Konu Bilgileri
Konu: Ş.K.YEM Yazar: Hemid ÖZTURNA
Okunma: 27033 Yorum: 66
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hemid ÖZTURNA 05-06-2014, Saat: 08:43 PM   

Bir'çok arkadaşımız yemden madur bizde bu kervanın yolcusu olduğumuzdan , bu kaliteli firmayı paylaşmak istedim, Bütün civcivlerim bu firmanın yemleriyle büyüdü , sonuç inanılmaz .Bugün yine 2 çufal 100 kg siparış verdim,
o nedenle herkese şiddetle ŞEREFLİ KOÇHİSAR yemlerini tavsiye ediyorum http://www.skyem.com.tr/kanatli.php?i=32...ivciv-yemi
diğer yemlerdeki sonuçları görmek için bugün bir arkadaşın kanatlılarını ziyaret ettim sonuç kızarmış kanatlılar rezil durumdalar. Bu kanatlıların resimlerini gördükten sonra birdaha cp yem gibi yemlerin yanına yaklaşırmısınız?

Ek Dosyalar Resimler

Mesut TAHA 05-06-2014, Saat: 08:53 PM   
abi bulunduğun yere 2 çuval yem için ne kadar kargo ödedin?
Ara
Hemid ÖZTURNA 05-06-2014, Saat: 09:44 PM   
(05-06-2014, Saat: 08:53 PM)Mesut TAHA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: abi bulunduğun yere 2 çuval yem için ne kadar kargo ödedin?
yemcilerin dürüst iş yapmaya niyetleri olmayınca kargoya ne isterse bayılarak vermek zorundayız ,yapacak başka çaremiz yok'malesef.
Serkan TASCİ 05-06-2014, Saat: 10:01 PM   
Fiyatı hakkında da bilgilendirmede bulunur musunuz?

Genelde yazamıyorsanız eğer özelden de öğrenmek isterim.
Ara
Hemid ÖZTURNA 05-07-2014, Saat: 02:17 AM   
(05-06-2014, Saat: 10:01 PM)Serkan TASCİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyatı hakkında da bilgilendirmede bulunur musunuz?

Ben galiba anlatamıyorum, işte yem bayileride böyleyapıp 3 kuruşu hesaplayıp bizlere bile bile o adi beşpara etmez yemleri dayıyorlar.
Anlaşılan gelen geçen soracak yazalım bari, 50 kg yem 65 tlye aldım, kargonun bizden talep ettiği fiyat 40 ila 50 tl arasındadır.
Ahmet BULUT 05-07-2014, Saat: 05:22 AM   
Kargo çok para
Yem fiyatları pahalı derken birde kargo fiyatı veremeyizSmile
Ara
Serkan TASCİ 05-07-2014, Saat: 07:21 AM   
(05-07-2014, Saat: 02:17 AM)Hemid ÖZTURNA Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-06-2014, Saat: 10:01 PM)Serkan TASCİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyatı hakkında da bilgilendirmede bulunur musunuz?

Ben galiba anlatamıyorum, işte yem bayileride böyleyapıp 3 kuruşu hesaplayıp bizlere bile bile o adi beşpara etmez yemleri dayıyorlar.
Anlaşılan gelen geçen soracak yazalım bari, 50 kg yem 65 tlye aldım, kargonun bizden talep ettiği fiyat 40 ila 50 tl arasındadır.

Farklı bir ürün almayı istediğimde aynı sorunla karşılaştım. Fabrika çıkış fiyatı normal ama bayilerde ulaşamıyorum. Kargo fiyatı ise çok yüksek çıkıyor. Farklı kargolar ambar vs denenebilir.
Ara
Hemid ÖZTURNA 05-07-2014, Saat: 09:44 AM   
Fabrıkayla yetkililerle bayağı samimi oldum malüm en iyisinin peşindeyiz , Hindi yemleride öyle her vakit çıkmıyor , bayiler bile alamazken her seferinde allah razı olsun işimi hallediyorlar, bu kargo sorunu hakkında fabrıka sorumlusu mehmet beyle detaylı görüştüm, buna çözüm ne yapabiliriz, kargoya vereceğimiz ücreti her bölgede bulunan arkadaşlar toplanıp bir araç ücreti ödeyip 40 torba civarı sipariş verilse bu iş olur belirli bir noktada bir yere istif edilir hatta satış bile yapılabilir, Aldığım yanıt doğrultusunda bu yorumu yaptım, mehmet beyin söylemek istediği yüklü miktarda sipariş gelecekki özel olarak yem üretip paketleyip göndermemiz gerek aksi taktirde 3 veya 5 çuval için fabrıkayı durduramayız vede araç çıkartmamız imkansız , anca köperatif yada bir yem bayisi olsa yinede bu sorun çözülürdü. Bize satılan yemlerde üretim anına denk getirmemizle yemlere kavuşmuş oluyoruz aksi taktırde onuda alamayabiliriz.
İsa YILDIRIM 05-14-2014, Saat: 02:50 AM   
23 yıldır yem sektöründe üretim sorumlusu olarak çalışan biri olarak şunu belirtmeliyim. Markası ne olursa olsun eğer 28 protein hindi civciv yemi alırsanız elbette civcivleriniz çabuk büyüyecektir. Bu yemden verim aldıysanız markanın kalitesinden değil proteinin yüksekliğindendir. Konuyu açan arkadaşın reklam amaçlı yazdığını düşünüyorum. Boşuna kargo parası vermeyin, en yakınızda hangi marka yem olursa olsun, protein değerlerine bakarak alın. Türkiyedeki tüm yem fabrikalarında aynı hammaddelerle yem yapılmaktadır. mümükünse hindi civciv yemi 26-28 protein, yoksa etlik civciv büyütme 22-23 protein yemleri tercih ediniz.

Kendi konum olan yem rasyon hammaddeler konusunda sık sık değiniyorum.

Önemli olan bir kanatlının günlük protein ihtiyacını almasıdır.

Örnek 1: 28 proteinli hindi civciv yeminden 30 gram yiyen bir civciv 8,4 gram protein yemiş olurken,
bir başka civcive 23 proteinli etlik civciv yeminden 36,5 gram verilirse 8,4 gram protein yemiş olur. İki civcivinde gelişmesi aynı olacaktır.

Tek fark sindirilebilirlik olacaktır. Sindirimi yavaş olan yemden fazla tüketim olmayacağı için protein alımı azalacaktır. Sindirimi anlayabileceğimiz paremetre ise yem etiketindeki CF crude fiber yani ham selüloz. Bu sinidirilmeyen içerik miktar demektir. Birim ne kadar küçükse o kadar iyi demektir. (genel açıklaması sap saman odun tahta cinsi)ayçiçek küspesinde selüloz yüksektir. kabuk ağaç liflerin den oluştuğu için,

Örnek 2: bizim markamızın 28 proteinli hindi civciv yeminde selüloz yüzde 4,37 iken, etlik civciv başlangıç granürde yüzde 2,18 dir. benim tercihim selülozu düşük olan etlik civciv yemi olur.

Ayrıca hindi yemi rasyonlarında mısır oranı yüzde 9 iken. cetlik civcivde yüzde 45, hindi yemi buğday ağırlıklıdır,etlik civciv mısır ağırlıklı, hindi yeminde yüzde 30 fulfat (tam yağlı) gdo lu soya kullanılır, civciv yeminde yüzde 20 48 proinli 4 yağlı soya küspesi kullanılır, hindinin yağı etlikten fazladır. Benim tercihim her zaman etlik civciv granürden yana olur.

hindi ve etlik karşılaştırma tablosu :

kül oranınada dikkat edin. ash kül demektir. bu da sindirilmeyen, taş toprak cinsidir.
hindide 7,07 iken, etlikte kül 5,62 dir.
Ara
Emre OZCICEKCI 05-14-2014, Saat: 08:14 AM   
isa bey selamlar, size bir kac sorum olucak, Hemid beyin resimledigi horozda ki kizariklik sebebini anlayabildiniz mi? Siz kendiniz urettiginiz tavuk civciv yemine Lasalocid sodyum ya da Monensin sodyum denen koksidiosis onleyici madde katiyormusunuz? Urettiginiz yemlerin hayvanlar ustunde sonuclarini gorselleme imkaniniz oldumu? Bir sorumda anlattiginiz ve urettigniz yemler bizim klubumuzdeki gibi pahali tavuk irklari icin sizce uygunmudur? Urettiginiz yem ile broiler ve yemeklik yumurta harici sus tavuklari uzerine deneme yapma imkaniniz oldumu, selamlar,
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
 her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Uğur DEMİR 05-14-2014, Saat: 12:06 PM   
S.A.
bu yem konusu benim hala en büyük sorunum ve en çok kafamı karıştıran olaydır. ben dahil olmak üzere forumda bir çok kişi çok maliyetli ırklar yetiştirmekteyiz, daha yumurta halindeyken bile çok külfüyetli oluyor bizlere sağlıklı büyüsünler diye gözlerinin içine bakıyoruz. yem konusu çok çetrefilli bir şey. şahsen ben bugüne kadar hiç hazır yem vermedim eskilerden duyduğumuz bilgilere göre tavuk tahıl yer den yola çıkarak kendi karışımım olan yemleri verdim ama isa beyin tüm yazdıklarını okuyunca ben tavuklarımı doğru dürüst besliyemiyormuşum diyorum kendi kendime. mısır, arpa, buğday, pirinç, bazen ev artığı, bazen ekmek, yeşillik ve kendisi bahçeden ne bulursa artık ama yinede yem konusunda içim hiçte rahat değil. doğal olanı bulmak çok zor ve maliyetli. işin açıkçası hazır yemlerden korkuyorum yazılanlar söylenenler hiçte hoş değil. elini neye atsan ya gdolu yada inorganik yani benim bu yem konusunda sıkıntım çok büyük. yemle ilgili olan her konuyu açıyor ve okuyorum daha bir arpa boyu yol almış değilim şahsım adına söylüyorum.
Ara
Emre OZCICEKCI 05-14-2014, Saat: 12:49 PM   
(05-14-2014, Saat: 12:06 PM)Uğur DEMİR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: S.A.
bu yem konusu benim hala en büyük sorunum ve en çok kafamı karıştıran olaydır. ben dahil olmak üzere forumda bir çok kişi çok maliyetli ırklar yetiştirmekteyiz, daha yumurta halindeyken bile çok külfüyetli oluyor bizlere sağlıklı büyüsünler diye gözlerinin içine bakıyoruz. yem konusu çok çetrefilli bir şey. şahsen ben bugüne kadar hiç hazır yem vermedim eskilerden duyduğumuz bilgilere göre tavuk tahıl yer den yola çıkarak kendi karışımım olan yemleri verdim ama isa beyin tüm yazdıklarını okuyunca ben tavuklarımı doğru dürüst besliyemiyormuşum diyorum kendi kendime. mısır, arpa, buğday, pirinç, bazen ev artığı, bazen ekmek, yeşillik ve kendisi bahçeden ne bulursa artık ama yinede yem konusunda içim hiçte rahat değil. doğal olanı bulmak çok zor ve maliyetli. işin açıkçası hazır yemlerden korkuyorum yazılanlar söylenenler hiçte hoş değil. elini neye atsan ya gdolu yada inorganik yani benim bu yem konusunda sıkıntım çok büyük. yemle ilgili olan her konuyu açıyor ve okuyorum daha bir arpa boyu yol almış değilim şahsım adına söylüyorum.

Ugur bey kardesim, hazir yemlerin bazisi bizim gibi amatorler icin uygun degil, bazi yem yukardaki horoza oldugu gibi hasara yol aciyor bazisida hayvanlara hastaliklara karsi koruma saglamiyor, civcivlerin tavuk olana kadqrki sure icinde sirasi ile gecirebilicekleri hastaliklari bilip ona gore yemleme yapmak en iyisi, koksidiosise karsi asilama yapdiginiz muddetce istediginiz gibi besleyebilirsiniz, ticari yemler bizim sus tavuklarimiz icin uygun bir yem degil, fabrikasyon ticari yemlerden uzak durmanizi oneririm,
Ara
Eren YILDIRIM 05-14-2014, Saat: 01:02 PM   
Bu renk bozukluğunun yemden kaynaklandığı nasıl tespit edildi?Renk bozukluğu belkide gen kaynaklarında olan bir bozukluktan olamaz mı?

Yemin etkisi ancak Saf olduğu bilinen anne babadan kardes 10arlı horoz olan 2 grup yapılıp grupların 1ine renk bozukluğu yaptığı düşünülen yem,diğerine buna sebep olmayan,önerilen yem verilir sonuc açıklanır.

Onlarca hatta yüzlerce süs tavuğu yetiştiricisi çeşitli firmalardan 20-23 proteinli etlik civciv yemi yediriyor ve sağlam kan hayvanlarda sorun yaşamıyorlar.Ha şu da var 100 yıllık kanı temiz hayvanlardan dahi 1000de 1 olsada bozuk hayvan çıkabilir.
Ara
Emre OZCICEKCI 05-14-2014, Saat: 01:23 PM   
(05-14-2014, Saat: 01:02 PM)Eren YILDIRIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu renk bozukluğunun yemden kaynaklandığı nasıl tespit edildi?Renk bozukluğu belkide gen kaynaklarında olan bir bozukluktan olamaz mı?

Yemin etkisi ancak Saf olduğu bilinen anne babadan kardes 10arlı horoz olan 2 grup yapılıp grupların 1ine renk bozukluğu yaptığı düşünülen yem,diğerine buna sebep olmayan,önerilen yem verilir sonuc açıklanır.

Onlarca hatta yüzlerce süs tavuğu yetiştiricisi çeşitli firmalardan 20-23 proteinli etlik civciv yemi yediriyor ve sağlam kan hayvanlarda sorun yaşamıyorlar.Ha şu da var 100 yıllık kanı temiz hayvanlardan dahi 1000de 1 olsada bozuk hayvan çıkabilir.

Eren kardesim bunlari son 1 senedir iyice denedik, renk degisikligine sebeb olan, yemin icine katilan ilaclarda var olan arsenik miktari, kullandigimiz yemlerin icinde cp yem ozellikle fazlaca arsenik var, arsenik erken et tutma ve gelisime faydasi oldugu icin birde hastaliklara karsi koruma olarak kullaniliyor, yem ticari yem yani fabrikasyon uretim yapilan firmalara verilicek yemi bizede satiyorlar, bu tur yemler bizim gibi hobi ureticileri icin farkli uretilmesi lazim bizde oyle degil ama, siyah mavi lavanta ve yesil irklara zarar veriyor,
Ara
Ahmet BULUT 05-14-2014, Saat: 01:53 PM   
ben denedim 7 ayrı kişiye australorp civciv verdim hepsi buğday ile baktı ve normal yayılım ile horozlarda 1 tek tel kızıl tüy görmedim

ama hazır yem ile 10 dan fazla kişi ile test yaptık sadece horozlarda kızıl tüy attığı oldu atmadığıda oldu

bunu daha önce kimse yazmadı yada ben rastlamadım
çünkü nerden olduğunu bilmiyorlardı çok araştırdık çok üretici ile görüştük iyi üreticeler bile bu sorunu yaşadı ve yaşıyor bizzat sordum neden kızıl var diye arada oluyor aldığım kişide de var mış dedi ama sorunun nerden olduğunu bilmiyordu

ancak sorun bu bunu biz bulduk
saolsun Emre bey çok çabaladı bende burda gözlem ve denemeler ile yaklaşık 1 seneden fazla sürdü ortaya çıkarmamız bu sorunu bulmamız bizim için maliyetlide oldu çok horozların başı gitti tencerelik oldular gerek ihtiyaç olmadığı halde çok yerden horozlar aldık vs vs şükür bulduk
Ara
Eren YILDIRIM 05-14-2014, Saat: 02:55 PM   
Abiler ben sadece bir kac horoza dayanarak bu yorumun yapıldığı(kızıl renkler vs.)kanısına varmıstım size çalışmalarınıza haksızlık ettiğim için özür dilerim.
Ara
Mesut TAHA 05-14-2014, Saat: 05:43 PM   
12 civcivim(8 aus 4 ls) için ben 3 çuval sipariş verdim ayın onunda elime ulaştı gayet güzel yiyorlar onlarda bende mutluyuzSmile hemid beye bilgilendirici açıklamalardan ötürü teşekkür ederim...NOT:yem tavsiyenin reklam ile uzaktan yakından alakası yoktur bilgilerinize...
Ara
Kamil SAİM 05-14-2014, Saat: 06:51 PM   
(05-14-2014, Saat: 05:43 PM)Mesut TAHA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 12 civcivim(8 aus 4 ls) için ben 3 çuval sipariş verdim ayın onunda elime ulaştı gayet güzel yiyorlar onlarda bende mutluyuzSmile hemid beye bilgilendirici açıklamalardan ötürü teşekkür ederim...NOT:yem tavsiyenin reklam ile uzaktan yakından alakası yoktur bilgilerinize...

hocam 12 civcive 3 çuval yem çok değilmi ? 3 ay raf ömrü yok mu yemlerin ? ben mi yanlış hatırluıyorum.
Mesut TAHA 05-14-2014, Saat: 07:23 PM   
(05-14-2014, Saat: 06:51 PM)Kamil SAİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-14-2014, Saat: 05:43 PM)Mesut TAHA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 12 civcivim(8 aus 4 ls) için ben 3 çuval sipariş verdim ayın onunda elime ulaştı gayet güzel yiyorlar onlarda bende mutluyuzSmile hemid beye bilgilendirici açıklamalardan ötürü teşekkür ederim...NOT:yem tavsiyenin reklam ile uzaktan yakından alakası yoktur bilgilerinize...

hocam 12 civcive 3 çuval yem çok değilmi ? 3 ay raf ömrü yok mu yemlerin ? ben mi yanlış hatırluıyorum.
başka yem kullanmayı düşünmüyorum kamil bey, bide sürekli hali hazırda bulunan bi yem değil o sebepten ötürü verdim, bunun üstüne ilk kez safkan aus ve ls sahibi olduğumuzu katarsak fazla değil gibiWink...aç gözlülükte olmadı dersek biraz yalan olurSmile... tahminim 5-6 ay arası bitmiş olacak... buda civcivlerimi yetişkin hale getirecek yaş diye tahmin ediyorum...
Ara
İsmail Hakkı ÖZDİLEK 05-15-2014, Saat: 01:20 AM   
Evet Emre beyin dediği kızıl tüy benim horozlarda da oldu o zaman çok merak etmiştim.Şimdi nedenini öğrendim.Bende 7 aylık horozlarıma hep bu yemden verdim boyunlarındaki tüyler düzensiz çıkıyordu ve tüy dipleri çok kızarmıştı nedeni herhalde horozlar birbirlerine zarar veriyorlar diye düşündüm.Peki şimdi bu kızarıklık ve tüylerdeki bu düzensizlik düzelirmi? birde kanatlılarda şu ana kadar piyasanın en iyi marka yemini verdiğimizi sanıyordum.İnanın birde bizim burada başka bir yem markası daha var onunda etlik olanı yarkalarda uzun süreli verdiğinizde ayakları şişiriyor hayvanlar bir süre sonra topallayarak yürüyor yani birde bunu satan bayii satarken durum bu şekilde diye uyarıyor.Kime inansak bilmiyorum.En iyisi doğal beslemek
Ara

Ş.K.YEM Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hangi marka yem Okan Sancak 0 680 06-30-2017, Saat: 05:49 PM
Son Yorum: Okan Sancak
  Yem yapimi konusunda yardim burak demirkapak 1 1,773 12-27-2016, Saat: 06:00 PM
Son Yorum: Burak ARAS
  YEM-RASYON-HAMMADDELER İsa YILDIRIM 184 140,899 07-20-2016, Saat: 11:25 PM
Son Yorum: A.Altan SEZEN
  Yem proğramım isa Bingöl 5 3,824 06-30-2016, Saat: 10:55 AM
Son Yorum: Abdullah GÖKPINAR
Information Civcivlerime yem öneriniz Haydar AKYAVUZ 2 1,965 06-25-2016, Saat: 06:16 PM
Son Yorum: Servet ÇOBAN
  Doğal Yem Tecrübem Mehmet Cem YAZGAN 3 3,179 03-11-2016, Saat: 01:45 PM
Son Yorum: Abdullah GÖKPINAR
  ET İÇİN NASIL YEM VEREBİLİRİM Fatih DEMİRAYAK 1 1,908 08-31-2015, Saat: 12:03 PM
Son Yorum: İsmail MENGİR
  brahma ve australorp icin yem burak demirkapak 1 2,294 05-22-2015, Saat: 03:07 PM
Son Yorum: Ferhat ÖZARSLAN
Smile SUNAR Yem Mustafa Herek 1 2,131 03-24-2015, Saat: 01:00 PM
Son Yorum: İsmail MENGİR
  Yem Karışımı Merve KARA 3 3,357 03-09-2015, Saat: 10:32 PM
Son Yorum: İsa YILDIRIM

Hızlı Menü: