Konu Bilgileri
Konu: Tavuk Kakasi ve Hastalik Sebebleri Yazar: Emre OZCICEKCI
Okunma: 42888 Yorum: 30
Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Emre OZCICEKCI 12-26-2012, Saat: 04:36 PM   
Tavuk Kakasi goruntusu ve sekli hastalik belirtisi olabilir, ayrica garip goruntulu kakalar normalde olabiliyormus, kafamizda karisiklik olusmamasi icin bazi resimler yukluyorum, ayrica hasta hayvanlarimizi daha kolay analize etmis oluruz.

Normal Tavuk Kakasi Resimleri

'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
 her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Ahmet BULUT 12-26-2012, Saat: 04:37 PM   
7. sıra neyin belirtisi
Ara
Emre OZCICEKCI 12-26-2012, Saat: 04:40 PM   

Bagirsak Yenileme esnasinda olusan diski ile atilan pembemsi renkde kanli kaka, donem donem oluyor.

Ara
Emre OZCICEKCI 12-26-2012, Saat: 04:42 PM   

bir gece onceden kakasini tutan, yada gurka yatan tavuklarda gorulen gri renkde top gibi sert kaka goruntusu.

Ara
Emre OZCICEKCI 12-26-2012, Saat: 04:46 PM   

Ara ara gordugumuz yagli ve kopuklu tavuk kakasi, bu da normal kabul ediliyor.

Ara
Metin AKALP 12-26-2012, Saat: 04:50 PM   
aman arkadaşlar dikkat kanlı ishal hastalığının oluşma sebebinin baş düşmanı allah düşmanıma vermesin ilk acemilik yıllarımda yakalandım
Ara
Emre OZCICEKCI 12-26-2012, Saat: 04:52 PM   
Kor bagirsak, bagirsaklarda kist yada bagirsak enfeksiyonu ve bagirsakda bakteri cogalmasi ile meydana gelebilicek tavuk kakasi resimleri,

Ara
Ahmet BULUT 12-26-2012, Saat: 04:58 PM   
(12-26-2012, Saat: 04:50 PM)Metin AKALP Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aman arkadaşlar dikkat kanlı ishal hastalığının oluşma sebebinin baş düşmanı allah düşmanıma vermesin ilk acemilik yıllarımda yakalandım

Oluşma sebebi nedir anlamadım
Ara
Emre OZCICEKCI 12-26-2012, Saat: 05:00 PM   
Sulu kaka, bu tur kaka bobrek rahatsizligi sebebi ile olusuyor, hayvan gerektiginden fazla su iciyor ve goruntudeki gibi kaka yapiyor

Ara
Emre OZCICEKCI 12-26-2012, Saat: 05:02 PM   
tavuk midesinde parazit olusumu, fazla miktarda olusdugu takdirde ilac kullanimi gerekmekdedir, az miktarda kurt sorun cikarmiyor fakat cogaldikca hayvanin beslenim duzenini bozuyor.

Ara
Emre OZCICEKCI 12-26-2012, Saat: 05:04 PM   
yumurta ureme kanallarinda iltihaplanma sonucu olusabilicek kaka goruntusu, yumurta sarisi ve beyazi kakaya karisiyor.

Ara
Emre OZCICEKCI 12-26-2012, Saat: 05:12 PM   
Kanli ishal Koksidiosis kakasi, bagisiklik sistemi hastaligidir, genc civciv ve yarkalarda meydana geliyor, koksidiosis asisi yapilmadan yetiskinlerin yanina biraklan palazlar bu hastaliga bagisik olmuyorlar, hastaligi alan yarkalar bagisiklik sistemi guclu degilse hayatlarini kaybediyor, eksiksiz butun tavuklarin bunyesinde bulunan bir parazitten kaynaklaniyor, kumeslerde en cok can alan hastalik, bulasma yuzdesi asiri fazla, civcivler ya asilanmasi gerekli yada koksidiyosis takviyeli yem ile beslenicekler.

Ara
Emre OZCICEKCI 12-26-2012, Saat: 05:15 PM   
Kakada sinek kurdu goruntusu, bunu gorurseniz hayvanlarda bir sorun yok meraklanmayin, bu sineklerin sicak havalarda tavuk kakasina lavra birakmasi ile meydana geliyor, yumurtadan cikan kurtlar solucan gibi goruntu olusduruyor.

Ara
Emre OZCICEKCI 12-26-2012, Saat: 05:17 PM   
Sulu Kaka, bu kaka hayvanlarin sicak havalarda kendilerini serinletmek icin asiri fazla su icmelerinden kaynaklanyor, hayvanin kakasi fazlaca sulu oluyor, eger normal zamanlarda bu kakayi gorurseniz hayvanlariniz yeterince beslenmedigi anlamina geliyor, verilen yemi arttirmak gerekiyor.

Ara
Kadir YAVUZ 12-26-2012, Saat: 09:20 PM   
abi faydalı bi konu olmuş benim tavuklar genel olarak 1-3-12. sıradaki resimlere benziyo bazen kış günü soğukta salınca suda falan ıslanırsa sulu dışkı yapıyo kurt pek görmedim 4-5 yıldır 3-5 kezdir en fazla organik asitle iç parazit hapı veriyom levamin marka
bir çift kanat para deyil sevgidir
Ara
Aytaç Keçeci 12-26-2012, Saat: 09:41 PM   
Gerçekten Bilgi Anlamında Yardımcı Bir Konu Olmuş... Paylaşım İçin Teşekkürler...
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Banu Semiha DOKUREL 12-27-2012, Saat: 12:03 AM   
Amanda ne güzel bir sayfa bu....hehe .....
Ara
İsmet BAYRAMOĞLU 12-27-2012, Saat: 02:39 AM   
Kanatlılarda dışkı görüntüsünden birçok hastalığı önceden tanıyabilir ve önlem alabiliriz. Çok güzel ve faydalı bir paylaşım olmuş..Teşekkür ederim
Ara
İsa GÜNEŞ 01-25-2013, Saat: 02:33 AM   
bizlere garip ve batıl gelebilir ağustos ayları kanatlı hayvanların hastalıklıklarının en riskli dönemdir bahcenize veya kümasinize kuş iniyorsa mutlaka hastalık geliyor ben babaennemden öğrendim sönmemiş kireç 3 4 kilo falan alıyorsunuz bir tenekenin içinde söndürüyorsunuz toz kireçte olur tenekenin üzerini suyla doldurun dinlenmeye bırakın üzerindeki su berraklaşaçak tavukların suluklarına bir miktar karıştırıp verin 10da 2 gibi hastalık görmessiniz tenekenin üzerinde su eksildiğinde su takviyesi yapın 3 ayda bir tenekenin içindeki kireçi ve suyu değiştirin yada tarımcılarda satılan gözdaşı var iki litre suya 100gr eritin su olarak verin ongünde bir hastalık görmesiniz ben bu metoto uyguluyorum ve menunum bahar aylarında başlamak gerekiyor
Ahmet BULUT 01-25-2013, Saat: 02:37 AM   
kireç olayını bende duydum ama denemedim
teşekkürler bilgi paylaşımı için
Ara

Tavuk Kakasi ve Hastalik Sebebleri Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Sad PAZARDAN ALINAN TAVUKLARDAN HASTALIK BULAŞIRMI abdullah bulut 3 1,830 01-28-2017, Saat: 12:57 AM
Son Yorum: Serkan TASCİ
  TAVUK SAĞLIĞI İÇİN KULLANDIĞIM İLAÇLAR Ahmet BULUT 64 86,759 05-04-2016, Saat: 07:13 PM
Son Yorum: Nurettin Özşahin
  Kanatlı ve diğer hayvanlarda İlaçlar ve kullanım şekilleri Ahmet BULUT 2 62,726 03-07-2016, Saat: 11:50 AM
Son Yorum: İsmail MENGİR
  Hastalık ALİ BEY 4 3,034 10-31-2015, Saat: 04:00 PM
Son Yorum: ALİ BEY
  Tavuk yem yemiyor tüylerini kabarık sebebi? Cafer KOÇ 1 2,530 10-08-2015, Saat: 10:56 AM
  BU NASIL BİR HASTALIK (KURUMA) MI NEDİR Mustafa ALKAN 4 3,832 05-27-2015, Saat: 05:15 PM
Son Yorum: Mustafa ALKAN
  hastalık hakkında yardım Ahmet AYATA 6 4,148 05-21-2015, Saat: 11:26 PM
Son Yorum: Mustafa SARPKAYA
  hastalık hakkında yardım Ahmet AYATA 0 1,400 05-19-2015, Saat: 12:05 PM
Son Yorum: Ahmet AYATA
Sad Tavuk ve Civcivlerde Tıksırık Mustafa Herek 1 3,381 05-18-2015, Saat: 12:06 PM
  bu hastalık hakkında bilgisi olan varmı Ahmet AYATA 0 1,852 04-29-2015, Saat: 11:15 AM
Son Yorum: Ahmet AYATA

Hızlı Menü: