Konu Bilgileri
Konu: KANATLILARDA BİT SORUNUN ÇÖZÜMÜ Yazar: Sabri YEŞİLEL
Okunma: 40423 Yorum: 16
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sabri YEŞİLEL 07-12-2013, Saat: 11:14 AM   
sayın üyeler

bahsi gecen TURKİYENİN EN BUYUK tavuk firmasının kullandğı bit ilacı SEVİTOX TOZ
hayvanları bununla tozlanacak. uygulama
akşam saat mesala saat 22 00 tozlayıp baska bir bolume koyulacak su yem verilmiyecek ertesi gun 17 de suyunu yemini verin. 10 gun sonra larvalar oluşmasın diye aynısı tekrar edilecek.
genelde uygulama boyle
bitlerden kurtulmanız dileği ile selamlar
TAŞ YEŞERMEZ GECMİŞ OLSADA NEVBABAHAR
TOPRAK OL BAK NASIL GULLER ACAR
TAŞ GİBİ İDİN COK GONUL KIRDIN YETER
TOPRAK OL USTUNDE HOŞ GULLER BİTER

MEVLANA
Ara
Ahmet BULUT 07-12-2013, Saat: 11:16 AM   
saol abi bilgi için

Türkiyenin en büyük tavuk çiftliği sorunu toz ile çözüyor ise bu toz işi tek tek değildir galiba bununla ilgli yöntem nedir acaba onuda bilgi edinebildiniz mi
Ara
İsa YILDIRIM 07-12-2013, Saat: 01:15 PM   
büyük yumurtalık veya etlik çiftliklerde bitlenme hiç duymadım. Hijyen, patojen organizmalar, haşere ile tüm önlemler her zaman üst seviyede. başlamasında dahi izin verilmiyor. dışardan hayvan girişi olmuyor. kendi kuluçhanelerinden civcivler yetişiyor. oluşması mümkün değil. yılda 300 milyon yumurta üreten ve günde 300 bin (yıllık 100 milyon adet) etlik kesen bir firmada durum böyle.
Ara
Sabri YEŞİLEL 07-12-2013, Saat: 04:52 PM   
(07-12-2013, Saat: 11:16 AM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: saol abi bilgi için

Türkiyenin en büyük tavuk çiftliği sorunu toz ile çözüyor ise bu toz işi tek tek değildir galiba bununla ilgli yöntem nedir acaba onuda bilgi edinebildiniz mi

sayın bulut
daha cok bilgilenirsem sizle paylaşırım.isa arkadaş zaten yazmış hijyen bizim gibi amatorlerde profesyeneller gibi hijyen olamaz adamlar yumurtalık tavuklra girmeden once duş yapıyor yane yıkanıyor sonra bu hayvanların yanına girebiliyor .patron da dahil kural bu.
sevgiler

MEVLANA
Ara
Ahmet BULUT 07-12-2013, Saat: 05:51 PM   
bu sene gerçekten bitler çok formda
yada bizim ilaçlar etken maddeleri azalttılar

yok avrupa normları yok güvenli yok bitkisel vs vs derken olan bizim kümeslere oluyor eskiden senede 2 defa ilaç yapan vatandaş şimdi elinden filitre düşmüyor
Ara
Emre OZCICEKCI 07-12-2013, Saat: 07:08 PM   
Guvercinlerin banyo suyuna bit ilaci dokuyorum, yikanirlerken onlar bitlerden de kurtuluyorlar, bit guvercin yavrusunada saldiriyor, cok saglam ilac yapmak lazim, bir iki ilaci karistirip ust uste kullanmayi deneyelim.
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
 her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Mustafa SARPKAYA 07-13-2013, Saat: 01:42 AM   
Forumda ne zaman bit konularından birini okusam kaşınmaya başlıyorum arkadaş. Yine başladı şimdi kaşındıt. Psikolojik midir nedir anlamadım? AngryHuhsurprised
Sabri YEŞİLEL 07-13-2013, Saat: 02:24 AM   
(07-12-2013, Saat: 07:08 PM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Guvercinlerin banyo suyuna bit ilaci dokuyorum, yikanirlerken onlar bitlerden de kurtuluyorlar, bit guvercin yavrusunada saldiriyor, cok saglam ilac yapmak lazim, bir iki ilaci karistirip ust uste kullanmayi deneyelim.

Sayın cicekci
Merak ettim guvercinler ilaclı suyu icerse ne olur. Yoksa gercekten ilaclı suyu olduğunu anlıyorlarmı? sadece guvercin beslemesini
Bilmediğim icin sordum.

MEVLANA
Ara
Emre OZCICEKCI 07-13-2013, Saat: 08:12 AM   
(07-13-2013, Saat: 02:24 AM)Sabri YEŞİLEL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07-12-2013, Saat: 07:08 PM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Guvercinlerin banyo suyuna bit ilaci dokuyorum, yikanirlerken onlar bitlerden de kurtuluyorlar, bit guvercin yavrusunada saldiriyor, cok saglam ilac yapmak lazim, bir iki ilaci karistirip ust uste kullanmayi deneyelim.

Sayın cicekci
Merak ettim guvercinler ilaclı suyu icerse ne olur. Yoksa gercekten ilaclı suyu olduğunu anlıyorlarmı? sadece guvercin beslemesini
Bilmediğim icin sordum.
Sabri bey ilacli suyu icmelerinde sakinca yok, ilac ona gore uretilmis, normalde tavuklarin sularina katildigi vakit mide kurtlarini olduruyor, banyo yaparlarkende bit oluyor, kumesede guzel ilaclama yapildimi bit bir kerede bitiyor, ev icnde kullaniliyor, karafatma orumcek karinca bit pire hepsini olduruyor, nevugondu ilacin ismi daha once yazilmisdi konularda.
Ara
Gencay AYDIN 07-19-2013, Saat: 01:03 PM   
(07-13-2013, Saat: 01:42 AM)Mustafa SARPKAYA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumda ne zaman bit konularından birini okusam kaşınmaya başlıyorum arkadaş. Yine başladı şimdi kaşındıt. Psikolojik midir nedir anlamadım? AngryHuhsurprised

çok güldüm mustafa bey Big Grin

(07-12-2013, Saat: 05:51 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu sene gerçekten bitler çok formda
yada bizim ilaçlar etken maddeleri azalttılar

yok avrupa normları yok güvenli yok bitkisel vs vs derken olan bizim kümeslere oluyor eskiden senede 2 defa ilaç yapan vatandaş şimdi elinden filitre düşmüyor

abi bu konuda frontline 1 numara...
tek ve kesin kalıcı çözüm boyundan deri altına enjekte ilacı...
kanını emen bit pire kene ne varsa anında ölüyor...
kanı zehirli hale getiriyor yani...
W Y A N D O T T E
*Columbian Blue
*Blue Laced Red
*Silver Pencilled
*Gold Partridge
*Black Mottled
*Silver Laced
*Gold Laced
*Buff Laced
*Sarı Siyah

0544 599 1000
Ara
Ahmet BULUT 07-19-2013, Saat: 01:48 PM   
Deriye enjekte ilaçlardan korkarım kullanamam peki o kan zehirli halde ne kadar duruyor etksii nasıl süre olarak barınaklar ne olacak

palaz civciv piliç yetişkin ayarı ne dir kaç mml satılır fiyatlar ne kadar resimli bilgi verirseniz aydınlanırız
Ara
Emre OZCICEKCI 07-19-2013, Saat: 02:33 PM   
Polonyada frontline ucuz satan eleman var, yoksa felaket kazik bir ilac, burdan aliyorum kedi kopeklerime her seferde 400 500 veriyorum 6 aylik donem geliyor, bundan sonra polonyadaki elemandan alicam, ben diyim tavuhun bir damla ensesine bir damla gerisine dokersen bit pire hic olmaz, kedi gibi gezerler.
Ara
Sait Akın KAÇAR 07-19-2013, Saat: 05:01 PM   
slm arkadaslar frontline ilac türkiyede bulunuyormu ? tavuga herhangi bir yan etkisi varmı acaba
Ara
Erdem ÖZKAN 07-23-2013, Saat: 03:13 AM   
arkadaşlar elinizi tavuklara sürmeden ilaçlama yapmak çok basit. öncelikle 2-3 metre kare bir yer ayarlayın oraya tahtadan bir çerçeve yapın, bu çerçevenin alt kısımları toprağa gömülü olsun, geriye kalan yükseklik en az 10-15 cm olsun. bu çerçevenin içerisine kum ve kül dökün yarıdan fazla dolacak kadar. sonra istediğiniz marka toz ilaç alın. byodust-sevitox-bolfo gibi, 2-3 paket döküp hafifçe karıştırın. hayvanlar orada didinip kumlanmaya bayılırlar ve doğal bir ilaçlama olur. yağmur çamur olmamasına dikkat edin üzerini kapatın gerekirse. tavuklar hem bitlerini döker hemde ilaçlanır. 2-3 gün sonra bu alanı kullanıma kapatıp kapatmamak size kalmış. ilacın etkisinin geçme ihtimaline karşın 10 gün sonra 1-2 paket alıp yine karıştırıp tavukların kullanımına açın Wink tavuklar için zevkli ve yararlı bir ilaçlama yöntemi. artık kümesin ilaçlaması da size kalmış

az kalsın unutuyordum, adını tam olarak bilmiyorum ama İVMEKTİN gibi bişey olması lazım, veteriner bilir zaten Wink 35 tl arkadaşlar. alıp tavukların enselerine 1-2 damla damlatın hem bit olayına hemde iç parazitlere kadar kurtulsun hayvanlar. 1-2 damladan fazlası hayvanı biraz sarsabilir o yüzden fazla damlatmamaya özen gösterin inşallah
Ara
Ahmet BULUT 07-23-2013, Saat: 11:22 AM   
o kumları ve taşları yiyorlar zehirlenmesinler
Ara
Erdem ÖZKAN 07-24-2013, Saat: 01:24 AM   
(07-23-2013, Saat: 11:22 AM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: o kumları ve taşları yiyorlar zehirlenmesinler

zehirlenme olayı olmaz abi, zaten kül de doğal bir bit ilacı sayılır. olmadı ilacı 1 kutu dökersiniz, elle ilaçlama yapmaktan daha iyi ve olumlu sonuç verir
Ara
Hemid ÖZTURNA 02-23-2014, Saat: 11:36 AM   
(07-19-2013, Saat: 05:01 PM)Sait Akın KAÇAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: slm arkadaslar frontline ilac türkiyede bulunuyormu ? tavuga herhangi bir yan etkisi varmı acaba

Evet hagi veteriner hekime giderseniz bulabilirsiniz, çok pahali ve etkili üründür, piyasada bulunan köpekler için en etkili kene'den korunma amaçlı sprey ve enseye damla şeklinde uygulanan köpekler içinkulanılan ürünlerdir.

KANATLILARDA BİT SORUNUN ÇÖZÜMÜ Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bit/Pire İlaçı Tamer Sezen 2 1,893 09-20-2016, Saat: 03:46 PM
Son Yorum: Tamer Sezen
  HAVALAR ISINIYOR... BİT&PİRE İLAÇ TAVSİYELERİ...! Aytaç Keçeci 82 73,031 05-05-2016, Saat: 11:14 AM
Son Yorum: Murat Alp
  bolfo bit ilacını tavuklara ne zaman serpilmeli Cafer KOÇ 5 4,764 05-14-2015, Saat: 03:45 PM
Son Yorum: İsmail MENGİR
  Bit-pire için çözüm olabilen bi ürün İsmail MENGİR 1 3,708 03-06-2015, Saat: 04:15 PM
Son Yorum: Abdullah GÖKPINAR
  Bit problemi Mehmet Ali ÖZTÜRK 11 6,427 06-23-2014, Saat: 05:22 PM
Son Yorum: Mehmet Ali ÖZTÜRK
  Milyarlarca Bit Var ! Yemliha KORKMAZ 2 3,491 06-08-2014, Saat: 04:22 PM
Son Yorum: Yasin ÖKSÜZ
  Bit ile mücadelem Ahmet BULUT 24 54,593 05-09-2014, Saat: 05:55 PM
Son Yorum: Yasin ÖKSÜZ
  KANATLILARDA MANTAR HASTALIKLARI Mustafa Ozan SAYILGAN 0 3,012 09-28-2012, Saat: 02:09 AM
Son Yorum: Mustafa Ozan SAYILGAN
  bit Ahmet BULUT 0 2,546 09-03-2012, Saat: 12:36 AM
Son Yorum: Ahmet BULUT

Hızlı Menü: