Konu Bilgileri
Konu: EMKO 3722 Yazar: İbrahim Mert
Okunma: 8912 Yorum: 9
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İbrahim Mert 10-08-2015, Saat: 03:42 PM   
EMKO 3722 Termostat siparişi verceğim en güvenilir ve teknik destek alabileceğim yer neresi arkadaşlar ?

2. si Bu termostatı kullanan arkadaşlar memnunmu ?

Bilgilerinizi bekliyorum teşekürederim.
Ara
Servet ÇOBAN 10-09-2015, Saat: 01:08 AM   
Kuluçkadaki bütün işlemleri tek bu aletle yapabiliyorsun.Isıtıcı olarak rezistans kullanacaksan ısı yükselmesini önlemek için PİD kontrol özelliği var bu benim çok hoşuma gitmedi devamlı röleyi açıp kapatıyor çıt çıt ses çıkarıyor bu kadar röle açıp kapatması aletin ömrünü kısaltır diye düşünüyorum.Onun dışında süper bir alet. Ampül kullanacaksan hiç düşünmeden alabilirsin rezistans kullanacaksan efor star daha güzel çalışıyor, röle açıp kapatarak değil dimmer gibi voltajı düşürerek ısı ayarı yapıyor.
Ara
İbrahim Mert 10-09-2015, Saat: 01:58 AM   
(10-09-2015, Saat: 01:08 AM)Servet ÇOBAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kuluçkadaki bütün işlemleri tek bu aletle yapabiliyorsun.Isıtıcı olarak rezistans kullanacaksan ısı yükselmesini önlemek için PİD kontrol özelliği var bu benim çok hoşuma gitmedi devamlı röleyi açıp kapatıyor çıt çıt ses çıkarıyor bu kadar röle açıp kapatması aletin ömrünü kısaltır diye düşünüyorum.Onun dışında süper bir alet. Ampül kullanacaksan hiç düşünmeden alabilirsin rezistans kullanacaksan efor star daha güzel çalışıyor, röle açıp kapatarak değil dimmer gibi voltajı düşürerek ısı ayarı yapıyor.

Servet abi , öncelikle bilgiler için teşekürederim. Ben bitane 48 li kuluçka makinası aldım çin malı içinde yumurta yüklü bügün 19. gün daha kırılma çatlama yok nem ayarı sıkıntılı sıcaklıkta öyle her gün dükkanımı açmadan sabah kahvemi yanında içiyorum kontrol ediyorum. Neyse abi uzun lafın kısası fazla umudum yok ama sonuna kadar bekleyecem. Makinayıda burda paylaşacam yeni başlayacak olan arkadaşların bu hataya düşmemesi için .Kendi makinalarını kendiler yapsınlar, yada Tecrübeli abilerimizin sattığı makinalardan alabilirler Metin abinin makinaları gibi . Servet abi ben kendi makinamı yapmaya karar verdim.

Alacağım Ürünler
1-Eforstar PR-13-T Termostat
2-Eforstar Higrostat HDF-1200
3-50 lt. Saklama Kabı (İzolasyon malzemesi ile kaplanacak)
4-Çin Malı Makinamdan çıkan 220V Yuvarlak Rezistans
5-Çin malı makinamdan çıkan 48 li 220V Çevirme Tablası
6-150X150X50 220 V ÇİFT RULMAN FAN 2 Adet Bol Bol üflesin
7-Nem Nozulu

Abi yorumunu bekliyorum teşekürederim.
Ara
Servet ÇOBAN 10-09-2015, Saat: 02:24 AM   
Kendi kuluçka makinanı kendin yapmak çok güzel ama makinadan tam verim almak çok zor gelişim zamanında çıkamadan ölenler oluyor benim hala tam bir ayar tutmadı.Sitede el yapımı kuluçka makinaları var saklama kabı ile yapılmış olanları incele fanı nereye takmışlar hava deliklerinin yerleri falan bunlardan kopya çekerek makinanı yapabilirsin, yukarıda yazdığın efor starın ürünleri çok güzel burada bir arkadaş bu ikiliyi kullanıyor büyük meşrubat dolabına yapmış çalışması çok güzel.
Ara
İbrahim Mert 10-09-2015, Saat: 03:49 PM   
(10-09-2015, Saat: 02:24 AM)Servet ÇOBAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendi kuluçka makinanı kendin yapmak çok güzel ama makinadan tam verim almak çok zor gelişim zamanında çıkamadan ölenler oluyor benim hala tam bir ayar tutmadı.Sitede el yapımı kuluçka makinaları var saklama kabı ile yapılmış olanları incele fanı nereye takmışlar hava deliklerinin yerleri falan bunlardan kopya çekerek makinanı yapabilirsin, yukarıda yazdığın efor starın ürünleri çok güzel burada bir arkadaş bu ikiliyi kullanıyor büyük meşrubat dolabına yapmış çalışması çok güzel.

Servet abi ilgin ve bilgilerin için teşekürler. İlk başta saklama kabıyla başlamayı düşünüyorum
bu işe yeni başlamış arkadaşlarada bir örnek de benden olsun diye. çok ayrıntılı bi makina yapacam allahın izniyle. Burdan da yapım aşamasını daha sonrada çıkımları paylaşacam inşaallah.
Ara
Murat Alp 10-13-2015, Saat: 12:23 AM   
Civcivlerinizin sağlıklı çıkması dileğiyle , Ibrahim bey Allah yardımcınız olsun. Internette çok bilgi var kuluçka yapımıyla ilgili ama ben cesaret edememiştim. Kuşadaşında kendi makinelerini yapan benim civcivlerimide çıkarıveren arkadaşlarım olmuştu, iyi sonuçlar elde etmişlerdi, ince eleyip sık dokuyun. Parçaların bi kısmı elinizde mevcut eksikler olursa yardımcı olmaya hazırım kolay gelsin efendim.
Ara
İbrahim Mert 10-28-2015, Saat: 07:55 PM   
Arkadaşlar Çimuka'nın rezistans , fan ve plastik gövdesini nereden temin edebiliriz . Sitesinde de yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar.

Ara
Servet ÇOBAN 10-28-2015, Saat: 11:40 PM   
Çimuka bu malzemeleri yedek parça olarak bulundurmak zorunda telefonla görüşme yaparsan belki verebilirler.Başka sitelerde bu fanı temin edip kendi makinasına takanları gördüm.Fiyat belki fazla olabilir.Fan olayını kendin de yapabilirsin ama rezistans belki uymayabilir tam takım olursa güzel olur tabiki.

http://www.kuluckaci.com/kulucka-makinel...rim-geldi/
Ara
İbrahim Mert 10-30-2015, Saat: 12:31 AM   
(10-28-2015, Saat: 11:40 PM)Servet ÇOBAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çimuka bu malzemeleri yedek parça olarak bulundurmak zorunda telefonla görüşme yaparsan belki verebilirler.Başka sitelerde bu fanı temin edip kendi makinasına takanları gördüm.Fiyat belki fazla olabilir.Fan olayını kendin de yapabilirsin ama rezistans belki uymayabilir tam takım olursa güzel olur tabiki.

http://www.kuluckaci.com/kulucka-makinel...rim-geldi/

Bugün kıbrıs çimuka dan fiyat aldım Servet bey . 250 Tl şoklarımdayım. Başka sitelerde 70 Tl ye alanlarda varmış galiba taş patlasın 100 TL , söylediğiniz gibi fan,rezistans,kabini kullanan arkadaşlar başarılı çıkım oranları yakalıyorlar . örneklerini başka sitelerde gördüm.
Ara
Servet ÇOBAN 10-30-2015, Saat: 04:53 AM   
Bu fiyat olması normal.Daha önce fanı arızalanmış çimuka makinasının yerine aynı ölçüde aksiyel fan takmışlar uyum sağlamamış, nasıl bir özelliği var bilmiyorum (kanat sayısı fazla veya uzun v.b.) banada sanki bütün makinalarında aynı fanı kullanıyorlar gibi geldi kocaman makinada da aynı küçücük makinada da resimlerden yanılıyor olabilirim.Sizden sipariş alırken belli bir ölçü verdiler mi? ya da bu fan şu büyüklükteki makinaya ait diye.
Ara

EMKO 3722 Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Emko 3722 için yardım MUSTAFA KILIÇ 3 1,178 01-04-2018, Saat: 10:26 PM
Son Yorum: MUSTAFA KILIÇ
  emko 4420 kuluçka makinası olurmu Mehmet KURT 0 1,128 12-17-2016, Saat: 09:38 AM
Son Yorum: Mehmet KURT
  Emko 3722 isi olcum hassasiyeti Ali karataş 3 3,210 05-17-2016, Saat: 12:57 AM
Son Yorum: Servet ÇOBAN
  ACİL YARDIM ... EMKO ESM-4430 Fabrika ayarları... !... Metin AYDIN 1 2,391 05-09-2015, Saat: 11:55 PM
Son Yorum: Mustafa SARPKAYA
  emko termostad 37 10 bağlantı şeması Yusuf KILINÇ 3 5,118 04-29-2014, Saat: 11:55 AM
Son Yorum: Kemal KİPER
  Emko 3721 Sizce Nasıl Yemliha KORKMAZ 4 4,313 03-25-2014, Saat: 02:55 PM
Son Yorum: Kemal KİPER
  hangi emko esm 3710? Serkan YILDIRIM 4 3,131 03-03-2014, Saat: 02:05 AM
Son Yorum: Kamil SAİM

Hızlı Menü: