Konu Bilgileri
Konu: hipradoxi Yazar: Hüseyin TEZCAN
Okunma: 50015 Yorum: 16
Konuyu Okuyanlar: 43 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hüseyin TEZCAN 08-28-2013, Saat: 02:00 PM   
arkadaşlar ben internette hırıltı için iyi gelen hipradoxi yi araştırıyordum ve bi sitede buldum ve aradım ordaki arkadaş bana bu ilaçtan çok şikayet geldiğini ve bunun yerinde orni special mix kullanmamı söyledi sizce nekadar faydalı kullanan arkadaş varmı ?
Ara
Ahmet BULUT 08-28-2013, Saat: 02:12 PM   
ilaç konusun da mesela bir ilacı araştırsanız bin tane güzel yorum bulabilirsiniz ve aynı ilacın 1000 tanede faydasız yorumunu bulabilirsiniz

Beşer ilaçları da öyle mesela bende bir hastalık var bir ilaç kullanıyorum hastalığım geçiyor aynı hastalığı birebir başka bir kişide de oluyor oda aynı ilacı kullanıyor onunki geçmiyor şifa bulmuyor yani
Ara
Hüseyin TEZCAN 08-28-2013, Saat: 03:45 PM   
hım anladım çok teşkürler ozaman ben hiç ilaç değişimi yapmıyayım hipradoxi ye devam edeyim Smile
Ara
Burak ARAS 08-28-2013, Saat: 07:22 PM   
Hipradoxi-s, Baytril, Tylan, Coxidin kümeslerin vazgeçilmez ilaçlarıdır. Etken maddesi kaliteli olan ilaçlardır, güvenebilirsiniz.
Ara
Sami TUNÇKIRAN 08-28-2013, Saat: 10:02 PM   
Burak Beye katılıyorum, ilaçlar kaliteli firmaların ürünleri fakat hırıltı hemen hemen her kümeste var ve belli zamanlarda sadece azalır, geçmez.
Şu ilaç geçirdi diyenlere ben inanmıyorum, ayrıca benim kümesimde bu hastalık yok diyenlerede inanmıyorum. Salma tavuk besleyenler yıllardır bu hastalıkla uğraşır durur. Hastalığın ne olduğunu ülkemizde hobiciye yönelik araştırma merkezleri olmadığı için bilemiyoruz. CRD, Koriza, Bronşit ve daha birçok benzer hastalık kaynaklı olabilir.
Bunları şunun için yazıyorum; sürekli ilaç değiştirip bütçenizi ve sinirlerinizi yıpratmayın. Antibiyotikleri koruyucu olarak kullanın, sadece sürüde yayılmayı önlersiniz.
Karşıyaka, İzmir

Beslediği Türler: Light Sussex
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/konu-light-su...kiran.html
Ara
Kadir YAVUZ 08-29-2013, Saat: 10:55 AM   
bu konuda veterinerimin her zaman söylediği bir şey vardır o anki hastalığı önlemek için hırıltı hapşırma v.s. için üzerinde antibakteriyel yazan antibiyotikleri ama hastalanmadan önce koruma amaçlı kullanmak için geniş spektrumlu yazanlardan kullan der
bir çift kanat para deyil sevgidir
Ara
Mustafa AŞLAMACI 08-29-2013, Saat: 01:17 PM   
crd , bronşit veya korizada ( yani başımızın belası hırıltıda ) çok ilaç denedim en etkilisi bana göre linko-spektin dir.

ilacı 2.5 kg canlı ağırlığa 0.5 ml deri altı 3 gün boyunca sabah akşam uygulayın iddia ediyorum geçmemesi mümkün değil,

ancak tavuğun bulunduğu ortamı dezenfekte etmezseniz kuşların yemliklere ve suluklara girmesine müsade ederseniz aynı tavuk antibiyotik tedavisinin ardından tekrar hastalanır,

hastalıklardan korunmak için en önemli kural, dezenfeksiyon, havalandırma ve başka hayvanların kümese girişinin engellenmesi.
Ara
Hüseyin TEZCAN 08-31-2013, Saat: 11:44 AM   
(08-28-2013, Saat: 07:22 PM)Burak ARAS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hipradoxi-s, Baytril, Tylan, Coxidin kümeslerin vazgeçilmez ilaçlarıdır. Etken maddesi kaliteli olan ilaçlardır, güvenebilirsiniz.

teşekkür ederim burak çok sağol Smile

(08-28-2013, Saat: 10:02 PM)Sami TUNÇKIRAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Burak Beye katılıyorum, ilaçlar kaliteli firmaların ürünleri fakat hırıltı hemen hemen her kümeste var ve belli zamanlarda sadece azalır, geçmez.
Şu ilaç geçirdi diyenlere ben inanmıyorum, ayrıca benim kümesimde bu hastalık yok diyenlerede inanmıyorum. Salma tavuk besleyenler yıllardır bu hastalıkla uğraşır durur. Hastalığın ne olduğunu ülkemizde hobiciye yönelik araştırma merkezleri olmadığı için bilemiyoruz. CRD, Koriza, Bronşit ve daha birçok benzer hastalık kaynaklı olabilir.
Bunları şunun için yazıyorum; sürekli ilaç değiştirip bütçenizi ve sinirlerinizi yıpratmayın. Antibiyotikleri koruyucu olarak kullanın, sadece sürüde yayılmayı önlersiniz.

aynen size katılıyorum sami bey çok ilaç denedik ama farklı bi etki yaratan yok ayrıca esasta duyduğum kadarıyla aydında tavuk araştırma hastanesi varmış oraya götürüp bu hastalığın neden olduğunu araştırmak mümkün ama imkanlar ve zamandan dolayı ilgilenemiyorum aydında oturan arkadaşlarımız varsa ilgilenebilrlerse sevinirim

(08-29-2013, Saat: 01:17 PM)Mustafa AŞLAMACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: crd , bronşit veya korizada ( yani başımızın belası hırıltıda ) çok ilaç denedim en etkilisi bana göre linko-spektin dir.

ilacı 2.5 kg canlı ağırlığa 0.5 ml deri altı 3 gün boyunca sabah akşam uygulayın iddia ediyorum geçmemesi mümkün değil,

ancak tavuğun bulunduğu ortamı dezenfekte etmezseniz kuşların yemliklere ve suluklara girmesine müsade ederseniz aynı tavuk antibiyotik tedavisinin ardından tekrar hastalanır,

hastalıklardan korunmak için en önemli kural, dezenfeksiyon, havalandırma ve başka hayvanların kümese girişinin engellenmesi.
hım ilgliniz ve bilginiz için çok teşekkürler benim kümesim telle kaplı giremezler ama havadan mı yada ayakkabının altında mı nerden geçiyo bilmiyorum
Ara
Erdem ÖZKAN 09-05-2013, Saat: 10:24 AM   
hipradoxi'yi amcamın 25-30 günlük civcivlerinin iki tanesini nefes almakta güçlük çekerken gördüm ve ertesi gün o ikisinin ağzına 4-5 damla ve sularına 1,5 gr karıştırmak üzere kullandım, civcivin kötü durumda olanını amcam kesmiş, diğeri düzeldi ve bulaşma olmadı hepsi iyi durumda. ama 3,5 aylık bir hayvanda burun akıntısı ve gözde sulanma yok sadece tıksırma var ama gauuk diye bir ses çıkarıyor benzetmek gerekirse. o hayvana 7 gün boyunca sabah akşam 4-5 damla ve göğüsten %10 baytril insülin iğnesi ile 4 cc uygulama yaptım, sadece hayvanın iştahı açıldı ibik kıpkırmızı oldu biraz hareketlendi. tıksırık hala devam ediyor. bizimkisi kendi kafamıza göre uyugulama yapmaktan başka bişey değil. ülkemizde bu tür hastalıkların asıl nedenini araştıran laboratuvar vs hiç yok denecek kadar az. virüsün yada bakterinin ne olduğunu söyleyip ona göre ilaç yazacak tedavi ve hastalık teşhis merkezlerinin olması lazım
Ara
Ahmet BULUT 09-05-2013, Saat: 10:51 AM   
ülkede tavuk üzerine muayene yok vardırda etrafta yok ama süs kedi köpek için çok var

çoğu ilaç veterineri pazarlama uzmanı gibi
o kadarını bizde söylüyoruz zaten şunu kullan bunu kullan derken 200 tane ilaç karşımıza çıkıyor
Ara
Murat Alp 12-20-2015, Saat: 01:26 PM   
Merhabalar veteriner bi abimiz bu ilacı verdi ve ekledi;
Yumurta tavuklarında kullanılamaz ibaresi mevcut dedi. Diğer verebileceği antibiotiklerinde aynı şekilde olduğunu kesim için gün belirtildiğini ancak yumurta için tükettim süresi hiç birinde yazmadığını söyledi. Bizdede hırıltı ve göz şişmesi var. Beni kara kara düşündüren yumurta konusu sizce ideal süre nedir. Kaç gün yumurtaları tuketmemeli. Yumurtaları ne şekilde yok etmeli. Yumurta yemine devam etmelimi. Bu yumurtalar kuluçka makinesine konabilirmi. Lütfen acil
Ara
Gökhan AKAYDIN 12-20-2015, Saat: 03:02 PM   
Arkadaşlar bu hayvancağızın ne problemi var ve kullanalım. Bir göz kapalı ve dokunulunca köpük gibi birşey çıkıyor.
Ara
İsmail MENGİR 12-21-2015, Saat: 05:52 PM   
Murat bey yumurtalar kuluçka edilebilir, 2 haftalık yumurtalar kuluçka edildikten sonra sofralık tüketimi uygun olabilir demişti veteriner,bunu söylerken otopsi yaptı ve verdiği ilaçtan sonra bu şekilde uyarıda bulundu.
Gökhan Akaydın bey;sizin hayvanda solunum yolları rahatsızlığı olmuş ve CRD olma ihtimali de var.Gözüne VİGAMOX isimli ,insan için olan göz damlası alıp eczaneden ve sabah akşam 3-4 gün gözüne damlatabilirsiniz ve doksisiklin etken maddeli ilaç verebilirsiniz.
Rhode Island White, Light Sussex, Splash Blue Laced Wyandotte, Silver Laced Wyandotte, Australorp
Tel:0551 104 74 39

Ara
Gökhan AKAYDIN 12-21-2015, Saat: 08:54 PM   
(12-21-2015, Saat: 05:52 PM)İsmail MENGİR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murat bey yumurtalar kuluçka edilebilir, 2 haftalık yumurtalar kuluçka edildikten sonra sofralık tüketimi uygun olabilir demişti veteriner,bunu söylerken otopsi yaptı ve verdiği ilaçtan sonra bu şekilde uyarıda bulundu.
Gökhan Akaydın bey;sizin hayvanda solunum yolları rahatsızlığı olmuş ve CRD olma ihtimali de var.Gözüne VİGAMOX isimli ,insan için olan göz damlası alıp eczaneden ve sabah akşam 3-4 gün gözüne damlatabilirsiniz ve doksisiklin etken maddeli ilaç verebilirsiniz.

Teşekkür ederim. Hayvanda aksırma tıksırma ve nezle benzeri bir durum yok ve gözü de daha da şişmiş durumda. Dediklerinizi uygulayacağım. Sağolun.
Ara
Murat Alp 12-21-2015, Saat: 08:55 PM   
Çok çok teşekkürler
Ara
Gökhan AKAYDIN 12-21-2015, Saat: 09:35 PM   
(12-21-2015, Saat: 05:52 PM)İsmail MENGİR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murat bey yumurtalar kuluçka edilebilir, 2 haftalık yumurtalar kuluçka edildikten sonra sofralık tüketimi uygun olabilir demişti veteriner,bunu söylerken otopsi yaptı ve verdiği ilaçtan sonra bu şekilde uyarıda bulundu.

Doksisiklin etken maddeli önerebileceğiniz ilaç hangisidir?
Ara
İsmail MENGİR 12-22-2015, Saat: 12:00 PM   
Çok fazla ilaç var doksisiklin içeren,konu başlığında ki gibi olabilir yada başkaları da olabilir.Sizin için en kolay bulunan ve bütçenize uyan ilacı kullanabilirsiniz bence.
Rhode Island White, Light Sussex, Splash Blue Laced Wyandotte, Silver Laced Wyandotte, Australorp
Tel:0551 104 74 39

Ara

hipradoxi Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: