Konu Bilgileri
Konu: NE YAPMALIYIM Yazar: Ali karataş
Okunma: 16600 Yorum: 57
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ali karataş 04-14-2016, Saat: 02:19 PM   
4 5
Konu Görünümü | Doğrusal Görünüm
Eforstar ht 24 - c
04-09-2016, 12:25 AM Mesaj: #1
Ali karataş Çevrimiçi
Profesyönel Üye
Uyarı Seviyesi: 0%
Eforstar ht 24 - c
Eforstar HT - 24 - c Arkadaslar cihazi yeni aldim ilk cikim superdi ikincide 10. Gun sabah hersey normaldi saat ucte bi baktim hertaraf su cihaz komut vermiyor fakat buhar makinasina elektirik gidiyor hic durmadan buhar veriyor cihazlari kapatip kapagi actim iceriyi kurladim ve tekrar calistirdim ve normale dondu.
Ertesi aksam iki saat kadar takip ettim gösterge 37.6 ya ayarli normalde37.7 de kapatip 37.7 acmasi gerekiyor fakat bakiyorum 37.9 cikiyo 37.4 e düşüyor 37.4 te aciyor isiyi fakat gosterge ayni tekrar kapatiyor,yukselmiyor 30 saniye kadar calismasina ragmen. Kullananlar varsa acil yardim ci olabilirmi. Dun aksam yumurtalari cikima almak istededim 18 gun yumurtalari tektek isikla kontrol ettim sonuc resimlerde 70 yumurta buyuk cogunlugu parayla alinan
Benim kanaatim ve gozlemim %100 termostat hatasi.
Bosa gecen zananami yanayim giden parayi yaktigim elektriğemi uykusuz gecen can sikitinli gecelerimime en onemlisi kiyilan canlarami lutfen fikir verin.

Yazmayi unuttum yukleme 26 mart ariza 6 nisan dunde cikima alacaktim sozde.Crying

Ek Dosyalar Resimler

Sen doğru yolda ol da, varsın seni eğri sansinlar.
Ara
altan tuncer 04-14-2016, Saat: 03:12 PM   
Geçmiş olsun.
Embriyolar 5-6 günlük gibi duruyor.
Kombine Termostatların bu sıkıntıları olabilir.Bende EMKO 3722 kullanıyorum, bence Eforstardan daha iyi.

Edit: Servise bir gönderin termostatı.
Ara
Ali karataş 04-14-2016, Saat: 03:20 PM   
Mesajin baslagicinda 9 nisandaki arizayi kopyaladim kuluckanin 10 .gununde oldu ariza ve o gun olmus hepside cihazi servise gondersem ne olcak guvenim kalmadiki ayni sitresle birdaha nasil yumurta yuklerim bilmiyorum sabah ofkeyle iade edecem dedim ama aldigim kisiye ne yapsam kararsizim

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara
Muhammed KARATEKİN 04-14-2016, Saat: 10:13 PM   
(04-14-2016, Saat: 03:20 PM)Ali karataş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mesajin baslagicinda 9 nisandaki arizayi kopyaladim kuluckanin 10 .gununde oldu ariza ve o gun olmus hepside cihazi servise gondersem ne olcak guvenim kalmadiki ayni sitresle birdaha nasil yumurta yuklerim bilmiyorum sabah ofkeyle iade edecem dedim ama aldigim kisiye ne yapsam kararsizim

geçmiş olsun ali bey.
Ancɑk yɑrɑdɑn dener kulunu, insɑn insɑnı denerse kɑlp hüküm giyer…
Servet ÇOBAN 04-15-2016, Saat: 12:38 AM   
Ali bey geçmiş olsun.Bence kendi makinemizde kullandığımız termostatların bütün özelliklerini öğrenmemiz gerekli, bence nem için alarm kursaydınız termostat birşeyler yanlış ta gitse sizi sesli olarak uyarırdı benim termostatımda (emko 3722) nem alarmı minumum %50 maksimum %80 bu değerlerin altına veya üstüne çıkınca dahili alarmı sesli olarak uyarı veriyor Örnek kapağı açtın nem düştü nemlendiricide su kalmadı veya termostatın nem çıkış rölesi yapıştı nemlendirici devamlı çalıştı böyle durumlarda termostatın yapabileceği bir şey yok sizin müdahale etmeniz gerekli alarm sizi uyarıyor.
Makinenizde ısıtıcı olarak ne kullanıyorsunuz ısı yükselmesinin sebebi nedir? Isının geç yükselmeye başlaması ve set değerinin 37,6 nın üzerine çıkması bana termostatınızı rezistansta kullanıp aç kapa modunda çalıştırdığınızı düşündürüyor.
Ara
Cihat özkan 04-15-2016, Saat: 12:50 AM   
Ali abi durum böyle olunca ister istemez üzülüyo insan harcadığın para emek gidiyor
yokki garantisi abi geçmiş olsun..
Ara
Ali karataş 04-15-2016, Saat: 12:58 AM   

Ara
A.Ümit GÜNENDİ 04-15-2016, Saat: 12:59 AM   
Ali bey sizin duruma benzer bir olayda ben yaşadım, geçen sene. Bende Emko 3721 var, nem içinde Elitech diye kaliteli olduğunu düşündüğüm bir cihaz kullanıyorum. Bildiğiniz nem nozülü kumanda ediyordu. Nem nozülü yanılmıyorsan 1 Ampere yakın güç çekiyor, nem cihazın üzerindeki değerler 1 amperi rahatlıkla idare edecek görünse de, her neden olduğunu bilmediğim bir şekilde kontak yapışması nedeni ile nem nozülü sürekli devrede kalıp, kuluçka makinesinin içerisini yağmur ormanlarından beter bir duruma çevirmiş, tabanda ise havuz oluşmuştu. Cihaz hata mesajı verip duruyordu. Bütün yumurtalar telef oldu anlayacağınız. Ben bu olaydan sonra, hiçbir cihazın üzerindeki değerleri dikkate almadan (Marka önemli değil ister Çin malı ister en kaliteli marka) cihaz çıkışına extra önlem olarak, ayrı bir röle(Finder Röle) kullanmaya başladım. Bahsettiğim röle çok çok düşük bir değerde akım çektiğinden kontak yapışması gibi bir durumun artık olma imkanının çok çok zor olduğunu düşünüyorum.
Bu kadar zahmete girip, bu kadar emek verdikten sonra hüsrana uğramamak amacıyla cihazlara ne kadar kaliteli de olsa, artık ben ek önlemlerimi alıp devreye almaya başladım. Cihazlarla ilgili yaşanan aksak, artık yok denecek durumda.
Sizdeki de muhtemelen kontak yapışması olayına benziyor,
Ara
Ali karataş 04-15-2016, Saat: 01:02 AM   
Makinam bu arkadaslar

Ara
A.Ümit GÜNENDİ 04-15-2016, Saat: 01:03 AM   
(04-15-2016, Saat: 01:02 AM)Ali karataş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Makinam bu arkadaslar

Görünen hiç bir şey yok. ?
Ara
Ali karataş 04-15-2016, Saat: 01:07 AM   
Sozon mesaj araya girdi ayni anda attik bir uste kaldi resim

Digerini yukleyemedim

Enson hali buydu

Bende bugun ogrendim umutbey cihaz nem cikisina mini konnektör takmak isi daha garantili yapiyormus.
Bir yildan fazla suredir okadar cok arastirdim bu isi ana bu olayi hoc kimseden ne duydum ne okudum.
Aslinda bununla ilgili bir konu acip arkadaslarin cihazlari ve makinalarina eksradan yaptiklari paylisilsa mutlaka cok faydasi olur.

Ek Dosyalar Resimler

Ara
A.Ümit GÜNENDİ 04-15-2016, Saat: 01:34 AM   
Kontaktör hem çok büyük, hem pahalı, hemde gerek yok, finder röle işinizi çok güzel görür, fiyatıda değişken olsa da 10 tl gibi.
Ara
Ali karataş 04-15-2016, Saat: 01:46 AM   
Teşekkürler umit bey hemen tedarik edecem.
Birde cihaz bir defa takili kaldi acip kapattiktan sonra duzeldi ve bir hafta bir umut calistirdim tekrar tskilma yapmadi acaba rolede hadar varmıdır

Ara
A.Ümit GÜNENDİ 04-15-2016, Saat: 01:52 AM   
(04-15-2016, Saat: 01:46 AM)Ali karataş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler umit bey hemen tedarik edecem.
Birde cihaz bir defa takili kaldi acip kapattiktan sonra duzeldi ve bir hafta bir umut calistirdim tekrar tskilma yapmadi acaba rolede hadar varmıdır

Bende de aynı durum oldu, cihaz o günden sonra takılma yapmadı ama, ben yinede güvenmediğimden, çıkışa röleyi hemen ekledim. Bir daha o kadar yumurtayı ve o kadar canı, 10 tl veya her ne kadar ise feda edemem.
Ara
Servet ÇOBAN 04-15-2016, Saat: 02:03 AM   
Ali bey bizim kullandığımız termostatların çıkış röleleri maksimum 3 amper vaya 5 amper akıma dayanabilecek mini röleler. Kendi makinesini yapan arkadaşlar ne kadar çok ampül bağlarsam o kadar iyi olur gibi düşünceler ile bu çıkış rölelerine yüksek akım yüklüyorlar sonuç röle yapışıp kalıyor.Harici bir röle kullandığın zaman akım bu rölenin üzerinden geçiyor termostatın rölesine güç binmiyor termostatın çıkış rölesine sadece bu ekstra rölenin kontağını açıp kapatacak kadar güç biniyor. Resimdeki rölenin dayandığı akım 16 amper istediğini bağla kontağını yapıştıramazsın.

Ek Dosyalar Resimler

Ara
Ali karataş 04-15-2016, Saat: 02:11 AM   
Ben yaptim tamam.... dememeyi bu kulucka isi ve bu forum sayesinde cok daha iyi ogrendim.
Daha neler ogrencem merakla bekliyorum hata yspmasak iyi ama bazen boyke daha iyi yer ediyor kafamizda herhalde

Sonsuz Teşekkürler bilgisini paylaşan herkese.....

Ara
A.Ümit GÜNENDİ 04-15-2016, Saat: 02:20 AM   
(04-15-2016, Saat: 02:11 AM)Ali karataş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben yaptim tamam.... dememeyi bu kulucka isi ve bu forum sayesinde cok daha iyi ogrendim.
Daha neler ogrencem merakla bekliyorum hata yspmasak iyi ama bazen boyke daha iyi yer ediyor kafamizda herhalde

Sonsuz Teşekkürler bilgisini paylaşan herkese.....

Aslında bu işe hevesle yeni başlayan arkadaşların yaptığı en büyük hata, iyice araştırmadan hevesle hemen kendilerine bir makine yapıp heveslerini gidermeye çalışmaları. Ama burada giden canlar var, her ne olursa olsun giden can.
Onun için bu işlere merak duyan arkadaşlara öncelikle önerim, kesinlikle sizlerden daha önce bu işlere kalkışmış meraklı arkadaşların veya tecrübeli arkadaşların paylaşımlarını sonuna kadar okuyup, daha önce yaşanmış hataların sonuçlarını görüp ve bu hataların nasıl giderildiğini iyice öğrenip bu işe kalkışmaları. Bir hevesle başlanılan bu olayın, kötü sonuçlarını sürekli görüyoruz maalesef. Az sabır ve iyi bir araştırma ile, birçok olumsuzluğu başlangıçta bertaraf edebiliriz.
Ara
Ali karataş 04-16-2016, Saat: 01:38 PM   
(04-15-2016, Saat: 02:03 AM)Servet ÇOBAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ali bey bizim kullandığımız termostatların çıkış röleleri maksimum 3 amper vaya 5 amper akıma dayanabilecek mini röleler. Kendi makinesini yapan arkadaşlar ne kadar çok ampül bağlarsam o kadar iyi olur gibi düşünceler ile bu çıkış rölelerine yüksek akım yüklüyorlar sonuç röle yapışıp kalıyor.Harici bir röle kullandığın zaman akım bu rölenin üzerinden geçiyor termostatın rölesine güç binmiyor termostatın çıkış rölesine sadece bu ekstra rölenin kontağını açıp kapatacak kadar güç biniyor. Resimdeki rölenin dayandığı akım 16 amper istediğini bağla kontağını yapıştıramazsın.
Almam gereken role tam olarak resimdekimi ozelliklerini tam bilmiyorum
Ara
burak demirkapak 04-16-2016, Saat: 03:04 PM   
Bizde direk kullaniyoruz almamiz gerekeni vede baglandi semasini gonderirseniz bizlerde yapalim ve sikinti cekmiyelim
burak demirkapak 04-16-2016, Saat: 03:04 PM   
Bizde direk kullaniyoruz almamiz gerekeni vede baglandi semasini gonderirseniz bizlerde yapalim ve sikinti cekmiyelim

NE YAPMALIYIM Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kabin olarak ne önerirsiniz ? ALİ BEY 5 2,984 05-22-2014, Saat: 08:51 AM
Son Yorum: ALİ BEY
  ne yapmam gerek Osman AZAK 3 1,980 03-30-2014, Saat: 12:12 PM
Son Yorum: A.Ümit GÜNENDİ

Hızlı Menü: