Konu Bilgileri
Konu: Kümesim ve Bahçem Yazar: Hemid ÖZTURNA
Okunma: 30229 Yorum: 83
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hemid ÖZTURNA 11-30-2013, Saat: 05:21 PM   
Görüntüleri düzenledim yeni görüntü çektikçe sizlerle baylaşacam saygılar.

Ek Dosyalar Resimler

Ahmet ÖDÜBEK 11-30-2013, Saat: 07:20 PM   
Bahçeniz çok güzel derli toplu, ben derli toplu çalışamadığımdan böyle derli toplu bahçelere imreniyorum, bahçede yol olarak döşediğiniz mermerler tehlike yaratabilir küçük bir buzlanmada ya da ıslaklıkta jilet gibi kayar mazallah dikkatli olun bence.
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Blue  Brahma
- Colombian Blue Brahma
-Black Modlet Brahma
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
Hemid ÖZTURNA 11-30-2013, Saat: 11:02 PM   
(11-30-2013, Saat: 07:20 PM)Ahmet ÖDÜBEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bahçeniz çok güzel derli toplu, ben derli toplu çalışamadığımdan böyle derli toplu bahçelere imreniyorum, bahçede yol olarak döşediğiniz mermerler tehlike yaratabilir küçük bir buzlanmada ya da ıslaklıkta jilet gibi kayar mazallah dikkatli olun bence.

aralarında oluk var 1 veya 2 tanesi düz diğer yerlerde taş döşeli .
nekadar burada kış olmuyor desekte yağmur geldimi,
bu bahçe 1 metre süya gömülüyor yağmur geçince 1 damla su kalmıyor,
bu didimin toprağıda böyle .sünger gibi suyu emip gidiyor.
Mustafa SARPKAYA 11-30-2013, Saat: 11:18 PM   
Bahçeniz ve kanatlılarınız çok güzel. Aydın, İzmir, Manisa, Muğla.. hep buralarda yaşamak istemişimdir Smile
Hemid ÖZTURNA 12-04-2013, Saat: 11:07 AM   
(11-30-2013, Saat: 11:18 PM)Mustafa SARPKAYA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bahçeniz ve kanatlılarınız çok güzel. Aydın, İzmir, Manisa, Muğla.. hep buralarda yaşamak istemişimdir Smile
iklimi sicak lakin pek ağaç olmayan bir bölge , belediyeler sürekli tasaruf yapıyorlar hizmetyok, hangi yüzyılda yaşıyoruz hala caddemiz toprak yol , yağmur yağdımı 1 metre suya gömülüyoruz , bahçelerimizin yanından dereler akıyor, enerji sorunu bitmek bilmiyor , köyde olsam bukadar kesinti olmaz, vatandaşı bıktırıyorlar burnumuzdan soluyoruz. sürekli düşük dengesiz voltajların gelip gitmesinden dolayı cihazlarımız yanıyor , onca hazine arazileri var sürekli birilerine peşkeş çekilip hemen tapu ayarlanıp binalar dikiliyor, hazine arazileri orman olarak geçiyor, ağaçlandırıp güzelleştireceklerine önce tutuşturup yangın çıkarıyorlar , 1 yıl geçip herkes yangını unutunca ,önüne gelene parselleyip sahiplenmesine imkan sağlıyorlar. Ama şünü söylemeliyimki buraların toprağı çok verimli , okadar verimliki bahçeye bir kuru dal dikin hemen yeşerir kök verir.
Ersin ÜLGER 12-04-2013, Saat: 12:46 PM   
Çok güzel bahçeniz var güzel günler geçirmeniz dileğiyle
Hemid ÖZTURNA 12-04-2013, Saat: 01:13 PM   
(12-04-2013, Saat: 12:46 PM)Ersin ÜLGER Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok güzel bahçeniz var güzel günler geçirmeniz dileğiyle
Güzel dilekleriniz için teşekkür'ederim, inşallah herkes hayalindeki kümes ve bahçesine kavuşur ve mutlu olur.
Yasin ÖKSÜZ 12-04-2013, Saat: 10:13 PM   
HEMİD BEY MAAŞALLAH,MAAŞALLAH.Smile
''İlim şehri ben isem, Ali kapısıdır; Ali den geçmeden bana varılmaz''.
Hz.Muhammet(sav)
Hemid ÖZTURNA 12-06-2013, Saat: 08:12 PM   
(12-04-2013, Saat: 10:13 PM)Yasin ÖKSÜZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: HEMİD BEY MAAŞALLAH,MAAŞALLAH.Smile
Teşekkür'ederim sağolun.
Hemid ÖZTURNA 12-12-2013, Saat: 09:24 PM   
Çakmaları keserek tavuklarıma nefes aldırdım, yabanı gibi tavuklarımı yolmuştular ,tavuklarım korkudan gün boyunca follukta saklandıklarını görünce yabani horozlara zaten bıçak bilevliyordum isabet oldu , yatırdım el'fatiha'yı okudum. sonrada kendime afiyetle ziyafet çektim.
Ahmet BULUT 12-12-2013, Saat: 09:32 PM   
Tama yenecek kıvama gelmişler maşallah yağlı yağlı öf diyorum çorbasıda süper olur tam şifalık sapsarı
Ara
Hemid ÖZTURNA 12-12-2013, Saat: 09:36 PM   
Ahmetcim doğal olunca biliyorsun böyle oluyor, marketten aldıklarımız zehir , resmen kendimizi zehirliyoruz.
Ersin ÜLGER 12-12-2013, Saat: 09:38 PM   
(12-12-2013, Saat: 09:32 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tama yenecek kıvama gelmişler maşallah yağlı yağlı öf diyorum çorbasıda süper olur tam şifalık sapsarı

Ahmet abi öyle iştahla anlatıyosun ki valla bigun sırf tavuk yemeye sana zıyaretıne gelcem Smile
Eren YILDIRIM 12-12-2013, Saat: 10:15 PM   
Bahaneler de olmasa kendi yetiştirdiğimiz horozları kesemeyeceğiz en kötü huyunu düşünüp anlık kesecen , sonra dönüş yok zaten Wink İdeal olmuslar aşırı yağlanmadan tavukların refahını artırmak için kesmek en iyisi.
Ara
Ahmet ÖDÜBEK 12-12-2013, Saat: 11:20 PM   
Afiyet olsun Hemid bey emeğinizin karşılığını almışsınız, horozları nasıl kestiniz öyle boyunları olduğu gibi kafanın üzerinde duruyor gibi geldi bana yele kafanın üzerinde halâ, hayvanı keserken hayvana eziyet etmemek lazım, horoz sakalın altındaki ibiğin bitiminden kesilir.
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Blue  Brahma
- Colombian Blue Brahma
-Black Modlet Brahma
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
Aytaç Keçeci 12-12-2013, Saat: 11:44 PM   
Maşallah Abi, ortam ve hayvanlar çok güzel. tava da güzel olmuş Wink afiyet olsun Wink
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Kamil SAİM 12-13-2013, Saat: 12:33 PM   
bahçe güzelmiş biraz daha düzenli kümeslerle harika işler çıkar Smile
kestiklerin neler? bendede iki tavuk var kırma ama yumurtaya başladılar kıyamıyorum kesmeye Big Grin
Hemid ÖZTURNA 12-13-2013, Saat: 01:32 PM   
(12-13-2013, Saat: 12:33 PM)Saim KAMİL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bahçe güzelmiş biraz daha düzenli kümeslerle harika işler çıkar Smile
kestiklerin neler? bendede iki tavuk var kırma ama yumurtaya başladılar kıyamıyorum kesmeye Big Grin
Kestiklerim günay beyin çakmaların çakması , tavuklara yabani davranıyorlardı. Tavuğun ufacık panik ve ters hareketini gördülermi peşi sıra kovalayıp yakalıyorlardı , sonrada peş peşe tecavuz sahneleriBig Grin onlada yetinmeyip köpekgibi tavuğun kılınçlarını tutup tartaklayıp koparmaya çalışıyordular, allah aşkına bunlar nasil bir yabaniyle eşleştirilmişte tavuğu tutup bir taraflarını koparıyorlar, tavukların sırtını yoldular yetmedi derisini yüzmeye başladılar hertaraf kanlar içinde kaldıkları günler oldu , canlı canlıyiyecekler. Gariban tavuklar horozları görünce folluğa otları köpek gibi eşeleyip gömülüyordular, hozorlar gitti hala biri tedirgin, kümesini değiştim anca rahatladı. O yabani oğlu yabanileri karanlıkta bile benim ayağımı tavuk zannedip saldırıyor ayaklarıma koparasıya ısırıyorlardı. Şimdikte ben onları yedim midem bayram ettiBig Grin
Hemid ÖZTURNA 12-30-2013, Saat: 09:22 PM   
Temizliğe devam ediyoruzBig Grin
Yılbaşı denkgeldi lakin yılbaşıyla bir alakamyoktur Big Grin
Eren YILDIRIM 12-30-2013, Saat: 09:42 PM   
Afiyet olsun koyun kolu gibi görünüyor Smile Tavuklara da kıymıssınız daha mı lezzetli oluyor?
Ara

Kümesim ve Bahçem Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: