Konu Bilgileri
Konu: Dezenfektan önerisi Yazar: Gokhan DİLBAZ
Okunma: 6896 Yorum: 11
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gokhan DİLBAZ 05-02-2014, Saat: 01:53 AM   
Arkadşlar makinayı dezenfekte etmek için çamaşırsuyu ile tuz ruhunu karıştırıp kabinin içine koyup tümdelikleri kapatsak faydası olur mu üzerinde tuz ruhu ile karıştırmayın zehirli gaz çıkışı yapar yazıyor size dezenfekte etkisi olur mu?
Ara
Hasan Hakan KILIÇ 05-02-2014, Saat: 02:03 AM   
abi tuz ruhu başlı başına tahrip edici 1 kimyasal zaten sade çamaşır suyu kullan bence. tuz ruhu plastikle tepkime yapabilir...
Boks Sporsa Savaş Olimpiyattır...
Ara
Hemid ÖZTURNA 05-02-2014, Saat: 08:43 AM   
(05-02-2014, Saat: 01:53 AM)Gokhan DİLBAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadşlar makinayı dezenfekte etmek için çamaşırsuyu ile tuz ruhunu karıştırıp kabinin içine koyup tümdelikleri kapatsak faydası olur mu üzerinde tuz ruhu ile karıştırmayın zehirli gaz çıkışı yapar yazıyor size dezenfekte etkisi olur mu?

Makinenizden vaz geçtim çıkarmaya çalışacağınız canlara acırım, yazıktır yapmayın etmeyin makinenize koyduğunuz yumurtaları maffeder. uzak durun.

(05-02-2014, Saat: 02:03 AM)Hasan Hakan KILIÇ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: abi tuz ruhu başlı başına tahrip edici 1 kimyasal zaten sade çamaşır suyu kullan bence. tuz ruhu plastikle tepkime yapabilir...

hasan'bey al birini ötekine vur çamaşırsuyunun tuzruhundan aşağı yanımı varki öneriyorsunuz, bu'tür temizlik malzemeleri makinenize yanlız değil tüm çıkımlarınızı maffeder, makine içi bu maddelerle tamizlerken bir yandan oraya bu maddelerin tabakası kalmaktadır, dolaysıyla makineniz faal durumu geçince ısı nem'ile beraber ortamı yakıp kavurmaya başlar işte ovakit elfatiha okumaya başlayın.

Hep söylüyoruz yine söyleyelim, içme suyu haşlayın parmağinizi sokunca dayana bileciğiniz kıvama gelince, 1 litre suya 1 çay kaşığı limon tuzu atın ve eridikten sonra temiz bir bezi suya batırıp makinenizi iyice yıkayınız, bu yöntemi yumurtalarınızada aynı şekilde yıkamak için uygulayınız.

Çamaşır suyu gibi temizlik malzemelerinden uzak duralım .

.
Mustafa SARPKAYA 05-02-2014, Saat: 10:11 AM   
Hemid beye katılıyorum kaş yapayım derken göz çıkarmamak lazım.
Burak ARAS 05-02-2014, Saat: 10:31 AM   
Dezen veya biocon-a gibi bakterisid, virusid ve fungisid etkinliğe sahip ürünler kullanmanız lehinizedir. Bir ürünün dezenfektan olarak kabul edilebilmesi için virüs, küf, mantar ve bakterileri yok etmesi lazımdır.
Ara
Hasan Hakan KILIÇ 05-02-2014, Saat: 10:31 AM   
(05-02-2014, Saat: 08:43 AM)Hemid ÖZTURNA Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-02-2014, Saat: 01:53 AM)Gokhan DİLBAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadşlar makinayı dezenfekte etmek için çamaşırsuyu ile tuz ruhunu karıştırıp kabinin içine koyup tümdelikleri kapatsak faydası olur mu üzerinde tuz ruhu ile karıştırmayın zehirli gaz çıkışı yapar yazıyor size dezenfekte etkisi olur mu?

Makinenizden vaz geçtim çıkarmaya çalışacağınız canlara acırım, yazıktır yapmayın etmeyin makinenize koyduğunuz yumurtaları maffeder. uzak durun.

(05-02-2014, Saat: 02:03 AM)Hasan Hakan KILIÇ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: abi tuz ruhu başlı başına tahrip edici 1 kimyasal zaten sade çamaşır suyu kullan bence. tuz ruhu plastikle tepkime yapabilir...

hasan'bey al birini ötekine vur çamaşırsuyunun tuzruhundan aşağı yanımı varki öneriyorsunuz, bu'tür temizlik malzemeleri makinenize yanlız değil tüm çıkımlarınızı maffeder, makine içi bu maddelerle tamizlerken bir yandan oraya bu maddelerin tabakası kalmaktadır, dolaysıyla makineniz faal durumu geçince ısı nem'ile beraber ortamı yakıp kavurmaya başlar işte ovakit elfatiha okumaya başlayın.

Hep söylüyoruz yine söyleyelim, içme suyu haşlayın parmağinizi sokunca dayana bileciğiniz kıvama gelince, 1 litre suya 1 çay kaşığı limon tuzu atın ve eridikten sonra temiz bir bezi suya batırıp makinenizi iyice yıkayınız, bu yöntemi yumurtalarınızada aynı şekilde yıkamak için uygulayınız.

Çamaşır suyu gibi temizlik malzemelerinden uzak duralım .

.

Haklısınız. Aynen sadece bu olmalı. Ben tuz ruhu daha kötü diye biliyorum ama plastik kaplarda cam bardakları çamaşır suyuna yatırırlardı çay ocağında. Daha sonra iyice durulanırdı tabi. Bana masum geldi ama bin bilsende 1 bilene sor derler ya. demekki organik maddelerde bu tür 1 etkisi var. Bende yeni makinamda aynen sizin taktiğinizi uygulucam.
Boks Sporsa Savaş Olimpiyattır...
Ara
Uğur DEMİR 05-02-2014, Saat: 11:31 AM   
s.a.

hertürlü kimyasal ilaç vb türevleri canlı hayvan barındırılan yerlerde son derece tehlikelidir diye düşünüyorum. heleki ısının ve nemin oluştuğu kuluçka makinesinde. ben makinemi her çıkımdan sonra normal sıcak suyla (kaynar değil) temizledikten sonra, sirkeli su hazırlıyorum ve onunla dip bucak temizliyorum biraz havalandırdıktan sonra mis gibi oluyor.
Ara
İsmail UZUN 05-02-2014, Saat: 02:11 PM   

çamaşır suyu tuz ruhu karışımı mahallemizde bir can aldı.teyze banyoyu temizlerken camaşır suyu tuz ruhunu birlikte dökmüş.evdede kimse yok ölmüş kadın.
Ara
Huseyin KILIÇ 05-02-2014, Saat: 11:46 PM   
Benim Tafsiyem Kendimin Yaptığı Limon Tuzunu Suya Atıp İyice yıkıyorum daha iyi oluyor
Ara
Ömer Kalem 02-20-2021, Saat: 11:28 AM   
Ben çıkım bitince ılık su ile temizledikten sonra makineyi sirke ile dezenfekte ediyorum.
Ara
Ömer Kalem 02-20-2021, Saat: 11:38 AM   
(05-02-2014, Saat: 02:11 PM)İsmail UZUN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-02-2014, Saat: 01:53 AM)Gokhan DİLBAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadşlar makinayı dezenfekte etmek için çamaşırsuyu ile tuz ruhunu karıştırıp kabinin içine koyup tümdelikleri kapatsak faydası olur mu üzerinde tuz ruhu ile karıştırmayın zehirli gaz çıkışı yapar yazıyor size dezenfekte etkisi olur mu?

çamaşır suyu tuz ruhu karışımı mahallemizde bir can aldı.teyze banyoyu temizlerken camaşır suyu tuz ruhunu birlikte dökmüş.evdede kimse yok ölmüş kadın.

İsmail bey'in söylediği gibi çok tehlikeli bir karışım, özellikle tuz ruhu; komşumuz aynı karışımı yapıp tuvalet temizlerken zehirlenmişti, acile götürüldü; ciğerlerinin bir kısmı söndü, ölümden zor kurtuldu ve yaşamını büyük zorluklarla sürdürdü. Hiç kimseye tavsiye etmem.
Ara
A.Ümit GÜNENDİ 02-21-2021, Saat: 02:32 AM   
Dezenfeksiyon için aşırı uç noktalarda ki kimyasallara yönelmeye gerek yok. Biraz araştırıldığında sirkenin bile bu işi gördüğünü öğrene bilirsiniz. O nedenle iyice araştırıp en az hasarlı yöntemi bulmaya çalışın.
Ara

Dezenfektan önerisi Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: