Konu Bilgileri
Konu: Strafor ve yapıştırıcı sorunu (Yardım!!!) Yazar: Mustafa SARPKAYA
Okunma: 44198 Yorum: 19
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mustafa SARPKAYA 08-03-2013, Saat: 05:19 PM   
Arkadaşlar makinenin dışına yapacağım izolasyon için en etkili olan şu pembe dış cephe ısı kaplamalarından aldım. Eritme sorunu olmasın diye japon yapıştırcısı yerine Bali dye tabir ettiğimiz yapıştırıcıdan adım faat maalesef daha sürmem ile erimesi bir oldu. Ne yapacağım. ne ile yapıştırmam gerekiyor. sizler ne ile yapıştırıyorsunuz bunu.

Ramazan YAMAN 08-03-2013, Saat: 06:54 PM   
(08-03-2013, Saat: 05:19 PM)Mustafa SARPKAYA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar makinenin dışına yapacağım izolasyon için en etkili olan şu pembe dış cephe ısı kaplamalarından aldım. Eritme sorunu olmasın diye japon yapıştırcısı yerine Bali dye tabir ettiğimiz yapıştırıcıdan adım faat maalesef daha sürmem ile erimesi bir oldu. Ne yapacağım. ne ile yapıştırmam gerekiyor. sizler ne ile yapıştırıyorsunuz bunu.
mustafa bey silikon kullanın ben yaptığım ab58in dışına silikon ile yapıştırdım bu straforları
Ara
Erçin DEDEOĞLU 08-03-2013, Saat: 07:43 PM   
Ben bu dertten mimarlık fakültesinde çok müzdariptim.
Soğutuculu yapıştırıcalar var hidrojenli.
Sürüyorsun spreyini sıkıyorsun. Onlarla net sonuca ulaşırsınız. Hem o yapıştırıcı neme ve ısıya dayanıklı.
Ara
Mustafa SARPKAYA 08-03-2013, Saat: 08:21 PM   
Teşekkürler arkadaşlar silikonu bi deneyecwğim.. olmazsa diğeri ....
Ahmet BULUT 08-03-2013, Saat: 09:04 PM   
ben hep sıcak silikon ile yaparım
Ara
Erçin DEDEOĞLU 08-03-2013, Saat: 09:20 PM   
bu ve bunun tarzından şaşma derim...
Ara
Emre OZCICEKCI 08-04-2013, Saat: 12:04 AM   
ev yapimi bali tarifi

bir cay bardagi benzin doldurun bir kavanoza, sonra strafor bulun kullanilmayan, straforlari benzinin icine ufak ufak parcalayip koyun hemen eriyicek, eridikce strafor koyun icine, strafor ekledikce benzin katilasicak, tam bali kivamina gelicek iyice strafor koyun calkalayin karisdirin katilassin, balinin aynisini olucak ama bali gibi straforu cok eritmiyicek, 24 saat gecmeden de kurur, ben kendi balimi kendim yapiyorum, bu anlattigim ev yapimi bali tarifidir, yillardir ayakkabidan lastige herseyi bunla yapisdiriyorum, bir kavanoz yaparsaniz 2 3 sene kullanirsiniz, kimyasal baliden daha guzel oluyor,
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
 her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Ahmet BULUT 08-04-2013, Saat: 01:15 AM   
normal baliden daha mı kuvvetli tutuyor
ilk defa duydum teşekkürler her ne kadar yapacak olmasamdaSmile çok yararlı bilgiler
Ara
Mustafa SARPKAYA 08-04-2013, Saat: 02:01 AM   
(08-04-2013, Saat: 12:04 AM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ev yapimi bali tarifi

bir cay bardagi benzin doldurun bir kavanoza, sonra strafor bulun kullanilmayan, straforlari benzinin icine ufak ufak parcalayip koyun hemen eriyicek, eridikce strafor koyun icine, strafor ekledikce benzin katilasicak, tam bali kivamina gelicek iyice strafor koyun calkalayin karisdirin katilassin, balinin aynisini olucak ama bali gibi straforu cok eritmiyicek, 24 saat gecmeden de kurur, ben kendi balimi kendim yapiyorum, bu anlattigim ev yapimi bali tarifidir, yillardir ayakkabidan lastige herseyi bunla yapisdiriyorum, bir kavanoz yaparsaniz 2 3 sene kullanirsiniz, kimyasal baliden daha guzel oluyor,

Bu ilginçmiş ilk defa duydum. denemekte fayda var.... tutuculuğu nasıl peki kuruyunca taş gibi oluyor mu? bide çok çeşitli satrafor var. hangisini yapıyorsunuz emre bey?
Ali İrfan ÇEVİK 08-04-2013, Saat: 02:25 AM   
Bu tariften sonra balici patlaması yaşanmazsa iyidir memlekette Big Grin
"Mey biter saki kalır. Her renk solar haki kalır. İlim insanın cehlini alsa da, hamurunda varsa eşeklik; baki kalır"- Fuzuli

Ara
Emre OZCICEKCI 08-04-2013, Saat: 02:33 AM   
(08-04-2013, Saat: 02:25 AM)Ali İrfan ÇEVİK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu tariften sonra balici patlaması yaşanmazsa iyidir memlekette Big Grin

Ali irfan Bey, ince espirilerinize cok guluyorum, Allah nesenizi eksik etmesin, Smile
Ara
Emre OZCICEKCI 08-04-2013, Saat: 02:36 AM   
(08-04-2013, Saat: 02:01 AM)Mustafa SARPKAYA Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08-04-2013, Saat: 12:04 AM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ev yapimi bali tarifi

Bu ilginçmiş ilk defa duydum. denemekte fayda var.... tutuculuğu nasıl peki kuruyunca taş gibi oluyor mu? bide çok çeşitli satrafor var. hangisini yapıyorsunuz emre bey?

ben bir kerede bir kavanoz yapiyorum 2 3 sene gidiyor bana, beyaz kopuk strafor isinizi gorur, televizyon kutularindan cikan yada kargolarda araya konan beyaz straforlar bu is icin harika, az benzin kullanin cunku cok strafor gerekebilir, kendinize yeticek kadar yapin once, 1 bardak ile baslayabilirsiniz, 1 bardak benzin icine bayagi strafor eritir, herseyide yapisdirirsiniz Mustafa bey.
Ara
Ali İrfan ÇEVİK 08-04-2013, Saat: 02:36 AM   
(08-04-2013, Saat: 02:33 AM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ali irfan Bey, ince espirilerinize cok guluyorum, Allah nesenizi eksik etmesin, Smile

Bilmukabele Emre Bey... Kişi nasıl bakarsa öyle görür, siz güzel bakıyorsunuz 'ki güzel görüyorsunuz. Selamlar.
"Mey biter saki kalır. Her renk solar haki kalır. İlim insanın cehlini alsa da, hamurunda varsa eşeklik; baki kalır"- Fuzuli

Ara
Emre OZCICEKCI 08-04-2013, Saat: 03:54 AM   
(08-04-2013, Saat: 01:15 AM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: normal baliden daha mı kuvvetli tutuyor
ilk defa duydum teşekkürler her ne kadar yapacak olmasamdaSmile çok yararlı bilgiler

strafor yapisdirdim bir iki kere cok guzel tuttu Ahmet, ayakkabi yapisdirdim onuda tuttu, genelde deri turu kaplama isler icin kullaniyorum, kagit gibi seylerede cok guzel oluyor, kucucuk bali tupu 8 dolar, ben 1 dolarlik benzinle 1 kavanoz yapiyorum, tavsiye ederim cok isine yarar, kuruma bozulmada soz konusu degil, kendi balimizi kendimiz yapalim kampanyasimi yapsak ? Smile
Ara
Ramazan YAMAN 08-04-2013, Saat: 04:52 AM   
hakikaten ilginç. emre bey çok güzel bir paylaşım olmuş bence denmekte fayda var yapıştırılacak olan straforu eritmeyeceğini düşünüyorum çünkü içinde eriyen strafor benzini doyurduğu için daha fazlasını eritmeyecektir nasıl bir bardak çaya hattinden fazla şeker koyup karıştırdığınızda hala dibinde şeker kalıyor ve erimiyorsa bununda öyle olacağı düşüncesindeyim. acaba bu dediğiniz olay tiner ile de olur mu? elimde evi boyarken kullandığım tinerden kalan var.
Ara
Yasin ÖKSÜZ 09-03-2013, Saat: 04:28 PM   
Merhabalar;
Strafor malzeme poliüretan bir malzeme.Benzin,tiner türü malzemeler poliüretan maddelerin inceltilmesinde kullanılan malzemeler.Bali nin karışımında da fazlaca bulunduğundan straforu deforme ediyor.Ani yapıştırıcı (şipşak,donduruculu isimleri bölgelere göre değişiyor) da sert malzeme yapıştırıcısıdır.Straforda pek randımanlı olmaz.Straforu birbirine yapıştıracaksanız poliüretan tutkal(marangozların kullandığı deniz tutkalı, marin tutkal)tam işinizi görür.İzolasyonu tamamlar,arlarda boşluk bırakmaz,dolgu görevini görür.Straforun üzerine başka bir materyal yapıştıracaksanız; metal ise silikon,ahşap malzeme ise yine marin tutkal mükemmel sonuç verecektir.Marin tutkal ile yapıştırdığınız parçalara;tutkalın köpük gibi şişmesi sonucu kabarma olmasın diye baskı uygulamalısınız(üzerine ağırlık koyarak,bir birine bantlayarak veya ahşap malzemelerde mengene atarak)Benim bi mesleğimde marangozluk,fazlaca kullanıp deneyimim olmuşturWink.Strafordan arı kovanı yapmıştım.
Saygılar.
''İlim şehri ben isem, Ali kapısıdır; Ali den geçmeden bana varılmaz''.
Hz.Muhammet(sav)
Emre OZCICEKCI 09-03-2013, Saat: 06:11 PM   
ben kendi yapdigim bali ile strafor tutturdum kurumasi biraz zaman aliyor, iyi yapisdi, isimi gorduM, Yasin beyin dedigi doldurucu madde daha iyi is gorur tahmin ediyorum, onuda listeye yazalim,

ben bir postalama islemi icin kutu kucultmek zorunda kaldim, yumurtalara uygun bir koli yapdim kendime, ev yapimi bali kullandim ara yapisdirmaya, resim ekliyorum,

Ek Dosyalar Resimler

Ara
Emre AYER 09-12-2013, Saat: 01:24 AM   
sıcak silikon bu iş için ideal
Ara
Burak ARAS 09-12-2013, Saat: 03:47 PM   
Uhu por var, strafor için özel bir ürün, yapı marketlerde bulunabilir.
Ara
Ahmet BULUT 09-12-2013, Saat: 04:25 PM   
(09-12-2013, Saat: 01:24 AM)Emre AYER Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sıcak silikon bu iş için ideal

sıcak silikon ile benim yapmadığım kalmadı bu kadar mı kullanışlı bir malzeme olur yapandan icat edenden hayırla bahsediyorum hepSmile
Ara

Strafor ve yapıştırıcı sorunu (Yardım!!!) Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dolap tasarımı yardım. Yıldırım SARI 3 1,348 05-02-2017, Saat: 12:12 PM
Son Yorum: Yıldırım SARI
  buzdolabından kluçka makinem yardım oktay dere 1 1,939 06-23-2016, Saat: 07:03 PM
Son Yorum: burak demirkapak
  Emko 3722 yardım altan tuncer 5 5,019 06-19-2016, Saat: 01:30 AM
Son Yorum: burak demirkapak
  kulucka ıcı kullanılacak malzeme secımı yardım SERKAN KAPLAN 4 2,738 05-19-2016, Saat: 05:46 PM
Son Yorum: SERKAN KAPLAN
  Emko 3722 ssr cikisli montaj yardim Ali karataş 12 8,438 05-06-2016, Saat: 11:27 PM
Son Yorum: Ali karataş
  cimuka 60 yardım Fevzi ÜNAL 1 1,202 05-03-2016, Saat: 07:08 PM
Son Yorum: Fevzi ÜNAL
  Termostat yardim Ali karataş 2 1,666 04-25-2016, Saat: 11:31 AM
Son Yorum: altan tuncer
  Buzdolabından Yaptığım Kuluçka Makinasının Yapım Aşaması (Yardım) Ramazan İşcan 6 4,247 04-24-2016, Saat: 09:05 AM
Son Yorum: İbrahim Selcuk
  Mini buzdolabından kuluçka makinem yardim Ali karataş 41 15,483 02-14-2016, Saat: 02:25 AM
Son Yorum: Ali karataş
  Yeniyim yeni makine kuracağım yardım lütfen. bayezid kayar 6 3,570 01-19-2015, Saat: 04:43 PM
Son Yorum: bayezid kayar

Hızlı Menü: