Konu Bilgileri
Konu: Balık unu Yazar: İsmail ER
Okunma: 11854 Yorum: 23
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İsmail ER 05-17-2013, Saat: 04:07 PM   
Trabzon arsinden balık unu satın aldım ... Ordan bir arkadaş vasıtasıyla bugün geldi ... Besliyelim bakalım civcivleri bu unla (katkı olarak tabi) gelişimleri üzerinde bir etki olacakmı...

kg fiatı 10 tl biraz pahalı ama ek olarak verileceği için uzun süre gidebilecek ...

paketleri 40 kg olarakta satılıyor 5 veya 10 kg da...
::::::::::::::::::::: Dostlar SAANEN Çiftliği ::::::::::::::::::::::::::
Fatih BULUT 05-17-2013, Saat: 04:16 PM   
un kurduna geçtik biz daha proteinli Big Grin
Ara
Ahmet BULUT 05-17-2013, Saat: 04:59 PM   
un kurdu çok iyi fakat herkes yapamaz uğraşamaz yada devamlı satın alamaz ancak
devir çabukluk devri balık unuda çok iyi ikisi ilede yakından ilgileniyorum ancak şuara gözlemleyecek fırsatım olmadığı içi başlamadım
Ara
Fatih BULUT 05-17-2013, Saat: 05:08 PM   
(05-17-2013, Saat: 04:59 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: un kurdu çok iyi fakat herkes yapamaz uğraşamaz yada devamlı satın alamaz ancak
devir çabukluk devri balık unuda çok iyi ikisi ilede yakından ilgileniyorum ancak şuara gözlemleyecek fırsatım olmadığı içi başlamadım

fakat 1 kg 10-12 tl arası sürekli buda alıncaz.

protien değeri yüksek ve daha ucuza getirebileceğin un kurdu varken :/ iyi düşünmek lazım
Ara
Ahmet BULUT 05-17-2013, Saat: 05:16 PM   
hayır bu katkı 1 kg yeme 50 gr 100 gr
huseyin desti arkadaşımız kullanıyor daha iyi bilgi verir
Ara
Fatih BULUT 05-17-2013, Saat: 05:25 PM   
(05-17-2013, Saat: 05:16 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hayır bu katkı 1 kg yeme 50 gr 100 gr

muhakak faydası vardır inkar etmek saçmalık sonucta besin değeri yüksek vs.

fakat 1kg yeme hadi kattın 100gr buradan gelecek protein ile un kurdunu kıyas yapamayız.

ha şöyle birşey var vaktim yok uğraşmam kurtla böcekle vs diyenler için sözüm yok.

ki araştırma yaptığım kadarı ilede un kurları öyle tek tek ilgi isteyen böcekler değil siz onlara güzel bir mekan yapın fazlada uğraşmak istemiyorsanız büyük bir plastik kutuda yataklarını hazırlayın onlar size beklentinizin üstünde yem geliri karşılasın =/tabi şuan faraziden atıyorum henüz elime ulşamadı kurtcuklar deneyip göreceğiz onuda. bakalım.
Ara
Emre OZCICEKCI 05-17-2013, Saat: 05:38 PM   
Balik unu niye bu kadar pahali hamsi kilosu 50 kurus yaziyor gazete, kurut hamsiyi ver tavuha, Smile
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
 her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Ahmet BULUT 05-17-2013, Saat: 05:38 PM   
biz o kurtları normalde uretsek aynısımı oluyor satın almadan kendiliğinden ürese sarı sarı 2-3 cm olanlardan
Ara
Emre OZCICEKCI 05-17-2013, Saat: 05:47 PM   
O kurtlar 5 6 santim her birisi, civciv ve palaz icin guzel bir olay ama hergun degil, ara ara veriliyor,
Ara
Fatih BULUT 05-17-2013, Saat: 05:47 PM   
beslendikleri unlada alakası warmış büyüklüklerinin o yüzden dolayı bir çok unu karıstırıp ortaya zengin bir un çıkartıyorsunuz ve kurtucklarınız çok daha iyi oluyor.
Ara
İsmail ER 05-17-2013, Saat: 06:12 PM   
(05-17-2013, Saat: 05:16 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hayır bu katkı 1 kg yeme 50 gr 100 gr

Hüseyin desti den referans alarak alış yaptım özelliklede tüylenme ve büyümede çok etkili rol oynadığını gözlemlemiş ...

İnternette araştırdım çevremdeki un yemcilerle falan yok zaten inanın kimsede bilmiyor balık unu diyorum kızartmak için mısır unu var diyorlar tıpkı 1 ay önceki ben gibi yaniRolleyes

Bu arada pahalı çünki türkiyede 3 fabrika var üretim az ve geniş bir kullanım sahası var arz talep meselesi...

Ama yeme katkı olarak verildiği için pahalı olmaktan çıkıyor bence helede ilk 1 ay için kim istemezki daha güçlü bir civciv yetiştirmek ve o handikaplı zamanı çabuk ve güçlü atlatmak...
::::::::::::::::::::: Dostlar SAANEN Çiftliği ::::::::::::::::::::::::::
Emre OZCICEKCI 05-17-2013, Saat: 06:21 PM   
Tabiki haklisiniz ismail bey, civcivler icin en onemli zaman ilk 3 4 hafta, o sure icinde iyi bakim gerekli.
Ara
Burak ARAS 05-17-2013, Saat: 06:31 PM   
Proteinin azı kadar çoğu da zarardır, verdiğiniz yemlerin içinden kemik unu, balık unu zaten bulunuyor, rasyonu değiştirmek ne kadar doğru araştırmak lazım, aniden, dengesiz büyüme ileride problem yaratabilir.
Ara
Hüseyin DESTİ 05-17-2013, Saat: 06:53 PM   
arkadaşlar yaklaşık 3 aydır kullanıyorum balık ununu 1 kilo etlik yeme 100 gram koyuyorum , gözlemlerim erken tüylendiriyor , normal yeme göre çok çok yararlı bu karışım + bu karışımı verdiginiz hayvanların gezinme yerleri biraz geniş olacak yoksa ayaklarda sıkıntı oluyor sonuçda hayvan protein agırlıklı besleniyor yedigini eritemezse et civcivleri gibi oluyor yerlerinden kalkamaz duruma geliyolar o yüzden bu hususa dikkat etmek lazım , şu anda tel kafesde yaklaşık 1 aylık civcivlerim var tavuk işiyle ugraşan bi arkadaşım geldi sen bunlara ne veriyosun diyor arkaları aynı etlikler gibi olmuş dedi , 2. komşuya civciv çıkarttım bendeki civcivlerle aynı gün çıkmışlardı 2 hafta bakdım onun civcivlere sonra teslim ettim aradan 1 ay felan geçdi karşılaştık dedim civcivlerin nasıl kocaman oldular felan diyor ya seninkilere bi bakıyım dedi geldi bakmaya arada diyor 100de 30 gibi bi fark var benim bakdıklarım daha iri böylede bi sonuç çıkartabilirsiniz saygılar .
Gold Laced Barnevelder
Papagan Club
Papagan Club Facebook

Bekçisi Aslan Olanın , Kendisi Kral Olur . . .
Kamil SAİM 11-25-2014, Saat: 12:07 AM   
Bu sene Abdullah Gökpınar abimizin desteğiyle bizde aldık kg fiyatı 7 tl
bakalım ilk karışımı yaptım bugun. özellikle kış günü çıkan civcivlerde bi kırgınlık bi hareketsizlik var bunun önüne geçerse süper olacak...
Ahmet ÖDÜBEK 11-25-2014, Saat: 10:44 PM   
Arkadaşlar ben kullandım bu ürünü gayet te memnundum, tekrardan aldım Abdullah GÖKPINAR abimizin emeğiyle 10 kg kadar. Hayvanların tüyleri bile değişiyor. Çabuk gelişiyor, dirençli oluyorlar imkanı olan kullanmak isteyip te tereddüt eden arkadaşlara tavsiye ederim.
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Dark Brahma
-Isabel Brahma
-Lıght Sussex
-Denizli
-Hint (Asil)
-Hindi
-Keklik
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
MehmetDurukan 11-26-2014, Saat: 12:47 PM   
çok pahalı nerdeymiş o yoğurtun bolluğu bence hamsi alıp vermek daha hesaplı olur..
Ara
Leyla ALTUN 11-26-2014, Saat: 03:26 PM   
Bizim burada daha ucuz değirmenlerde öğütüp getiriyor köylü, kilosu 3,5-4 t anlamadım ben bu fiyatlar ne ? Ben hep civcivlerimi beyaz mısır unu ile beslerim ama içine yumurta çökelek ekleyerek...

O(Allah) ne güzel vekildir bize yeter.
Ara
Kamil SAİM 11-26-2014, Saat: 10:53 PM   
(11-26-2014, Saat: 12:47 PM)MehmetDurukan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çok pahalı nerdeymiş o yoğurtun bolluğu bence hamsi alıp vermek daha hesaplı olur..

hamsinin kilosu 6.5 tl
çok bayatlayınca 5 e filan düşürüyorlar bizim buralarda..
kaldıki onu çuvalla saklamak mantık işi değil...
ayrıca 10 kg ı bir çuval yem parası..
ve 1 kg a 50 gr kadar katarak kullanılıyor ki beş altı ay gider Smile
civcivlerdeki etkisini de görseniz üçe beşe bakmaz alırsınız..
tabi imkan olsa yakın olsak oralarada daha ucuza alsak ama eldeki ulaşabildiğimiz bu..
Yasin ÖKSÜZ 11-26-2014, Saat: 11:51 PM   
Hep aldık, kullandık diyorsunuz; ama şuradan aldık, sizede alabiliriz diyen yok Sad Nerede komşuluk, arkadaşlıkSmile
''İlim şehri ben isem, Ali kapısıdır; Ali den geçmeden bana varılmaz''.
Hz.Muhammet(sav)

Balık unu Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Balık Unu Ahmet BULUT 7 11,134 04-16-2013, Saat: 12:00 AM
Son Yorum: Sami TUNÇKIRAN

Hızlı Menü: