Konu Bilgileri
Konu: Bunu da gördük.. Yazar: Banu Semiha DOKUREL
Okunma: 2585 Yorum: 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Banu Semiha DOKUREL 04-15-2015, Saat: 03:23 PM   
Ne kadar şanslıyız..Nekadar güzel bir milletin ecdadıyız..

Kaybediyoruz arkadaşlar..Maddiyatla maneviyatı kaybediyoruz..
Bugün kızımın okul toplantısına gittim..İlkokuldan mezun olacakları için çocuklarımızı okuma yönünde nasıl yetiştireceğimiz anlatıldı..Mümkünse özel okullara göndermemiz tavsiye edildi..Mühendis doktor olmaları için...
Önce insan olmaları için uğraşmayı unutmuşuz..
Daha sonrada sınıf öğretmenimiz girdi sınıfa..İnsan değil de mühendis doktor avukat olmaları için yetiştirmemiz için uğraşmamız gerektiğini söylemelerinde ne kadar da haklı olduklarını öğretmenimizin söylediği söz kanıtlar gibiydi..

- Bu sınıfata bir türlü etkinlİk oluşturamıyoruz..A Şubesindeki öğrencilerimiz her yere gidiyor..Tabii bu şubede bütün zengin çocukları toplatıldı..
-Pardon hocam bu sözünüz gerçek mi ..dedim inanamadım
-evet maalesef böyle bir uygulama yapıldı dedi..

Şimdi kuranda internetten tefsir dersleri dinlerken şu cümleyi duydum..
Siz insan olarak birer damlasınız..Göle karışmazsanız buharlaşır gidersiniz..
Fakat değerli damlalar olarak özel göllere düşüp buharlaşmaktan kurtulan insanlar da var...

Çocuklarımızın mühendis doktor avukat olması için çok gayret edelim...

Acizane paylaşmak bilgilendirmek istedim..
Ara
İsmail MENGİR 04-15-2015, Saat: 03:31 PM   
Hey gidi heyyyy, ne iç çektim bir bilseniz!!! Nesil elden gidiyor mu?Nereye gidiyor?Biz ne için yaşıyoruz?
Rhode Island White, Light Sussex, Splash Blue Laced Wyandotte, Silver Laced Wyandotte, Australorp
Tel:0551 104 74 39

Ara
Mustafa ALKAN 04-15-2015, Saat: 03:44 PM   
Evet Banu hanım benim kızımda lise 3 te A sınıfı var bizimkini B sısnıfına verdiler 1 çocuk sınıfın 1 cisi o kadar A alın dedik olmadı bu senede müdür değişti sene ortası olmadı mecburen ben de özel okul aramaya başladım geçen hafta yeni açılacak bir özel okula gittim ön görüşme yaptım 11.500 tl servis hariç indirim için uğraşıyorum mecburen kredi falan bir şekilde yollayacağım başka çare kalmadı yoksa ünüversite hayal olacak çocuk için
Ara
Serkan TASCİ 04-15-2015, Saat: 07:16 PM   
Bir eğitim çalışanı olarak meslektaşımın sizinle bu şekilde konuşması doğru olmamış. Öğretmenler olarak bizlerin, velilerle konuşmalarının ve seçecekleri kelimelerin, kuracakları cümlelerin anlamlarının nerelere gittiğine dikkat ederek hareket etmeleri gerekir.

Önceliğin (iyi) meslek edindirmek değil, toplumla uyumlu, ailesine ve ülkesine duyarlı nesiller yetiştirmek olduğu unutulmamalı.

Ancak biz okullarda şunu gözler olduk, tabir çok hoş değil ancak "at yarışına çıkacak şekillde hazırlanan atlar gibi, öğrencilerimizi sınavlara hazırlar olduk."

"Neremiz doğru ki eğitim sistemimiz düzgün olsun." diyip boşvermiyoruz, kendi çevremizde gördüğümüz yanlışlıklara karşı bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ancak eğitim sistemimiz her bir kaç senede yapılan değişiklikler ve yaşadığımız olumusuzluklar nedeniyle bir yere kadar gidiyor.
Ara
Emre OZCICEKCI 04-15-2015, Saat: 08:48 PM   
Cocuklarin hepsine ayni egitim veriliyor, her ogrencinin yapisina mantigina uygun dersler verilmeli, mecburi dayatma olmadan arasdirma konulari ile dersi kendilerinin ogrenmeleri saglanabilir, ezberci egitimden kurtulmak gerekiyor, bu sekil cocuklarin hepsi daha basarili olucakdir, ben kendimden ornek veriyim, matematikciyim ama fizikci degilim, fizik egitimi almak hosuma gitmedi cunku universitede matematiksel bolum secdim,
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
 her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Banu Semiha DOKUREL 04-16-2015, Saat: 09:21 AM   
Arkadaşlar hepinize çok çok teşekkür ederim..Yorum yazıp paylaştığınız için..İnanın burada paylaşıp yorumlarınızı okuduktan sonra içim rahatladı, moralim düzeldi..
Aynı fikirlere sahip insanlarla olmak çok güzel..

Konuyla pek alakası yok fakat çok hoşuma gitti güzellikleri de paylaşmak istedim..Konu başlığına uyuyor..Rolleyes
Allah dünyadada ahirette de hep güzelliklerle karşılaştırsın..

Ara

Bunu da gördük.. Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: