Konu Bilgileri
Konu: Kümesim ve Bahçem Yazar: Hemid ÖZTURNA
Okunma: 29489 Yorum: 83
Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hemid ÖZTURNA 03-13-2014, Saat: 04:04 PM   
Dutlar meyve verdi , ama nevarki acayıp soğuk firtına sibirya sanki, geceleride bayağı soğuk olmaya başladı, kar yağsa bukadar olmaz.

Ek Dosyalar Resimler

Hemid ÖZTURNA 03-31-2014, Saat: 04:37 PM   
Son soğuk bizi bayağı etkiledi şimdik güneşlenme vakti.

Ek Dosyalar Resimler

Hemid ÖZTURNA 04-08-2014, Saat: 10:53 PM   
Australop çalışmalarımdan görüntüler.

Ek Dosyalar Resimler

Hemid ÖZTURNA 04-23-2014, Saat: 03:38 PM   
Salmamı büyüttüm.

Ek Dosyalar Resimler

Mesut TAHA 04-23-2014, Saat: 06:48 PM   
maşaallah hemid bey çok güzel bi ortam oluşmuş toparlandıkça daha da güzelleşmiş bahçe allah kolaylıklar versin... aus larda ayrı bi güzel sağlıkla çoğaltın...
Ara
Hemid ÖZTURNA 05-02-2014, Saat: 09:42 AM   
(04-23-2014, Saat: 06:48 PM)Mesut TAHA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: maşaallah hemid bey çok güzel bi ortam oluşmuş toparlandıkça daha da güzelleşmiş bahçe allah kolaylıklar versin... aus larda ayrı bi güzel sağlıkla çoğaltın...

sağolun Teşekkür ederim.

Bahçemdeki otları biçtim ortam daha şık oldu .

Ek Dosyalar Resimler

Hemid ÖZTURNA 05-02-2014, Saat: 10:07 PM   
Bügün Mısır ziyafetimiz vardı, taze taze götürdük Big Grin

Ek Dosyalar Resimler

Hemid ÖZTURNA 05-26-2014, Saat: 10:49 AM   
Hava 40 .c sicaklıkta kuraklık baş gösterdi , gece sürekli suluyoruz aksi taktirde yeşillik kalmazdı.

Ek Dosyalar Resimler

Ahmet ÖDÜBEK 05-27-2014, Saat: 01:17 AM   
Abi süper görüntüler, beni de heveslendirdin, bizim burda ne dut kaldı ne kiraz, soğuk hepsini yaktı, eriği bile neredeyse taneyle alacağız Big Grin kümeslerinin temizliği ayrıca çok hoş, bütün hobici arkadaşlarımdan bu titizliği göstermelerini beklerim, bu sayede hastalık ve parazitlerle mücadelen eminim daha kolay olacaktır, altlık olarak saman tercih etmenin sebebi nedir abi ? talaş daha iyi olmazmıydı, saman nemi emiyor mu, nitekim hayvanların dışkılarında bulunan nem ortama ve hayvana zarar verebilir. Kapıdaki yazı da gözden kaçacak gibi değil abi davetsiz misafir (işallah olmaz) işallah yazının farkına varır. Köpek onun farkına varmadan Big Grin
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Blue  Brahma
- Colombian Blue Brahma
-Black Modlet Brahma
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
Hemid ÖZTURNA 05-28-2014, Saat: 10:49 PM   
(05-27-2014, Saat: 01:17 AM)Ahmet ÖDÜBEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi süper görüntüler, beni de heveslendirdin, bizim burda ne dut kaldı ne kiraz, soğuk hepsini yaktı, eriği bile neredeyse taneyle alacağız Big Grin kümeslerinin temizliği ayrıca çok hoş, bütün hobici arkadaşlarımdan bu titizliği göstermelerini beklerim, bu sayede hastalık ve parazitlerle mücadelen eminim daha kolay olacaktır, altlık olarak saman tercih etmenin sebebi nedir abi ? talaş daha iyi olmazmıydı, saman nemi emiyor mu, nitekim hayvanların dışkılarında bulunan nem ortama ve hayvana zarar verebilir. Kapıdaki yazı da gözden kaçacak gibi değil abi davetsiz misafir (işallah olmaz) işallah yazının farkına varır. Köpek onun farkına varmadan Big Grin

Bizde sicaktan kavrulduk yakında nijeryalıgibi olacam iyice karardım, elimde hortum hayvanları suluyorum maffolduk 40.c sicaklık eksik olmuyor, yarına yağmur diyorlar inşallah yağar.

Ahmet kardeşim saman tercih etmemin nedeni talaştan iyi olması talaş islansa çok feci koku yapmakla beraber küf tütüyor,
küf demek ölüm demek samanıda bıraktım sayılır kümesin çoğu ızgara yaptım pılanım tüm kümesleri ızgaralamak, nem demek küf demektir eğer kümeste nem varsa mutlaka kümes havalandırılmalıdır. aşırı sıcaklarda samanda nem yapar sicaktan beton nem yapabilir sık sık altları temizlenmelidir bügün , sussexlerin altlarını temizledim acayıp tüy dolmuştu , malum tüydeğişiyorlar.

Ek Dosyalar Resimler

Mesut TAHA 05-29-2014, Saat: 12:26 AM   
abi aradaki barni mi? çok güzel görünüyor pof pofSmile
Ara
Hemid ÖZTURNA 05-29-2014, Saat: 02:28 AM   
(05-29-2014, Saat: 12:26 AM)Mesut TAHA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: abi aradaki barni mi? çok güzel görünüyor pof pofSmile

Evet mesüt, kanlı ishalden kurtarmıştıkya hatırlarsan ölümden döndürdük , garibim çok çekti şimdikte keyfini sürüyor , kendinden ufak australorp kardeşlerle yaşıyor Big Grin
Mesut TAHA 05-29-2014, Saat: 04:29 PM   
maşaallah çok güzel görünüyor keyfi yerinde canlı duruyor çok hoşuma gitti sağlıkla büyütüp çoğaltman temennisiyle abi... ama auslar da bambaşkaSmile
Ara
Hemid ÖZTURNA 05-29-2014, Saat: 04:41 PM   
(05-29-2014, Saat: 04:29 PM)Mesut TAHA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: maşaallah çok güzel görünüyor keyfi yerinde canlı duruyor çok hoşuma gitti sağlıkla büyütüp çoğaltman temennisiyle abi... ama auslar da bambaşkaSmile

Teşekkür ederim kardeşim, inşallah seninkilerde iyidirler , Yem konusunda memnunmusun yeme başlayınca farkı gördünmü ? inşallah herşey istediğimiz gibi giderde sorunsuz düze çıkarız.
Mesut TAHA 05-29-2014, Saat: 04:55 PM   
şükür iyiler yeme gelince şuan için gayet iyiler ama çok böyle dolu dolu görmüyorum kursaklarını belki de kapalı olduklarından fazla enerjiye ihtiyaç duymuyorlar diye düşünüyorum... bi kaç gün sonra 1 aylık olacaklar foto paylaşırım abi sen daha iyi değerlendirirsin diye düşünüyorum çünkü ilk kez bu ırkı besliyorum gelişim süreci hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim... ama susexlere göre daha tüylü olduklarını söyleyebilirim.
Ara
Hemid ÖZTURNA 05-29-2014, Saat: 10:23 PM   
(05-29-2014, Saat: 04:55 PM)Mesut TAHA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şükür iyiler yeme gelince şuan için gayet iyiler ama çok böyle dolu dolu görmüyorum kursaklarını belki de kapalı olduklarından fazla enerjiye ihtiyaç duymuyorlar diye düşünüyorum... bi kaç gün sonra 1 aylık olacaklar foto paylaşırım abi sen daha iyi değerlendirirsin diye düşünüyorum çünkü ilk kez bu ırkı besliyorum gelişim süreci hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim... ama susexlere göre daha tüylü olduklarını söyleyebilirim.

Sürekli önlerinde yem olunca öyleler kursak dolu göremezsin, 1 aylığa geliyorlarsa koca eşşek olmuşlardır , size iyice yakınlaşma devresine girmiştirler , şuan merakla sizi izler hatta didikler tepenize bile çıkarlarBig Grin Paylaşırsan hepimizi sevindirirsin.
Hemid ÖZTURNA 06-26-2014, Saat: 10:09 PM   
Yine beton dökme ve sıva işlerim vardı yoruldum , australorplarımda hiç yanımdan ayrılmadılar, dün onları çekeyim derken işimde aksadı.

Ek Dosyalar Resimler

Yunus KÜÇÜK 06-26-2014, Saat: 10:19 PM   
Maşşallah gerçekten çok hoş ve sağlıklılar daha sağlıklı büyütmen temennilerimle
=AUSTRALORP
=LİGHT SUSEX
AUSTRALORP,LİGHT SUSEX FACEBOOK
=0507 321 24 94
Ara
Mesut TAHA 06-26-2014, Saat: 10:31 PM   
abi işçilik süper çok güzel olmuş ellerine sağlık.
Ara
Hemid ÖZTURNA 06-28-2014, Saat: 09:12 AM   
Yeni kümese hazırlık yaptım, çok yoruldum beton işi çok ağır iş, birde iş kazası geçirdim elimi bahçe mızrağına kurban ettimBig Grin

Ek Dosyalar Resimler

Kümesim ve Bahçem Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: