Konu Bilgileri
Konu: el yapımı makinem( buzdolabı) Yazar: Soner YAYLA
Okunma: 25914 Yorum: 58
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Soner YAYLA 01-02-2014, Saat: 05:06 PM   
sevgili abilerim kardeşlerim hurdacıdan 20 liraya aldığım buzdolabını küçülterek birleştirdim silikon ve vidayla sabitledim ve aleminyum bantla geçeceğim ek yerlerini cam olarak eski bir fotokopi makinesinin üst camını kullandım ölçüler:103 cm boy,63 cm en,46 cm derinlik yaptıkça burdan paylaşırım

Ek Dosyalar Resimler

VARLIĞINDAN UTANDIĞIM BİR GÜMÜŞHANELİ YOKTUR.
                                                             M.OLTAN SUNGURLU
                            GÜMÜŞHANELİ
Ara
Ahmet BULUT 01-02-2014, Saat: 05:11 PM   
iyi birleştirmişsin bravo Smile
Ara
Ahmet Ünsal CİVELİ 01-02-2014, Saat: 05:13 PM   
(01-02-2014, Saat: 05:11 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iyi birleştirmişsin bravo Smile
yetenek meselesiSmile
Soner YAYLA 01-02-2014, Saat: 05:15 PM   
(01-02-2014, Saat: 05:13 PM)Ahmet Ünsal CİVELİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01-02-2014, Saat: 05:11 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iyi birleştirmişsin bravo Smile
yetenek meselesiSmile

ikinize de teşekkür ederim mesajı okuyunca utandım açıkçası Rolleyes ahmet abi yumurtaları bekliyorum Wink ona göre Smile
                                                             M.OLTAN SUNGURLU
                            GÜMÜŞHANELİ
Ara
Ahmet BULUT 01-02-2014, Saat: 06:21 PM   
(01-02-2014, Saat: 05:15 PM)Soner YAYLA Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01-02-2014, Saat: 05:13 PM)Ahmet Ünsal CİVELİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
yetenek meselesiSmile

ikinize de teşekkür ederim mesajı okuyunca utandım açıkçası Rolleyes ahmet abi yumurtaları bekliyorum Wink ona göre Smile

tamam beğenelim dedik sözümüz sözWink
Ara
Soner YAYLA 01-02-2014, Saat: 06:40 PM   
tamam beğenelim dedik sözümüz sözWink
[/quote]

allah razı olsun daha işi uzun Smile inşallah en güzel şekilde yapmak için uğraşıyorum abi yavaş yavaş en ufak ayrıntıları düşünerek yaptım mı tam otomatik olacak o zaman kesin beğenirsin.
                                                             M.OLTAN SUNGURLU
                            GÜMÜŞHANELİ
Ara
Kamil SAİM 01-02-2014, Saat: 06:50 PM   
soner kardeş sendede iş var maşaAllah Smile temiz bir birleştirme olmuş. hurdacılar bana çok uzak araba olsa bende bi uğrayıp bakacağım ama..
şu an için saklama kabına talim Smile

devam ettikçe bakarız Wink
Soner YAYLA 01-02-2014, Saat: 07:27 PM   
(01-02-2014, Saat: 06:50 PM)Saim KAMİL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: soner kardeş sendede iş var maşaAllah Smile temiz bir birleştirme olmuş. hurdacılar bana çok uzak araba olsa bende bi uğrayıp bakacağım ama..
şu an için saklama kabına talim Smile

devam ettikçe bakarız Wink

çok saol saim abi elimizden geldiği kadar çok büyük olunca içişleri bakanı bunu nereye sığdıracaksın dedi Smile mecbur küçülttük benimde hoşuma gitti küçük olması inşallah sende en kısa zamanda bulursun bir buzdolabı buzdolabı tamircilerine de bir bak istersen küçük bulursan daha iyi bizim buralarda çok zor mini buzdolabı bulmak inşallah yapılınca daha iyi olacak
                                                             M.OLTAN SUNGURLU
                            GÜMÜŞHANELİ
Ara
ALİ BEY 01-02-2014, Saat: 09:25 PM   
valla soner bey ne dyelım sper olmus ekı makınana biraz özensizdi bunda inşallah yıkım duymassın bu arada ısıtıcı olarak ampulmü kulllanıcaksın
HOROZ KENTLİ
Ara
Ahmet ÖDÜBEK 01-03-2014, Saat: 01:17 AM   
emeğine sağlık çok güzel olmuş, buz dolabı favori kuluçka makınası, ben de yaptım mini buzdolabından çıkım oranı flan çok iyi, ısıtma işleminde ampül mü kullanacaksın, yoksa rezistans mı, bir de keşke makınayı alttan kısaltsaydın en alttaki çıkıntı dan da kurtulmuş olurdun, eğer imkanın var sa ön camı çift cam kullan terleme sorununu ortadan kaldırırsın,
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Blue  Brahma
- Colombian Blue Brahma
-Black Modlet Brahma
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
Soner YAYLA 01-03-2014, Saat: 10:26 AM   
(01-02-2014, Saat: 09:25 PM)Ali BEY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: valla soner bey ne dyelım sper olmus ekı makınana biraz özensizdi bunda inşallah yıkım duymassın bu arada ısıtıcı olarak ampulmü kulllanıcaksın

ali bey teşekkür ederim evet eski makinem özensizdi ben ısıtıcı olarak ampulü tercin edenlerdenim nedenine gelince
1)temin etmesi çok kolay
2)montajı çok kolay
3)ayar yapması çok kolay fazla ısınıyorsa düşük watlı ile değiştir
4)arıza durumunu hemen anlayabiliyorsunuz malum ışık yanmıyor bu kolaylıklar olunca da ampul kullanıyorum.

(01-03-2014, Saat: 01:17 AM)Ahmet ÖDÜBEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: emeğine sağlık çok güzel olmuş, buz dolabı favori kuluçka makınası, ben de yaptım mini buzdolabından çıkım oranı flan çok iyi, ısıtma işleminde ampül mü kullanacaksın, yoksa rezistans mı, bir de keşke makınayı alttan kısaltsaydın en alttaki çıkıntı dan da kurtulmuş olurdun, eğer imkanın var sa ön camı çift cam kullan terleme sorununu ortadan kaldırırsın,

teşekkür ederim ahmet bey ısıtma işini ampulle yapacağım neden ampul olacağını yukarıda yazdım alttan kesmedim çünkü tekerlekleri atmak istemedim o çıkıntıdan hava yön alacak ayrıca ayrı bir görsellik katıyor makineye cam çift cam değil ama cama doğru üfleyen bir fan koyarsam terleme olayından kurtulacağıma inanıyorum saygılarımla
                                                             M.OLTAN SUNGURLU
                            GÜMÜŞHANELİ
Ara
ALİ BEY 01-03-2014, Saat: 02:10 PM   
aynen soner bey ampulden yanayım bende değiştirme koyal mesala ambulun biri patlayınca siz farkedmeyebilirsiniz ama diğer ambul ısımaya devam eder yanı ampul iyi terrcih bu arada makınayı tamamlayınca yuurtları atacakmısınız
HOROZ KENTLİ
Ara
Soner YAYLA 01-03-2014, Saat: 03:04 PM   
(01-03-2014, Saat: 02:10 PM)Ali BEY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aynen soner bey ampulden yanayım bende değiştirme koyal mesala ambulun biri patlayınca siz farkedmeyebilirsiniz ama diğer ambul ısımaya devam eder yanı ampul iyi terrcih bu arada makınayı tamamlayınca yuurtları atacakmısınız

Ali abi anlayamadım yuurtları atacakmısınız derken kusura bakmayın yumurtalı yumurtayı yükleyecek misin diyorsan evet yükleyeceğim ama az bir miktar deneme amaçlı yükleyeceğim
                                                             M.OLTAN SUNGURLU
                            GÜMÜŞHANELİ
Ara
Ersin ÜLGER 01-03-2014, Saat: 03:46 PM   
Helal olsun valla ımkanları en ıyı sekılde degerlendırmek boyle olsa gerek Smile
Soner YAYLA 01-03-2014, Saat: 05:19 PM   
(01-03-2014, Saat: 03:46 PM)Ersin ÜLGER Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Helal olsun valla ımkanları en ıyı sekılde degerlendırmek boyle olsa gerek Smile

allah razı olsun abi lazım olur deyip koyuyoruz kenara gün geliyor yerini buluyor zaten Smile
                                                             M.OLTAN SUNGURLU
                            GÜMÜŞHANELİ
Ara
ALİ BEY 01-04-2014, Saat: 12:06 AM   
(01-03-2014, Saat: 03:04 PM)Soner YAYLA Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01-03-2014, Saat: 02:10 PM)Ali BEY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aynen soner bey ampulden yanayım bende değiştirme koyal mesala ambulun biri patlayınca siz farkedmeyebilirsiniz ama diğer ambul ısımaya devam eder yanı ampul iyi terrcih bu arada makınayı tamamlayınca yuurtları atacakmısınız

Ali abi anlayamadım yuurtları atacakmısınız derken kusura bakmayın yumurtalı yumurtayı yükleyecek misin diyorsan evet yükleyeceğim ama az bir miktar deneme amaçlı yükleyeceğim

KUusura bakmayın yumurtaları yazacaktım eksık yazmısım evet makına bıtınde yumurta koyucakmısın deneme amaclı.
HOROZ KENTLİ
Ara
Soner YAYLA 01-06-2014, Saat: 10:55 AM   
ÇALIŞMALARA DEVAM ÇEVİRME SİSTEMİ
sevgili kardeşlerim el yapımı makinelerin en büyük işi çevirme sistemi iki viyollük olacak makinemin çevirme sistemini yaptım alt viyolü ilerki günlerde üst viyole bağlayacağım test ettim çalışıyor sıkıntı yok inşallah yapacak arkadaşlara örnek olur.

Ek Dosyalar Resimler

M.OLTAN SUNGURLU
                            GÜMÜŞHANELİ
Ara
Kamil SAİM 01-06-2014, Saat: 01:53 PM   
şu motor için 2 saat uygun demir aradım.. şimdide o demiri nasıl delip rafa bağlayacağımı düşünüyorum bakalım hayırlısı artık Big Grin

seninkide iyi gidiyor maşaAllah Smile
Soner YAYLA 01-06-2014, Saat: 01:57 PM   
(01-06-2014, Saat: 01:53 PM)Saim KAMİL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şu motor için 2 saat uygun demir aradım.. şimdide o demiri nasıl delip rafa bağlayacağımı düşünüyorum bakalım hayırlısı artık Big Grin

seninkide iyi gidiyor maşaAllah Smile

abi çekyatların kafalarını sabitlemek için kullanılan demir vidaları mil olarak kullandım ona uygun demir değilde aleminyum kullansan daha iyi olur hem işlemesi daha kolay olur ahşap delici matkap ucuyla bile deliniyor
                                                             M.OLTAN SUNGURLU
                            GÜMÜŞHANELİ
Ara
ALİ BEY 01-06-2014, Saat: 02:12 PM   
bu çevirme için kullandığın şeyler fayans köşebentimi acaba
HOROZ KENTLİ
Ara

el yapımı makinem( buzdolabı) Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  mini buzdolabı rezitans ibrahim hatipoğlu 3 559 01-28-2018, Saat: 01:29 PM
Son Yorum: A.Ümit GÜNENDİ
  Amatörlükden kurtulalım. El yapımı tam otomatik kuluçka. Yıldırım SARI 14 4,924 05-26-2017, Saat: 10:25 AM
Son Yorum: Yıldırım SARI
Exclamation Deneme aşamasında olan kuluçka makinem EYÜP ÖZKAN 6 3,087 04-24-2017, Saat: 11:47 AM
Son Yorum: EYÜP ÖZKAN
  [ Saklama Kabından El Yapımı Kuluçka Makinesi ]-Sabit Konu Mustafa SARPKAYA 49 116,097 11-19-2016, Saat: 06:30 PM
Son Yorum: Ferhat PİLAYDIN
  EL YAPIMI KULUÇKA MAKİNEM Furkan POLAT 3 3,533 08-01-2016, Saat: 12:12 PM
Son Yorum: Kamil SAİM
  buzdolabından kluçka makinem yardım oktay dere 1 2,034 06-23-2016, Saat: 07:03 PM
Son Yorum: burak demirkapak
  Ucuz Maliyetli Makinem Erkan Şensoy 29 9,983 04-17-2016, Saat: 06:52 PM
Son Yorum: Erkan Şensoy
  mini dondurucu dan kuluçka makinası yapımı. Muhammed KARATEKİN 2 2,229 03-12-2016, Saat: 01:28 AM
Son Yorum: Muhammed KARATEKİN
  Buzdolabından Kuluçka Makinası Yapımı Mustafa ALKAN 28 13,488 03-11-2016, Saat: 06:46 PM
Son Yorum: Ahmet ÖDÜBEK
  Full otomatik El Yapımı Kuluçka'm geldi! Fatih BULUT 16 9,814 03-07-2016, Saat: 01:28 AM
Son Yorum: Eyüp Sabri Beçet

Hızlı Menü: