Konu Bilgileri
Konu: yem büyüklüğü Yazar: İsmail ARIK
Okunma: 6207 Yorum: 14
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İsmail ARIK 04-18-2014, Saat: 09:54 PM   
Şerefli koçhisar yemden yumurtalık pelet yem aldım pelet yemler çok iri imiş tavuklarda çok iştahla yemiyorlar bu konuda yardımcı olabilecek var mı?
Ara
Emre OZCICEKCI 04-18-2014, Saat: 10:29 PM   
Az az islat ver icinede azicik tahil karisdir yerler, pelet yemlerde o sekilde yemedikleri oluyor, tek parca misirada naz yapabilirler, nasil alisdirildigina bagli,
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
 her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
İsmail ARIK 04-18-2014, Saat: 10:35 PM   
Teşekkürler Emre bey yarın denerim inşallah yerler.
Ara
Hemid ÖZTURNA 04-18-2014, Saat: 10:53 PM   
(04-18-2014, Saat: 09:54 PM)İsmail ARIK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şerefli koçhisar yemden yumurtalık pelet yem aldım pelet yemler çok iri imiş tavuklarda çok iştahla yemiyorlar bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

Böyle harıka kaliteli yem çıkaran bir firmayı bulmuşta şikayette bulunuyorsunuzBig Grin ben dünyanın bir ucundayım bana kargoyla geliyor bir yem parasıda kargoya ödüyorum, sağlıklı olsunda olan paraya olsun diyorum.
Aldığınız yemin görüntüsünü eklerseniz ebatı konusunda fikır sahibi oluruz, belki bir fabrikasyon hatasıdır firmayla konuşmak gerek. İsmail bey siz bu yemi burdurdanmı aldınız ? eğer öyleyse bayide hindi yemlerinden bulunuyormu bilginiz varmıdır?
Kamil SAİM 04-18-2014, Saat: 10:55 PM   
Makina tam kirmamistir uzun uzundur peleti hepsi yemiyor alismasi lazim.ben bazen islatiyordum.
İsmail ARIK 04-19-2014, Saat: 12:05 AM   
Hemid bey bir bayisi varmış Burdurda fabrika ile konuşarak öğrendim hindi yemleride var civciv yemi olarak almıştım civcivlerde onu kullanıyorum ama peletler gerçekten iri yarın foto çeker yüklerim birde ıslatarak vermeyi deneyeceğim . Kalitesine bir dediğim yok ama tavuklar yemeyince en kaliteliside olsa fayda yok maalesef Smile Son olarak bayiye sordum yumurta yemi peletlerin hepsi böyle imiş .
Ara
Hemid ÖZTURNA 04-19-2014, Saat: 12:18 AM   
(04-19-2014, Saat: 12:05 AM)İsmail ARIK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hemid bey bir bayisi varmış Burdurda fabrika ile konuşarak öğrendim hindi yemleride var civciv yemi olarak almıştım civcivlerde onu kullanıyorum ama peletler gerçekten iri yarın foto çeker yüklerim birde ıslatarak vermeyi deneyeceğim . Kalitesine bir dediğim yok ama tavuklar yemeyince en kaliteliside olsa fayda yok maalesef Smile Son olarak bayiye sordum yumurta yemi peletlerin hepsi böyle imiş .

Bakalım islatınca yiyeceklermi , hayret ettim palet yem derken bana yemin kodunu verirmisiniz 300 kaç yarın bende bir arayayım arıya arıya akraba olduk nedir bu yem diyeyim tavuklar yutamıyorsa ne diye çıkarmışlar bu şekilde olmaz bir hataları olmuştur. Son olarak yemi kaça aldınız çuvallamı aldınız?
Salih ŞAHİNGÖZ 04-19-2014, Saat: 12:29 AM   
Hiç uğraşmayın bence. yem devamlı önünde duruyorsa iştahsız yemeleri normal. İştahsız olmalarının nedeni bu. Yoksa emin olun iriliği iki katı dahi olsa aç olsalar yerler.
İsterseniz patlamış mısır atın önüne bakın nasıl yiyorlar. Ben başparmakdan büyük ekmek kırıntılarını yuttuklarını gözlerimle gördüm.
Siz yemleme şeklini değiştirin kendiniz yediklerini göreceksiniz zaten.
Ara
İsmail ARIK 04-19-2014, Saat: 12:54 AM   
yem kodu 311 inşallah yerler daha önce de pelet vardı önlerinde ama o biraz daha kısa ve küçüktü daha önce yemliklerini değiştirdiğim zaman sanki üstüme atlarlardı ama şimdi onu görüp tekrar toprağa dönüp eşelenmeye başlıyorlar . İnşallah yerler 1 çuval aldım çuvalı 65 tl cp yemle aynı fiyat idi.
Ara
İsmail ARIK 04-19-2014, Saat: 09:50 AM   
Bugün kahvaltılarında ıslayarak verdim baya güzel yediler gibi o yüzden şimdilik sorun çözüldü gibi

Ek Dosyalar Resimler

Ara
Metin AYDIN 04-19-2014, Saat: 10:51 AM   
(04-19-2014, Saat: 09:50 AM)İsmail ARIK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün kahvaltılarında ıslayarak verdim baya güzel yediler gibi o yüzden şimdilik sorun çözüldü gibi

İsmail Bey Madeni Paralarda ölçü birimi ( Big Grin) listesine girmiş oldu galiba..Big Grin Big Grin Acıkınca aç tavuk gibi yiyecekler..Kolay gelsin,
Köy tavuğu,
Brahma (Şalvarlı Smile )
Lohman

https://www.facebook.com/hobikulucka28
https://www.facebook.com/groups/1427647234190151/

El emeğiyle Hükmetmeyen, Elin emeğine Mahkum olur...(M.A)
Hemid ÖZTURNA 04-19-2014, Saat: 11:04 AM   
(04-19-2014, Saat: 09:50 AM)İsmail ARIK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün kahvaltılarında ıslayarak verdim baya güzel yediler gibi o yüzden şimdilik sorun çözüldü gibi

İsmail'bey o bayiniz'varya biraz sorunlu galiba ben pek çözemedim . Herneyse gelelim konunuza hemen gidin bayinize yeminizi değiştirsin yada birdaha kine böyle kalın palet almayınız bu nun çeşitleri'var sabah fabrıkayla konuştum bu yemin bir alt kırışı ve tozuda mevcut siz bilerek bu paleti aldıysanız sorun sizde eğer almadıysanız elinizdeki yemi getirip bayıyle konuşun size bir alt yine aynı kodlu 311 kırık yem versin , ve sorun bakalım fabrıka 60 derken neden size farklı fiyat vermiş onuda sorun. Ve şunuda bilin biz kendisini defalarca aradık bize hindiyemi yok getirtecem işte fiyat soracam falan filan diye oyaladı sonrada fabrıka fiyatına 20 tl daha ekledi bize fiyat verdi, bizde kendisinden almayıp fabrıkadan sipariş verdik. Umarım sorun yaşamazsını o insan dükkanini yeni açmiş kendisi öyle söyledi dolaysıyla masraflarını çıkarmak için tutura bildiğine fiyat eklemesi yapıyor . İYİ GÜNLER.
İsmail ARIK 04-19-2014, Saat: 01:18 PM   
İlginize alakanıza teşekkürler Hemid bey yemde dediğim gibi ıslatınca yemeye başladılar sabah denedim bırakmadılar ıslatınca hem yumuşadı hemde biraz gagalarıyla parçalaması kolay oldu hindi civciv yeminide 65 tavuk yumurta yeminide 65 e aldım eğer yardımcı olabileceksem giderim konuşur sizede yem gönderebilirim çünkü bu yemi sizin tavsiyelerinizle araştırdım buldum ve yediriyorum

Metin bey herkesin bildiği standart bir ölçü olsun dedim büyüklüğünü göstermek için Big Grin
Ara
Hemid ÖZTURNA 04-19-2014, Saat: 01:46 PM   
(04-19-2014, Saat: 01:18 PM)İsmail ARIK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlginize alakanıza teşekkürler Hemid bey yemde dediğim gibi ıslatınca yemeye başladılar sabah denedim bırakmadılar ıslatınca hem yumuşadı hemde biraz gagalarıyla parçalaması kolay oldu hindi civciv yeminide 65 tavuk yumurta yeminide 65 e aldım eğer yardımcı olabileceksem giderim konuşur sizede yem gönderebilirim çünkü bu yemi sizin tavsiyelerinizle araştırdım buldum ve yediriyorum

Metin bey herkesin bildiği standart bir ölçü olsun dedim büyüklüğünü göstermek için Big Grin

İyi yiyorlarsa sorun yok ama birdaha kine kırık olanından al uğraşma , benim yem konusunda onu defalarca aradım 320 hindi civciv yemim yok dedi size zahmet vermek istemem teşekkür ederim kolaygelsin.
İsmail ARIK 04-19-2014, Saat: 03:44 PM   
Ne demek zahmet Hemid bey bir hobici arkadaşımıza ufak bir yardımımız dokunursa ne mutlu bize yanılmıyorsam çarşamba veya perşembeleri mal geliyor ondan önce sipariş verilirse getirtiyor ben bundan önceki hindi civciv yemini öyle getirtmiştim gider konuşurum fabrikanın perakende fiyatı bu sende vereceksen senden alalım der pazarlığımızı ederiz kabul eder kazanır etmez o kaybeder
Ara

yem büyüklüğü Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yem Karışımım Burak ARAS 11 6,173 11-25-2016, Saat: 12:28 AM
Son Yorum: Mert Çaylak
  YEM BİTKİLERİ Ahmet ÖDÜBEK 13 12,449 04-24-2016, Saat: 03:02 PM
Son Yorum: Murat Alp
  Türkiye Geneli Yem Fiyatları Ahmet BULUT 76 106,121 05-19-2015, Saat: 04:13 PM
Son Yorum: hakan bayraktar
  Kış Yem Karışımı Merve KARA 4 3,321 10-31-2014, Saat: 03:10 PM
Son Yorum: Merve KARA
  SİZCE BU YEM NASIL Ahmet ÖDÜBEK 24 11,436 09-12-2014, Saat: 01:51 PM
Son Yorum: Mustafa SARPKAYA
  Optima yem Hüseyin DESTİ 0 2,938 02-27-2013, Saat: 02:12 PM
Son Yorum: Hüseyin DESTİ
  Canlı Yem Türleri Ve Üretim Teknikleri Ahmet BULUT 0 3,075 12-14-2012, Saat: 12:04 PM
Son Yorum: Ahmet BULUT
  cp yem fiyatları Ahmet BULUT 6 15,006 09-27-2012, Saat: 09:45 AM
Son Yorum: Kadir YAVUZ
  Anaç olacak hayvanlara etlik yem vermek. Hüseyin GÜL 6 4,796 06-28-2012, Saat: 06:46 PM
Son Yorum: Ahmet BULUT

Hızlı Menü: