Konu Bilgileri
Konu: bunlar kaz mı kuğumu Yazar: Ahmet BULUT
Okunma: 4808 Yorum: 10
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ahmet BULUT 12-10-2012, Saat: 05:12 PM   
bu av bana bir tuhaf geldi

Ara
Burhan ÖZDEMİR 12-10-2012, Saat: 05:47 PM   
Ne olduklarını çözemedim ama yurt dışında yapılmış bi ava benziyor böyle bi hayvanın türkiyede vurma izni yoktur vursalar bile internete koyamazlar av siteleri takip edilip fazla veya avı yasak hayvan vurulmuşsa cezai işlem uyguluyorlar...
05318974172
Ara
Ali İrfan ÇEVİK 12-11-2012, Saat: 02:21 AM   
Şartların eşit olmadığı her türlü avcılık, ihtiyaç ( 'ki günümüzde artık neredeyse böyle bir ihtiyaç hiç yok ) dışı avlanma beni çok üzüyor. Domuz bile olsa avlanan eğer mahsüllere veya insan hayatına bir tehdidi yoksa hiç ama hiç tasvip etmiyorum.

Nat.Geo da izliyoruz; 3.dünya ülkelerinde ormanda elindeki kamışla üfleyerek ok atan avcıları, adamlar ustalaşmış ama buna rağmen ihtiyacı o gün için 1 hayvansa bunu vurup geri geliyor. Bizim gelişmiş ve medeni insanımız ise öldürdüğü hayvanların ( ihtiyacı olmadığı halde ) sayısıyla övünmek için avlanıyor.

O hayvanı ve/veya hayvanların canlarını alma hakkını "avcılar" kimden alıyorlar dersiniz dostlar?
"Mey biter saki kalır. Her renk solar haki kalır. İlim insanın cehlini alsa da, hamurunda varsa eşeklik; baki kalır"- Fuzuli

Ara
Burhan ÖZDEMİR 12-11-2012, Saat: 08:50 PM   
ali abi böyle bi sitede bu konuyu tartışmak zor ama zevkler tartışılmaz bence...
05318974172
Ara
Ali İrfan ÇEVİK 12-12-2012, Saat: 01:37 AM   
(12-11-2012, Saat: 08:50 PM)Burhan ÖZDEMİR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ali abi böyle bi sitede bu konuyu tartışmak zor ama zevkler tartışılmaz bence...

"...böyle bir sitede..." ben sadece üretmek tutkusunu görüyorum.
"Mey biter saki kalır. Her renk solar haki kalır. İlim insanın cehlini alsa da, hamurunda varsa eşeklik; baki kalır"- Fuzuli

Ara
Ahmet BULUT 12-12-2012, Saat: 01:39 AM   
av bölümümüz var Ali abi çaktırmaSmileWink
Ara
Burhan ÖZDEMİR 12-12-2012, Saat: 02:16 PM   
Bende öyle dedim ali bey böyle bi sitede üretmek çoğaltmak üzerine kurulu bi sitede av konusu tartışmak zor ama av bölümümüz var yanlış anlamayın ali bey
05318974172
Ara
Ramazan ERSOY 12-12-2012, Saat: 09:27 PM   
Üretim ve tüketim birbirinden ayrılmaz ikili tabi dengeleri iyi ayarlamak gerek.
Gardaş Arkadaşlık Pekey Demekle Kaimdir.(Mehmet Zahid Kotku R.A)
Ara
MehmetDurukan 08-22-2014, Saat: 04:09 PM   
(12-11-2012, Saat: 02:21 AM)Ali İrfan ÇEVİK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şartların eşit olmadığı her türlü avcılık, ihtiyaç ( 'ki günümüzde artık neredeyse böyle bir ihtiyaç hiç yok ) dışı avlanma beni çok üzüyor. Domuz bile olsa avlanan eğer mahsüllere veya insan hayatına bir tehdidi yoksa hiç ama hiç tasvip etmiyorum.

Nat.Geo da izliyoruz; 3.dünya ülkelerinde ormanda elindeki kamışla üfleyerek ok atan avcıları, adamlar ustalaşmış ama buna rağmen ihtiyacı o gün için 1 hayvansa bunu vurup geri geliyor. Bizim gelişmiş ve medeni insanımız ise öldürdüğü hayvanların ( ihtiyacı olmadığı halde ) sayısıyla övünmek için avlanıyor.

O hayvanı ve/veya hayvanların canlarını alma hakkını "avcılar" kimden alıyorlar dersiniz dostlar?

size katılıyorum avcılık eğerkievine et götürememişsen açsan ozaman mubah millet zevk için öldürüyor gece far avları tavşanın soyunu kuruttu bağırtlak kuşunu yazmevsiminde avladıklarından göremezolduk...çil keklik bıldırcın kalmadı her eline tüfek alan avcıoldu olan canlara oldu
Ara
Abdullah SEMERCİ 08-22-2014, Saat: 09:39 PM   
Bence TOY Smile
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez.
Muğla/Fethiye-Seydikemer : 0532 058 9898
Ara
Refik Arda 02-26-2016, Saat: 07:22 PM   
Hayvanların soyunu tüketen avcılar değil tarım ilaçlarıdır.

Bundan 20 yıl önce alay alay keklik ve çil vardı bizim buralarda. Şimdi 1 tane bulamazsın. Tarımda kullanılan ilaçlar, gübreler soyunu tüketti. Bir keklik yavrularını büyütene kadar 3000 tane süne yemek zorunda. Hayvanların doğal habitatı bu şekilde tükeniyor. Yaşam alanları daralıyor. Avcılık ile bitecek şekilde değil yani. Sırf kan akıtmak can almak için yapılan avcılığa bende karşıyım. Ama avcılık tutkusu içten gelen birşeydir sonradan avcı olunmaz. Avı mundar etmediğiniz sürece helaldir. Ava atış yapacağınız zaman besmele çekmeniz yeterli. O avı pişirip yediğiniz sürece problem yok.
Ara

bunlar kaz mı kuğumu Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: