Konu Bilgileri
Konu: Ahmet Bulut'tan austrolorp Yazar: Teoman İPLİKÇİ
Okunma: 22962 Yorum: 64
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Teoman İPLİKÇİ 06-30-2014, Saat: 05:25 PM   
Ahmet Bulut beyden tedarik austrolorp yumurtaları iki ayrı makinaya 28 haziran 2014 tarihinde yerleştirdim. Heyecanlı yirmibir günlük süreç başladı. Ahmet beye teşekkürlerimi iletiyorum.
Ara
Metin AYDIN 06-30-2014, Saat: 05:38 PM   
Ahmet bey gibi doğru adresten temin edilen sağlıklı neticeler veriyor... İnşallah sende sağlıklı bereketli çıkımlar alırsın..
Köy tavuğu,
Brahma (Şalvarlı Smile )
Lohman

https://www.facebook.com/hobikulucka28
https://www.facebook.com/groups/1427647234190151/

El emeğiyle Hükmetmeyen, Elin emeğine Mahkum olur...(M.A)
Teoman İPLİKÇİ 06-30-2014, Saat: 05:50 PM   
Teşekkürler Metin bey.
Ara
Mesut TAHA 06-30-2014, Saat: 09:48 PM   
teoman bey hayırlı olsun bol çıkımlarınız olsun inşaallah.
Ara
Abdullah GÖKPINAR 07-18-2014, Saat: 12:28 AM   
Teoman bey hayırlısıyla sağlıklı ve de inşaallah yüksek oranda çıkım olur.heyecanlı bekleyiş sona ermek üzere,çok az kaldı,çıkım günü resimleri paylaşmanızı bende bekliyorum.bakalım mevla neyler neylerse güzel eyler.
Ara
Sinan URHAN 07-18-2014, Saat: 12:42 AM   
Sizin, forumdaki bütün arkadaşların paylaşımlarını okuyup takib ederken bende heyecanlanıyorum hevesleniyorum sizinle birlikte aynı temennide bulunuyorum.. İnşallah bolll çıkım sağlıklı kayıpsız büyüme olsun..
Ara
Yunus KÜÇÜK 07-18-2014, Saat: 12:45 AM   
Hayırlı bol çıkımlar
=AUSTRALORP
=LİGHT SUSEX
AUSTRALORP,LİGHT SUSEX FACEBOOK
=0507 321 24 94
Ara
Yasin ÖKSÜZ 07-18-2014, Saat: 02:20 AM   
Hadi hayırlısı; inşaallah hepsi çıkar.
''İlim şehri ben isem, Ali kapısıdır; Ali den geçmeden bana varılmaz''.
Hz.Muhammet(sav)
Hemid ÖZTURNA 07-18-2014, Saat: 08:57 AM   
(06-30-2014, Saat: 05:25 PM)Teoman İPLİKÇİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ahmet Bulut beyden tedarik austrolorp yumurtaları iki ayrı makinaya 28 haziran 2014 tarihinde yerleştirdim. Heyecanlı yirmibir günlük süreç başladı. Ahmet beye teşekkürlerimi iletiyorum.

Çok şanslısınız ahmet kardeşim gibi birinden can almak herkese nasip olsun. Canların değerini bilelim onlara değer verelim yeter , sağlıklı çıkımlarınız olsun kolaygelsin.
Abdullah GÖKPINAR 07-18-2014, Saat: 10:49 AM   
Hemid abinin de dediği gibi çok şanslısınız ayrıca size gerçekten yardımcı olmak isteyecek insanların olduğu bir yerdesiniz.1 gün mü kaldı çıkımaSmileSmileSmileSmile
Ara
Teoman İPLİKÇİ 07-18-2014, Saat: 02:06 PM   
Teşekkürler arkadaşlar, heyecanlı bekleyiş bitmek üzere, zor bir süreç geçirdik. Hava sıcaklarının ani artışı. Makinanın ısı kontrolünde bayağı zorladı. Geçen hafta 38.7 derecelere çıkınca bayağı korktum. Evde klima olmayınca zorlanıyorsunuz. Dışarıda sıcaklık kırk derecelerin üzerinde olunca bu iş oldukça zor. Nerdeyse makinanın başında nöbet tuttuk.
Birinci makinadan ilk çıkım müjdesi biraz önce geldi. Eve döndüğümde fotolarını çekeceğim tabii. Aslında bugün 20. günleri ama böyle açeleciler oluyor demekki. Pazartesi umarım hepsi çıkmış olur. Fotograflarını sizlerle paylaşmak istiyorum tabii.
Ara
Abdullah GÖKPINAR 07-18-2014, Saat: 03:01 PM   
Sağlıcakla büyüsünler inşaallah.Şimdi siz eve gidene kadar vakit geçmezBig Grin
kaç tane çıktı,ne durumdalar,ne renk... bi sürü ardı arkası kesilmeyen sorular.Size vakit geçmez şimdiBig Grin
Ara
Teoman İPLİKÇİ 07-18-2014, Saat: 03:05 PM   
Haklısınız, gözüm saatte. Akşamı bekliyorum. Şimdilik çıkan bir adet. 20. gününde çıktı.Asıl çıkımları yarın akşam bekliyorum.
Ara
Ali KIRKBAŞ 07-18-2014, Saat: 05:41 PM   
(07-18-2014, Saat: 02:06 PM)Teoman İPLİKÇİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler arkadaşlar, heyecanlı bekleyiş bitmek üzere, zor bir süreç geçirdik. Hava sıcaklarının ani artışı. Makinanın ısı kontrolünde bayağı zorladı. Geçen hafta 38.7 derecelere çıkınca bayağı korktum. Evde klima olmayınca zorlanıyorsunuz. Dışarıda sıcaklık kırk derecelerin üzerinde olunca bu iş oldukça zor. Nerdeyse makinanın başında nöbet tuttuk.
Birinci makinadan ilk çıkım müjdesi biraz önce geldi. Eve döndüğümde fotolarını çekeceğim tabii. Aslında bugün 20. günleri ama böyle açeleciler oluyor demekki. Pazartesi umarım hepsi çıkmış olur. Fotograflarını sizlerle paylaşmak istiyorum tabii.

bende 41 derecelerde takıldı en son çıkımda sorun olmadı bende hayret içindeyim. hatta en iyi verimi aldım.
Teoman İPLİKÇİ 07-18-2014, Saat: 05:55 PM   
Bu haber içimi ferahlattı. Umarım sorunsuz çıkacaklar.
Ara
Emre OZCICEKCI 07-18-2014, Saat: 07:44 PM   
tavuklarin alti gurka yattimi 41 42 derece sicaklik yapiyor, makinede sicaklik yukseldimi dert etmeyin, eski haline getirin, makine sicaklik yukseldimi erken cikim olur, 19 aksami civcivler baslar cikmaya,
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
 her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Uğur DEMİR 07-18-2014, Saat: 07:58 PM   
benim sıcaklık stabil ama daha 21. gün hiç çıkım almadım hep 19. 20. gün ve çıkımlar sonlanıyor Smile
*{ SERRAF }*

Beslediği Türler
...: Rhode Island Red :...

Mail: ugurdemir81@hotmail.com
Düzce, Merkez

Ara
Emre OZCICEKCI 07-18-2014, Saat: 09:17 PM   
(07-18-2014, Saat: 07:58 PM)Uğur DEMİR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim sıcaklık stabil ama daha 21. gün hiç çıkım almadım hep 19. 20. gün ve çıkımlar sonlanıyor Smile

Yumurtadan erken civciv cikmasi sicaklik ile alakalidir, yumurtalari zamaninda follukdan toplama, musayit ortamda saklama, gec yumurtlayan icinde yumurta gezdiren tavuk, bunlarda yumurtadan erken civciv cikmasina etki eder, oda sicakliginda saklanan yumurtalarda gelisim baslar yavas yavas, belki bu da sebeblerden birisidir, ama tavuk yumurtlar alir hemen makineye korsun 19. gun civcivler cikar o zaman isin icinde bir olay var demekdir makine ayarlarini duzenlemek gerekebilir, erken cikmasi cok da sorun degil ama bacak ve eklem bozuklugu erken cikimlarda fazla olabilir, herseyin tabiyatina uygun zamanlamasi bizim icin en hayirlisi olandir, makinenden memnunsan civcivlerde saglikli ise sorun degil, hayirlisi olsun, australorplar gec cikan ve yumurtadan zor cikan irkdir, nem ayarini yuksek tutmakda fayda var, basarilar dilerim,
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
 her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Ahmet BULUT 07-19-2014, Saat: 12:42 AM   
Nemi yüksek tutun yüzde seksenlerde gibi
Ara
Teoman İPLİKÇİ 07-21-2014, Saat: 11:33 AM   
20.07.2014 Pazar günü çıkım tamamlandı. 31 austrolorp dünyaya gözünü açtılar. Çok heyecanlı ve keyifli bir hafta sonu geçirdim. Hepside çok sağlıklı ve güzeller. Ahmet Bulut ve Emre Özçiçekçi'ye tekrar teşekkür ediyorum. Bizlere bu ırkı devam ettirme fırsatını sağladıkları için. Teçrübeleri ile yardımcı olan tüm arkadaşlara da teşekkür ederim.
Gelişmelerini sizlerle paylaşmaya devam etmek büyük keyif olacaktır.

Ek Dosyalar Resimler

Ara

Ahmet Bulut'tan austrolorp Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: