Konu Bilgileri
Konu: Bahçeye, Hangi Tür Yeşillik EKMELİYİM??? Yazar: Aytaç Keçeci
Okunma: 4006 Yorum: 5
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aytaç Keçeci 11-17-2013, Saat: 11:30 AM   
Herkese Merhaba...

Bahçemdeki Çimleri Tavuklar Sağolsunlar Talan Ettiler Big Grin Şimdi İse Tavuklarin Gezindiği Bölüme Hangi Çim Tohumu Ekmeliyim?

Buğday Ekmiştim Bir Kaç Defa Ama Çok Çabuk Talan Ediyorlar, Çim Gibi Sağlam Kalmiyor...

Yonca Ekmeyi Düşünüyorum Ama onuda Eken Biri Varsa Tecrübelerinden Faydalanabiliriz.

Yonca Benim Bildiğim Yarim Metre Büyüyen Bir Bitki Sanirim. Bahçede okadar Büyük Bitkinin Bahçeden Çok Tarla olmasini Sağlayacaği Düşüncesindeyim Ya Neyse Big Grin

Tüm Fikirlere Açiğim..

Saygilar
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Eren YILDIRIM 11-17-2013, Saat: 12:10 PM   
Yoncanın büyümesi için zaman tanıyıp iyic kök salarsa kuruması güç olur.Şimdi ekilmez sanırım baharın ekerseniz hızlıca serpilecektir.
Ara
Yemliha KORKMAZ 11-17-2013, Saat: 04:15 PM   
Önce toprağı karıştırıyorsunuz.

Sonra bir kilo yoncaya bir kilo kadar toprak ekliyorsunuz yani poşetin içine karıştırıyorsunuz ki saçtığınız yoncalar bir yerde toplanmasın. Daha sonra saçacağınız alana iyi ce sık olmayacak şekilde saçıyorsunuz. Tırtmık ile de toprağı karıştırıyorsunuz. Yonca suyu çok sever 2 3 gün içinde toprakta hareketlenme olduğunu göreceksiniz. Neme bayılırlar. Hemen çıkmasını istiyorsanız ıslak kilim gibi birşey atın bir haftada gerçekten büyürler. Ama sakın olaki tavuklarla aynı yere ekmeyin tavuklar yoncaya asla dayanamaz. Talan ederler. Ben ektikten 2 hafta sonra bıraktım talan ettiler hiç birşey kalmadı toprakta. en azından bir buçuk ay sonra bırakılmalı
www.yemlihakorkmaz.com

Ve: "Eğer gerçekçiyseniz bu vaad ne zaman olacak?" diyorlar.
De ki: "Size vaad edilen öyle bir gündür ki, ondan ne bir an geri kalabilirsiniz, ne de ileri geçebilirsiniz." (SEBE/29-30)
Ara
Aytaç Keçeci 11-17-2013, Saat: 08:52 PM   
Hmmm. Başka Fikirler Var Mi? Yoncadan Başka?
Ara
Mehmet SÜMER 02-23-2014, Saat: 10:42 PM   
Aytaç abi yonca iyice büyüdügünde tavukar 2-3 gün içinde tüketeceklerdir tavukların köklerine zarar vermemesi için üstünü ortmeni öneririm
Ara
Aytaç Keçeci 02-23-2014, Saat: 10:47 PM   
(02-23-2014, Saat: 10:42 PM)Mehmet SÜMER Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aytaç abi yonca iyice büyüdügünde tavukar 2-3 gün içinde tüketeceklerdir tavukların köklerine zarar vermemesi için üstünü ortmeni öneririm

Ne Ekersem Ekeyim Talan ediyorlar Big Grin Bende 2 Haftada Bir Pazardan Marul Aliyorum Smile
Ara

Bahçeye, Hangi Tür Yeşillik EKMELİYİM??? Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  hangi ırkı almalıyım İsmail UZUN 28 15,576 02-09-2014, Saat: 03:40 PM
Son Yorum: Hemid ÖZTURNA