Konu Bilgileri
Konu: Kestane zamanı geldi... Yazar: Abdullah GÖKPINAR
Okunma: 3812 Yorum: 12
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Abdullah GÖKPINAR 10-13-2014, Saat: 04:41 PM   
Merhaba,İstanbul'da ormanlarda kestane ağaçları meyvelerini vermeye,dökmeye başladı.Mevsim tma kestane mevsimi.Hem tazecik hem verimli hem de toplamak çok zevkli.Bişey yapmaya gerek yok,kestane olan ormana gidip hem yürüyüş yapmış oluyoruz hemde elimizde ki sopayla yerdeki toprağı yaprakları karıştırıp aralarına düşmüş olan kestaneleri topluyoruz.Akşama eve gidince de ailemizle birlikte, varsa sobanın üstünde yoksa tavada kızartıp kestane kebap olarak tüketiyoruz.Ailemizle de keyifli bir birliktelik geçirmiş oluyoruz.Herkese afiyet olsun.

Ek Dosyalar Resimler

Ara
Kamil SAİM 10-13-2014, Saat: 05:42 PM   
mantarda iyimis hani Smile
Merve KARA 10-13-2014, Saat: 06:52 PM   
Yumurtalı da iyi gider. Smile
Ara
Ümit KÜÇÜKYAVUZ 10-13-2014, Saat: 09:03 PM   
Afiyet bal seker olsun Smile
Ara
Abdullah GÖKPINAR 10-14-2014, Saat: 01:16 PM   
(10-14-2014, Saat: 07:11 AM)Serhat BEYAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sobada yaptım geçen köyde harika olmuştu Big Grin Mantar ne mantarı? Genelde öyle iri yarı olgun mantarlar aksi gibi yenmez Big Grin Bizim Orda (Kastamonu) Kanlıca Dedikleri Bir Mantar Var Harika Olur..

Afiyet olsun size ve tüm arkadaşlara da.Mantarı tamamen büyük olduğu için dikkatimi çektiğinden çekip yükledim.Çok vardı çeşit çeşitti, büyük olduğu için paylaşmak istedim.
Ara
Mustafa SARPKAYA 10-14-2014, Saat: 10:58 PM   
Masallah ortam cok guzel. Burası belgradmı fatih mi neresi. Yoksa memleket mi.
Abdullah GÖKPINAR 10-14-2014, Saat: 11:34 PM   
(10-14-2014, Saat: 10:58 PM)Mustafa SARPKAYA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Masallah ortam cok guzel. Burası belgradmı fatih mi neresi. Yoksa memleket mi.

Eyvallah abi.Burası Beykoz.Allahtan İstanbulda böyle ormanlar var,yoksa nefes alamazdık.
Ara
Merve KARA 10-16-2014, Saat: 12:59 PM   
Oralarda daha çok çeşitli yenebilir mantarlar bulabilirsiniz. Aman dikkat demekte fayda var.
Ara
Abdullah GÖKPINAR 10-16-2014, Saat: 02:20 PM   
(10-16-2014, Saat: 12:59 PM)Merve KARA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oralarda daha çok çeşitli yenebilir mantarlar bulabilirsiniz. Aman dikkat demekte fayda var.

Evet Merve hanım çok mantar var ama biz de anlamdığımız için uzak duruyoruz,dikkat ediyoruz.Ama anlayan biri olsa çok keyif alır ve baya da malzeme toplarBig Grin
Ara
Merve KARA 10-16-2014, Saat: 11:57 PM   
Hele ki şu zamanlarda çok var. İlgilenen olursa linkteki turları takip edebilirsiniz http://www.bemettour.com/mantar-turlari.html . Biz de avdayken baya mantar görüyorduk ve tur ile bir kaç senedir lezzeti tadıyoruz. Smile
Ara
Ahmet BULUT 10-28-2014, Saat: 03:53 PM   
dün mantardan zehirlenme haberleri duydum birisi komada çıkma şansı çok zayıfmış aman dikkat edin
yemek zorunda olunan bir şey tadı ve lezzeti çok güzel ama işin içinde soru işareti varsa ne gerek var
Ara
Merve KARA 10-30-2014, Saat: 11:46 AM   
Kesinlikle katılıyorum Ahmet Bey.
Mantar konusunda emin olmak diye bir şey inanın çok çok zor. Ben bunu biliyorum diye yemek, şakaya gelecek bir mevzu değil. Birbirine benzeyen o kadar çok çeşit var ki anlatamam.
En azından ormanda dolaşırken karşılaştığımız çeşitlerin neler olduğunu merak edenler olursa, birebir gözlemleyerek öğrenebilecekleri bir etkinlik oluyor.
Ara
Ahmet BULUT 10-30-2014, Saat: 12:28 PM   
Yazdığım kelimeyi düzeltmedim yanlış yazmışım burda düzelteyim

mantar yemek çok zorunda olunan bir şey değil tadı lezzetli ama atla deve değil soru işareti varsa yemeyin olsun bitsin

komada olan kişi hakkın rahmetine kavuşmuş bu arada
3 gün yatmıştı
Ara

Kestane zamanı geldi... Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: