Konu Bilgileri
Konu: Keklik hakkında yardım edin lütfen Yazar: Atıf GÜNDÜZ
Okunma: 6804 Yorum: 9
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Atıf GÜNDÜZ 01-22-2013, Saat: 10:49 PM   
Merhaba arkadaşlar bende yavrudan çıkma 2 tane erkek keklik var (7 aylık ) bu hayvanlar doğal kuluçka ile dünyaya geldiler ve aynı anne tarafından bakıldılar büyüyene kadar hiç kavga etmiyorlardı fakat bu son günlerde baskın olan erkek diğer erkeği dövüyor geçen gün kekliklerin yemini kontrol etmek için yanlarına gittiğimde baskın olan erkeğin diğer erkeğin kafasından sırtına kadar bütün tüylerini yolmuş bu yüzden keklikleri bir kaç gün ayırdım ve tekrar aynı yere koydum artık kavga etmez oldular ben de bugün yanlarına 2 dişi keklik getirdim bu seferde erkekler dişileri dövüyorlar .. geçen yıl bende böyle bir erkek vardı hayvana dişi verdim tek gecede dişiyi öldürdü ben bu olayın tekrar başıma gelmesinden korkuyorum sizce ben nasıl bu dişileri erkeklere kabul ettirebilirim umarım derdimi anlatabilmişimdir sizlerin değerli yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar teşekkür ederim...
Mustafa AKGÜN 01-22-2013, Saat: 10:59 PM   
Atıf bey ilk önce şunu söyleyeyim 2 erkek çok geniş bir yer olmadığı sürece birbirlerini döverler.önce ikisini tamamen ayırın.erkeklerin yanlarına dişi salmak için daha erken şubat ayı sonlarına doğru bir erkeğe 2 yada 3 dişi salarsanız kavga işi biter .Kekliklerin gaga uçlarını kesmeyide unutmayın.Erkeğin kızışma zamanını yani mart başları gibi yanlarına dişi salarsanız verim alırsınız.Hayvanlara yeşillik vererek streslerini azaltabilirsiniz.
ne ekersen onu biçersin.
Ara
Atıf GÜNDÜZ 01-22-2013, Saat: 11:14 PM   
(01-22-2013, Saat: 10:59 PM)Mustafa AKGÜN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Atıf bey ilk önce şunu söyleyeyim 2 erkek çok geniş bir yer olmadığı sürece birbirlerini döverler.önce ikisini tamamen ayırın.erkeklerin yanlarına dişi salmak için daha erken şubat ayı sonlarına doğru bir erkeğe 2 yada 3 dişi salarsanız kavga işi biter .Kekliklerin gaga uçlarını kesmeyide unutmayın.Erkeğin kızışma zamanını yani mart başları gibi yanlarına dişi salarsanız verim alırsınız.Hayvanlara yeşillik vererek streslerini azaltabilirsiniz.

önerileriniz için teşekkür ederim Mustafa bey , ben konum itibari ile fazla soğuk olmayan bir ilçede yaşıyorum bu yüzden 1 ay sonra havalar baya bir ısınır bizim burada benim amacım mart ayını beklemeden hayvanların çiftleşmesini sağlamak bıldırcınlarımı koyduğum yer 2 metrekare bir alan ve ufak bir ısıtıcıyla oda sıcaklığı hemen hemen yaz aylarındaki gibi oluyor bu yüzden kekliklerin çiftleşmesini daha erkene alabilirim diye düşünüyorum ,,, 07 keklik çiftliği hala keklik yumurtası satışına devam ediyor buda demek oluyorki hayvan oda sıcaklığına göre kışın da yumurtlatılabiliyor sizce ne yapmam lazım?
Mustafa AKGÜN 01-23-2013, Saat: 12:14 AM   
Eğer hayvanlarınızı yumurtlatmak istiyorsanız evt oda sıcaklığında erkek çiftleşir, sıcak + ışık dişiyi yumurtlatır.16 saat ışıklandırma ile döllü yumurta alabilirsiniz ama erkeğin yanına 2 3 dişi atarsanız sadece 1 tanesi ile ilgilenmez.öldürme riski en aza iner.
ne ekersen onu biçersin.
Ara
Atıf GÜNDÜZ 01-25-2013, Saat: 02:10 AM   
cevabınız için teşekkürler şu an 2 erkek 2 dişi olarak koymuşum arada dişileri dövüyor ama 2 gündür dişileri yıpratacak şekilde bir şey görmedim aslında iki dişi daha bulsam alacam ama bulamıyorum
Mustafa KUŞGÖZ 12-11-2013, Saat: 05:35 PM   
kekliklerde çok fazla görülen kanibalizim hastalığı vardır. bir keklik diğer bir keklikte yara açar ve kan görürse o kekliği öldürene kadar döver. Mustafa Bey'inde dediği gibi siz en iyisi havaların ısınmasını sezonu bekleyin ve 1e-3d şeklinde besleyin.
iyi üretimler. bereketli olsun
Ara
Levent COŞKUN 03-19-2014, Saat: 11:40 PM   
Arkadaşlar bendede 1 e 2 d bir arada duruyor . ayrıca 20 kadar bıldırcında var yanlarında. küçüklüğünden beri bir aradalar kavga ettiklerini görmedim. ancak yazılanlara baktığımda şuan yumurtluyor olmaları lazım ancak bi numaralarını görmedim. 19 mart itibarıyla keklikleriniz yumurtluyormu acaba.
Acı su da berraktır, tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır. Gerçek insan ise hal ehli olandır.

Mevlânâ Celâleddîn-î Belhî Rûmî

Manisa-Soma ( 0505 5068682 )
Ara
Abdullah SEMERCİ 03-20-2014, Saat: 12:15 AM   
(03-19-2014, Saat: 11:40 PM)Levent COŞKUN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bendede 1 e 2 d bir arada duruyor . ayrıca 20 kadar bıldırcında var yanlarında. küçüklüğünden beri bir aradalar kavga ettiklerini görmedim. ancak yazılanlara baktığımda şuan yumurtluyor olmaları lazım ancak bi numaralarını görmedim. 19 mart itibarıyla keklikleriniz yumurtluyormu acaba.

Benim ilk sezonu olan beyazlar başladı kınalılar başlamadı henüz. Ben tavuk eşler gibi 2+1 beyaz , 3+1 kınalı aldım. Çiftleşme mevsimi gelince böyle olmayacağını anladım zira dişiler birbirleriyle anlaşamıyor. Benim beyaz dişinin başını kanattı diğer dişi erkek dokunmuyor. Kınalıda da aynı sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Erkek mi bulacağız yoksa elden mi çıkaracağız anlamadım zor. hepsine ayrı yer ayarlamak
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez.
Muğla/Fethiye-Seydikemer : 0532 058 9898
Ara
Levent COŞKUN 03-20-2014, Saat: 03:44 AM   
Abdullah BEY. BENDE İLK KEZ BU SENE ÜRETMEYE ÇALIŞACAĞIM. PEK HAKKINDADA BİŞEY BİLMİYORUM ASLINDA. BENİM ALDIĞIM KİŞİ 1E 1D ŞEKLİNDE BESLİYORDU. BİLMİYORUM HANGİSİ DOĞRU.

Abi bide biyerde yazmışlar toprağa değmesin hasta oluyorlar diye. benimkiler şimdiye kadar toprağa değmediler ama bende yeni bir yer yapayım diyordum. toprakta eşinirler falan diye. belki çifleşmeside artar diye düşünmüştüm.kararsız kaldım şimdi.
Acı su da berraktır, tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır. Gerçek insan ise hal ehli olandır.

Mevlânâ Celâleddîn-î Belhî Rûmî

Manisa-Soma ( 0505 5068682 )
Ara
emin sürücü 03-13-2015, Saat: 12:30 PM   
Merhabalar. Bir keklik yetiştiricisi olarak naçizane fikrimi iletmek istedim. Çiftleştirme gerçekten meşakkatli bir iş. 1 e 1 çiftleştirmelerde benim tavsiyem kafesin ortasına bir sineklik tel çekilmesi ve hayvanların aynı kafeste fakat birbirlerini gördükleri farklı odalarda barındırılması. Bir süre bu şekilde barındırılan hayvanlar zamanla birbirlerine alışacaklardır. Saygılarımla.
Ara

Keklik hakkında yardım edin lütfen Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  !!! YALNIZ KEKLİK ACİL YARIM !!! ALİ ÖZEL 0 1,018 08-08-2016, Saat: 09:41 AM
Son Yorum: ALİ ÖZEL
  Çiftçi TV- KEKLİK Ferhat ÖZARSLAN 0 1,193 06-08-2015, Saat: 12:53 PM
Son Yorum: Ferhat ÖZARSLAN
  Keklik ile Bıldırcın Aynı Yerde? Fatih BULUT 2 2,207 04-26-2015, Saat: 12:37 AM
Son Yorum: İsmail AKA
  Keklik Satışı Ahmet BULUT 7 7,851 03-20-2014, Saat: 12:31 AM
Son Yorum: Salih ŞAHİNGÖZ
  Keklik ile ilgili bir olay Ahmet BULUT 8 4,517 08-28-2013, Saat: 12:31 AM
Son Yorum: İlyas KIRDÖK
  keklik büyütme kafesi Ahmet BULUT 1 2,838 09-26-2012, Saat: 07:58 PM
Son Yorum: Hüseyin DESTİ
  KEKLİK YETİŞTİRİCİLİĞİ Ahmet BULUT 0 20,355 03-31-2012, Saat: 02:38 AM
Son Yorum: Ahmet BULUT

Hızlı Menü: