir, aşı ilave etmek, çıkarmak veya hiç yapmamak olasılıklar dahilindedir.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Sad Acill Yardım Yunus YAZAN 3 500 08-24-2016, Saat: 05:47 PM
Son Yorum: selim kerem yabas
  Acil yardım.... Ali Yılmaz 12 2,685 09-16-2015, Saat: 11:57 AM
Son Yorum: Ali Yılmaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

İletişim | KuluckaClub | Yukarı Git | | Arşiv | RSS