Konu Bilgileri
Konu: Kümesim ve Bahçem Yazar: Hemid ÖZTURNA
Okunma: 29485 Yorum: 83
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hemid ÖZTURNA 12-30-2013, Saat: 10:11 PM   
(12-30-2013, Saat: 09:42 PM)Eren YILDIRIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Afiyet olsun koyun kolu gibi görünüyor Smile Tavuklara da kıymıssınız daha mı lezzetli oluyor?
Tavuklar sorunluydu , 2 tane tavuk kestik biri solunum yolunda sorun vardı, diğeri ağzı yamuk kusurlu doğmuş ufaktı kıyamadık yaşasın elegelir olsun dedik. çok bekledik kısmet bugüne oldu, Lezzeti tartışılmaz , ben böyle lezzet görmedim bal kaymak neymiş mis kebap börek yanında hiç kalır , daha 2 dakka oldu kaynayalı, afiyetle tadına baktık Big Grin
Ahmet ÖDÜBEK 12-30-2013, Saat: 10:19 PM   
Bereketli olsun maşallah ne güzel yatıyorlar öyle, abi derilerini neden yüzdün hayvancağızların, vitamini kabuğunda bunların Big Grin
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Blue  Brahma
- Colombian Blue Brahma
-Black Modlet Brahma
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
Mustafa SARPKAYA 12-30-2013, Saat: 11:08 PM   
Neresi? Neresi?
Eti, derisi, gerisi demiş atalarımız...
Soymiyaydın eyiydi... Derisiyle birlikte kaynadı mi asıl sen bi de o lezzete bah...

Affiyyet bal olsun... Olmuş ta zaten Smile

Ahmet (ödübek)senin konuya rkip çıktı, hadi bakim aşıklar gibi atışın şimdi.. Smile Smile
Leyla ALTUN 12-30-2013, Saat: 11:36 PM   
Tavuğun derisini keşke yüzmeseydiniz Hamit Bey tüm lezzeti o derisindedir.Ne demiş atalarımız ''Tavuğun derisi koyunun gerisi makbuldür.''

O(Allah) ne güzel vekildir bize yeter.
Ara
Hemid ÖZTURNA 12-31-2013, Saat: 09:48 AM   
Haklısınız arkadarşlar derisi daha lezletlidir farkındayım malum 40 yaşına girdik Big Grin Lakin benim çocukluğumdan beridir yöntemim bu hem tüyleriyle uğraşıp zaman kaybetmiyorum, hem daha temiz gıcır gıcır olmuş oluyor. Benim bir deriyi butu arıyacak kapasitede bir insan değilim, gözüm gönlüm doymuş insanım, her kesimde olduğu gibi bunlarıda etraftan gözü kalan bir garıbanla yarı yarıya olmasada bır kısmını paylaşırım, benim için en büyük mutluluk budur.
Kamil SAİM 12-31-2013, Saat: 11:35 AM   
sanada bağımlılık yapmış tavuk kesme işi abi Smile

afiyet olsun
Hemid ÖZTURNA 12-31-2013, Saat: 09:40 PM   
(12-31-2013, Saat: 11:35 AM)Saim KAMİL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sanada bağımlılık yapmış tavuk kesme işi abi Smile

afiyet olsun
Ah onları nasıl kestiğimi bir bilseydiniz! kolay değil onlarla vedalaşmak çok zor, kimi hasta kimi fazlalık ,sonuçta bir amaç için bunları kesmek zorundayız, Kesmektende başka çaremiz yok.
Mustafa SARPKAYA 01-01-2014, Saat: 01:21 PM   
bir kanatlıyı en az kaç aylıkken kesmeliyiz. Tabi bu kanatlıdan kanatlıya değişir ama ortalama olarak var mı bir fikri olan?

Mesela benim 5 aylık horozlar 2 haftadır yeni yeni ötüyorlar ve ara ara kapışmaya da başladılar. sizce kesmelimiyim ya daa biraz daha et toplamalarını beklemelimiyim...
Kamil SAİM 01-01-2014, Saat: 01:59 PM   
(01-01-2014, Saat: 01:21 PM)Mustafa SARPKAYA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir kanatlıyı en az kaç aylıkken kesmeliyiz. Tabi bu kanatlıdan kanatlıya değişir ama ortalama olarak var mı bir fikri olan?

Mesela benim 5 aylık horozlar 2 haftadır yeni yeni ötüyorlar ve ara ara kapışmaya da başladılar. sizce kesmelimiyim ya daa biraz daha et toplamalarını beklemelimiyim...

abi broiler ları 45 günde kesiyorlar bir tavuk ortalama 750 1500 gram arası değişiyor marketlerde görüyoruz bu işi yapanlar daha iyi bilirler ama 5 aylık olmuş bir hayvanda kesilebilir bence.. kaldıki bıldırcınlarda filan 300 gr et oluıyor onu bile kesip yiyoruz.. Smile cinsi güzelse bi tanıdığına ver yoksa kes gitsin abi Smile
Mustafa SARPKAYA 01-01-2014, Saat: 04:28 PM   
(01-01-2014, Saat: 01:59 PM)Saim KAMİL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01-01-2014, Saat: 01:21 PM)Mustafa SARPKAYA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir kanatlıyı en az kaç aylıkken kesmeliyiz. Tabi bu kanatlıdan kanatlıya değişir ama ortalama olarak var mı bir fikri olan?

abi broiler ları 45 günde kesiyorlar bir tavuk ortalama 750 1500 gram arası değişiyor marketlerde görüyoruz bu işi yapanlar daha iyi bilirler ama 5 aylık olmuş bir hayvanda kesilebilir bence.. kaldıki bıldırcınlarda filan 300 gr et oluıyor onu bile kesip yiyoruz.. Smile cinsi güzelse bi tanıdığına ver yoksa kes gitsin abi Smile

TAvuk çifliklerindekiler öyle. Ben bizim kümeslerde ya da salma usulü beslediğimiz tavuklarda diyorum. Aslında yer geniş pek sorun olmuyor da. En nihayetinde horoz yani boşuna yem yedirmeyeyim diyorum. Bir de hayvanlar artık erkek olmaya başladılar. Kümesin baba horozu tavuklarına iliştirtmiyor. Bir tanesi ilişmeye kalksın koyana kadar dokuz dombalak açtırıyor tabiri caizse. Hayvanlar cinsel hayttan da yksunlar anliyacağın...
Ahmet ÖDÜBEK 01-01-2014, Saat: 08:02 PM   
Ben kendi uygulamamı söyleyim, horozları ötmeden kesmiyorum hayatında hiç yoktan bir iki kez ötsün hayvancağız neden böyle yapıyorum onun da bir sebebi yok büyüklerimizden duyduğumuz sorgulamadan da uyguladığımız bir durum, tavukları da yumurtlar durumdayken kesmiyorum, yumurtadan kesilmelerini bekliyorum kesmek için bunu da tavuğun çatını kontrol ederek anlıyorum, başka arkadaşların başka yöntemleri vardır belki paylaşırlarsa bizlerde öğrenmiş oluruz,
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Blue  Brahma
- Colombian Blue Brahma
-Black Modlet Brahma
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
Hemid ÖZTURNA 01-05-2014, Saat: 06:41 PM   
Biraz mısır dolu bahçemle gözümüz şenlensin Big Grin
İsmail Hakkı ÖZDİLEK 01-05-2014, Saat: 10:33 PM   
Yukarıda resimlere baktıkca yazı özledim.İnsan oğlu bu soğuya,zorluğa gelmiyor
Ara
Aytaç Keçeci 01-06-2014, Saat: 03:00 AM   
Maşallah. Aynen Yaa Sad Yaz Gibisi Yok...
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Ahmet BULUT 01-06-2014, Saat: 01:48 PM   
beyaz saray gibi olmuş maşallahSmile kireçten zarar gelmez
Ara
Kamil SAİM 01-06-2014, Saat: 01:50 PM   
(01-06-2014, Saat: 01:45 PM)Hemid ÖZTURNA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar kümesi kireç'ledim lakin bende bittim . Kireç Tozu beni etkiledi.

http://www.youtube.com/watch?v=hmALVZN8X...e=youtu.be

bende dün baya uğraştım onunla baya yedim kireci Smile
follukların ve kümesin gayet güzelmiş abi Smile
birde dışarıyada mı serptin kireç ?
Ahmet BULUT 02-18-2014, Saat: 12:20 PM   
altında saman olduktan sonra benim bile yatasım geldiSmile
Ara
Kamil SAİM 02-26-2014, Saat: 01:02 PM   
Big Grin gözüne kestirdiğini götürüyorsun abi Big Grin
Ahmet BULUT 02-26-2014, Saat: 01:18 PM   
Tadını almışsın abi sen artık duramazsın
Ara