Konu Bilgileri
Konu: Fidanlarım Yazar: Sinan ÖZEN
Okunma: 5066 Yorum: 10
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sinan ÖZEN 09-08-2013, Saat: 08:16 PM   
Herkese merhaba Smile Uzun süredir sitede sadece konuları okuyordum bi konu açayım dedim Smile Balkonumuza bodur fidanlar geldi bende dikip hemen konuyu açtım Smile İşte Fidanlar Toplam 4 çeşitler 2 Limon,1 Mandalina,1 Elma 1 de Dut var.Buyrun fotoğraflar,Bu ağaçların bakımı vs.ile ilgili bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Elmam

Limonum

Mandalinalar, fidan kısa ama iyi meyvesi var

Yeni yeni olgunlaşan Avustralya dutu

Buda diğer limon bunu salona koyduk,meyve verince güzel durur diye düşündük Smile

Ara
Ahmet BULUT 09-08-2013, Saat: 10:13 PM   
Maşallah membağı nerden bunların
Ara
Ahmet ÖDÜBEK 09-08-2013, Saat: 11:11 PM   
Maşallah Sinanım çok şükür toprakla kavuşturmuşsun fidanlarını, işallah biz de senden öğreneceğiz fidan yetiştirmesini işallah bol ürün alırsın kardeşim.
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Blue  Brahma
- Colombian Blue Brahma
-Black Modlet Brahma
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
Sinan ÖZEN 09-08-2013, Saat: 11:14 PM   
(09-08-2013, Saat: 10:13 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Maşallah membağı nerden bunların

Mersinden geldi abi Smile

(09-08-2013, Saat: 11:11 PM)Ahmet ÖDÜBEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Maşallah Sinanım çok şükür toprakla kavuşturmuşsun fidanlarını, işallah biz de senden öğreneceğiz fidan yetiştirmesini işallah bol ürün alırsın kardeşim.

İnşallah abim sağolasın Smile
Ara
Mustafa SARPKAYA 09-09-2013, Saat: 02:18 AM   
dut ve limon çok güzelmiş. bol verim alırsınız inşallah
Aytaç Keçeci 09-09-2013, Saat: 10:32 AM   
Maşallah Sinan, Gerçekten Güzeller Ama Mandalinanın Yaptığı İş Boyundan Büyük Maşallah Big Grin
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Eren YILDIRIM 09-09-2013, Saat: 12:45 PM   
Saksıda nasıl yetişebilir agaclar anlayamıyorum ben çekirdekten,çelikten 40-50 fidan yetiştirdim ilk yıl 3 litrelik yogurt kablarını kökle dolduruyorlardı ve kab yetersiz geliyordu sonra komsulara akrabalara dagıtıyordum.Bir de belki size abes gelicek ama baya köklenmis ağacları saksı ortamında tutmak onları hapsetmek gibi geliyor bana.
Ara
Emre OZCICEKCI 09-09-2013, Saat: 01:07 PM   
Sinan kardesim bulari topraga ekmen lazim, limonuda senede iki kere guclendirici vermen lazim, yoksa seneye limon vermez fideler, bir sene alirsin bir sene bos gecer, limon icin besi programi yap, mandalina portakalda ayni, elmayi islak su alan yere ekmeni oneririm, dutuda golgede yetistirsen iyi olur, hayirli olsun fidelerin,
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
 her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Sinan ÖZEN 09-09-2013, Saat: 01:27 PM   
(09-09-2013, Saat: 02:18 AM)Mustafa SARPKAYA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dut ve limon çok güzelmiş. bol verim alırsınız inşallah

Teşekkürler Smile İnşallah

(09-09-2013, Saat: 10:32 AM)Aytaç KEÇECİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Maşallah Sinan, Gerçekten Güzeller Ama Mandalinanın Yaptığı İş Boyundan Büyük Maşallah Big Grin

Aynen abi bende şaşırdım Smile

(09-09-2013, Saat: 12:45 PM)Eren YILDIRIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Saksıda nasıl yetişebilir agaclar anlayamıyorum ben çekirdekten,çelikten 40-50 fidan yetiştirdim ilk yıl 3 litrelik yogurt kablarını kökle dolduruyorlardı ve kab yetersiz geliyordu sonra komsulara akrabalara dagıtıyordum.Bir de belki size abes gelicek ama baya köklenmis ağacları saksı ortamında tutmak onları hapsetmek gibi geliyor bana.

Haklısınız ama etrafta toprak olan yer yok bina arasında kaldım ki olsaydı tavuk besleyecektim.Böyle şeyler hep hoşuma gitmiştir ağaçlar,meyve sebzeler,hayvanlar falan elimdeki imkanlar buydu uyguladım şu an saksıları yaklaşık 15L toprak aldı,bi tek limonunki biraz daha ufak onu da büyütürüm inşallah her senede arttırırım saksı boylarını Smile

(09-09-2013, Saat: 01:07 PM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sinan kardesim bulari topraga ekmen lazim, limonuda senede iki kere guclendirici vermen lazim, yoksa seneye limon vermez fideler, bir sene alirsin bir sene bos gecer, limon icin besi programi yap, mandalina portakalda ayni, elmayi islak su alan yere ekmeni oneririm, dutuda golgede yetistirsen iyi olur, hayirli olsun fidelerin,

Sağol abi Smile Dediklerini uygulamaya çalışacağım
Ara
Aytaç Keçeci 09-09-2013, Saat: 03:05 PM   
(09-09-2013, Saat: 01:27 PM)Sinan ÖZEN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-09-2013, Saat: 10:32 AM)Aytaç KEÇECİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Maşallah Sinan, Gerçekten Güzeller Ama Mandalinanın Yaptığı İş Boyundan Büyük Maşallah Big Grin

Hani Bir Yada İki Tane Olsa Tamam Dicem Ama Maşallah Big Grin Küçük Bir Ağacın Verdiği Kadar Meyve Yapmış Smile
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Sinan ÖZEN 09-09-2013, Saat: 07:32 PM   
(09-09-2013, Saat: 03:05 PM)Aytaç KEÇECİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-09-2013, Saat: 01:27 PM)Sinan ÖZEN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Hani Bir Yada İki Tane Olsa Tamam Dicem Ama Maşallah Big Grin Küçük Bir Ağacın Verdiği Kadar Meyve Yapmış Smile

İnşallah böyle devam eder abi Smile
Ara

Fidanlarım Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: