Konu Bilgileri
Konu: Yeni Çıkan Civcive Tuzsuz Lor Yazar: Aytaç Keçeci
Okunma: 12758 Yorum: 20
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aytaç Keçeci 03-15-2013, Saat: 12:29 PM   
Geçen Komşuyla Konuşurken Yine Her Zamanki Gibi Tavuk Muhabbeti Yaptık Smile
Bana Civcivlere Tuzsuz Lor Ver, Daha Sağlıklı Gelişim Sağlarlar Dedi... Ben Civcivlere Genelde Haşlanmış Yumurtayı Püre Yapıp Veriyorum Ama Tuzsuz Loru İlk Defa Duydum... Tecrübesi Yada Bilgisi Olan Var Mı?
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
İsmet BAYRAMOĞLU 03-15-2013, Saat: 12:50 PM   
Çok mantıklı..protein ve kalsiyum deposu..tuz olmadığına göre rahatlıkla verilebilir.
Ara
Aytaç Keçeci 03-15-2013, Saat: 01:10 PM   
Bana Da Öyle Geldi Hocam Aynen. Nede Olsa Süt ve Süt Ürünleri Wink Yeni Çıkan Civcivlere 1 Ay Boyunca, Toz Yemlerine 1 Gün Lor Bir Gün Haşlanmış Yumurta Eklersek Sanırım O Civcivler Herkül Gibi Bişey Olurlar Smile
Ara
Ahmet BULUT 03-15-2013, Saat: 01:13 PM   
bak ne bilgiler geliyor aytaç sen yokla biraz daha komşuyuSmile
Ara
Aytaç Keçeci 03-15-2013, Saat: 01:20 PM   
(03-15-2013, Saat: 01:13 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bak ne bilgiler geliyor aytaç sen yokla biraz daha komşuyuSmile

Aynen Aynen Smile Bizim Burda Herkes Tavuk Horoz Beslediği İçin Herkes Herkesten Biraz Da Olsa Bilgi ve Tecrübe Kapmış Oluyor Wink
Ara
Eren YILDIRIM 03-15-2013, Saat: 01:25 PM   
Bende dün çıkan civcivlere haslanmıs yumurta verdim saldırarak yediler günde 1 adet devam etsem mi? Birde sütlü ekmek tavuklara iyi gelir mi ?Sütlü ekmeğide saldırarak yiyorlar ben tavukların kendileri için yararlı olan şeyleri severek yediklerine inanıyorum.
Ara
Aytaç Keçeci 03-15-2013, Saat: 01:28 PM   
(03-15-2013, Saat: 01:25 PM)Eren YILDIRIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende dün çıkan civcivlere haslanmıs yumurta verdim saldırarak yediler günde 1 adet devam etsem mi? Birde sütlü ekmek tavuklara iyi gelir mi ?Sütlü ekmeğide saldırarak yiyorlar ben tavukların kendileri için yararlı olan şeyleri severek yediklerine inanıyorum.

Yumurtayı İki Gün Yada 3 Gün Arayla 1 Ay Boyunca Verebilirsiniz... Sütlü Ekmeği Bende İlk Defa Duydum... Muhakkak Faydası Vardır....
Ara
Eren YILDIRIM 03-15-2013, Saat: 01:34 PM   
Sütlü ekmeği , yavru köpeklerime sütlü ekmek verirken kesfettim resmen saldırıyorlar.
Ara
Aytaç Keçeci 03-15-2013, Saat: 01:45 PM   
(03-15-2013, Saat: 01:34 PM)Eren YILDIRIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sütlü ekmeği , yavru köpeklerime sütlü ekmek verirken kesfettim resmen saldırıyorlar.

Ben Bazen Toz Yemle Ekmeği Islatıp Veriyorum, İlk Başta Saldırıyorlar Ama Sonra Cazibeliğini Yitiriyor Sanırım Öylece Yemlikte Bırakıyorlar... Sizde Silip Süpürüyorlar Mı?
Ara
Eren YILDIRIM 03-15-2013, Saat: 02:03 PM   
(03-15-2013, Saat: 01:45 PM)Aytaç KEÇECİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03-15-2013, Saat: 01:34 PM)Eren YILDIRIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sütlü ekmeği , yavru köpeklerime sütlü ekmek verirken kesfettim resmen saldırıyorlar.

Ben Bazen Toz Yemle Ekmeği Islatıp Veriyorum, İlk Başta Saldırıyorlar Ama Sonra Cazibeliğini Yitiriyor Sanırım Öylece Yemlikte Bırakıyorlar... Sizde Silip Süpürüyorlar Mı?

Benim tavuklar ekmek ıslagını 3-4 tırtıkladıktan sonra yemiyorlar ama sütlüyü doyana kadar.. Smile Ancak dıskıları biraz bozuluyor daha cıvık ve kahverengi oluyor.Aslında bende Serhat beyin dediği gibi sütü hazmedemezler diyordum ancak mübareklerin yemediği sey yok...
Ara
İsmet BAYRAMOĞLU 03-15-2013, Saat: 05:06 PM   
Süt ishal yapabilir, onun yerine yoğurtlu ekmek veya yoğurtlu kepek verebilirsiniz. Özellikle evde yapılan yoğurdun suyunda probiyotik olması bakımından kanatlıların bağırsakları için son derece faydalı.
Ara
Kenan BAKIRSEVER 03-15-2013, Saat: 05:43 PM   
[/quote]

Ben yumurta yemi kullanmıyorum, onun yerine kepekli ekmek veriyorum.Severek yiyorlar, yumurta veriminde de doğal yönden artış sağlıyor.
Tepebaşı / ESKİŞEHİR & 0 544 521 15 93 - 0 532 600 84 52
Ara
Ahmet BULUT 03-15-2013, Saat: 05:53 PM   
(03-15-2013, Saat: 05:06 PM)İsmet BAYRAMOĞLU Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Süt ishal yapabilir, onun yerine yoğurtlu ekmek veya yoğurtlu kepek verebilirsiniz. Özellikle evde yapılan yoğurdun suyunda probiyotik olması bakımından kanatlıların bağırsakları için son derece faydalı.

hocam kuşlar için hiç boza verilmesi duydunuz mu? ve yararı neler olabilir
Ara
Erdem ÖZKAN 03-15-2013, Saat: 08:29 PM   
Babam eskiden buzağı olduğunda 3-4 aylık olana kadar her gün bir yumurta kırıp ağzına akıtırdık derdi, ve bir gün o buzağı amcamı sürüklemiş 250-300 metre kadar, ip amcamın bileğine dolaşmış o yüzden bırakamamış. herkül gibi olayına bir örnek sadece Smile ayrıca yumurtadan çıkan civcivlere şekerli su verilirse ilk seferde, daha çabuk ayaklanıyorlar. 4. günden sonra tuzsuz lor yada tavada hafif pişirilmiş yumurta süper bi doping etkisi yapıyor, tavada pişirme yaparken sıvı yağ yerine sadece su kullanın, Allah göstermesin sıvı yağ ölümle sonuç verebiliyor, tavaya yapışmaması için birazcık su yeterli
Ara
Burhan ÖZDEMİR 03-15-2013, Saat: 09:29 PM   
lor duymadım ama ayran duydum ve güvercin ve civcivlere veriyorum pastorize ayran...
05318974172
Ara
İsmet BAYRAMOĞLU 03-16-2013, Saat: 02:44 AM   
(03-15-2013, Saat: 05:53 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03-15-2013, Saat: 05:06 PM)İsmet BAYRAMOĞLU Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Süt ishal yapabilir, onun yerine yoğurtlu ekmek veya yoğurtlu kepek verebilirsiniz. Özellikle evde yapılan yoğurdun suyunda probiyotik olması bakımından kanatlıların bağırsakları için son derece faydalı.

hocam kuşlar için hiç boza verilmesi duydunuz mu? ve yararı neler olabilir

Ahmetcim onu duymadım..Big Grin Big Grin Big Grin
Ara
Mehmet Akif DEMİROK 03-16-2013, Saat: 11:48 PM   
Bildiğim kadarıyla lor peynir altı suyunun kaynatılmasıyla oluşuyor. Bir abim hindilere kilo naldırmak için peynir altı suyu ile kepeği karıştırıyormuş. Bir iki mandıraya sordum bulamadım. Denemekte fayda var.
Ahmet BULUT 03-16-2013, Saat: 11:51 PM   
Evet ben bugün lor peynir paketi okudum peynir altı suyu vardı ama tuzda vardı paketteSmile tuzsuz bulmak lazım
Ara
Emre AYER 03-17-2013, Saat: 12:28 AM   
ahmet abi ben hergun yarım kılo lor tuketıyorum.100 grmında 19 gr proteın var.Tuzsuz olanlarıda var. ben suan tahsıldaroglununkının tuketıyorum.kaanlar lor peyniri tuz bakımından oldukca az ve yag oranıda az.
Ara
Ahmet BULUT 03-17-2013, Saat: 12:43 AM   
emre sen kilo alımı için kullanıyorsun değil mi?
başka neler kullanılabilir uygun bizim tavuklara verceğimiz kilo alımı ile ilgili senin kullanımlarından sizin camiadanWink
Ara

Yeni Çıkan Civcive Tuzsuz Lor Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: