Konu Bilgileri
Konu: Balık unu Yazar: İsmail ER
Okunma: 13870 Yorum: 23
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kamil SAİM 11-27-2014, Saat: 03:01 AM   
(11-26-2014, Saat: 11:51 PM)Yasin ÖKSÜZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hep aldık, kullandık diyorsunuz; ama şuradan aldık, sizede alabiliriz diyen yok Sad Nerede komşuluk, arkadaşlıkSmile

sordunda söylemedik mi hocam Big Grin hemen iletiyorum...
Yasin ÖKSÜZ 11-27-2014, Saat: 04:11 AM   
(11-27-2014, Saat: 03:01 AM)Kamil SAİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11-26-2014, Saat: 11:51 PM)Yasin ÖKSÜZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hep aldık, kullandık diyorsunuz; ama şuradan aldık, sizede alabiliriz diyen yok Sad Nerede komşuluk, arkadaşlıkSmile

sordunda söylemedik mi hocam Big Grin hemen iletiyorum...
Sağolasın Kamil'cim Smile
Birde ben deneyeyim bakalım nasıl olacak.Selamlar.
''İlim şehri ben isem, Ali kapısıdır; Ali den geçmeden bana varılmaz''.
Hz.Muhammet(sav)
MehmetDurukan 11-27-2014, Saat: 11:14 AM   
balık unu ve kemişk ununuköpekelrim için düşünmüştüm ama yok bulamadık yav
Ara
Abdullah GÖKPINAR 11-27-2014, Saat: 02:24 PM   
Balık unu daha önce yem-rasyon konularında konuşulup tartışılmıştı.Bende İsa Yıldırım beyin bilgilendirmesi ile öğrendim ve daha detaylı araştırmaya başladım.Bizim aldığımız balık unu yeni mahsül hamside üretilmiş olup daha 10günlük taze bi üründür.Yapılan testlerde %76 protein oranı tespit edilmiş olup en yüksek proteine sahip balık unudur.
Yem karışımlarında %3 oranında karıştırılması ideal olarak belirtilmektedir.
Ayrıca özellikle civciv büyütürken aminoasitçe zengin olması , hayvansal(doğal,kimyevi madde katılmamış) olması kemik gelişimi,direnç kazanımı gibi bir çok faydası kanıtlanmıştır.Ve yetişkin hayvanlar için özellikle gün süresinin kısa olduğu Ekim-Nisan aylarında kullanılması önerilmiştir ve yumurta verimini olumlu olarak etkilemektedir.Çok verilmesi uygun olmayıp uzun süre ve çok kullanılırsa yumurta-et kokabilir.Fenni yemlerle hayvanlarını beslemek istemeyen arkadaşlarımız kendi yapacakları yem karışımlarında hayvansal proteini en yüksek ve doğal olarak balık unu ile karşılayabilirler.
Ara

Balık unu Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Balık Unu Ahmet BULUT 7 11,714 04-16-2013, Saat: 12:00 AM
Son Yorum: Sami TUNÇKIRAN

Hızlı Menü: