Konu Bilgileri
Konu: TYLAN, Oral Toz (ELANCO) Yazar: Ahmet BULUT
Okunma: 40389 Yorum: 37
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ahmet BULUT 11-06-2012, Saat: 12:38 PM   

TYLAN, Oral Toz (ELANCO)

Formülasyonu : Ürün, arı tylosin tartrate esasına göre hazırlanmıştır.

Tylan toz tavuk, piliç ve civcivlerde kronik solunum yolu hastalığının (CRD) klinik ve koruyucu sağaltımı amacıyla tylosin esasına göre hazırlanmış olan bir toz formülasyondur.

Farmakolojisi ve özellikleri : Bu ürünün etken maddesini oluşturan tylosin, Streptomyces fradiae kültür ortamından biyosentez yoluyla elde edilen makrolit yapılı bir antibiyotiktir. Ağızdan ve parenteral uygulama yerlerinden kolayca ve hızla emilir. Kas içi yola verildiğinde plazma yarı-ömrü 4-5 saat arasında değişir. İlaç bütün vücuda geniş ölçekte dağılır. Plazma derişiminin birkaç katı daha yüksek boyutlarda solunum yollarına geçer. Bu antibiyotik, temelde gram (+) bakterilere yönelik güçlü etkinliğiyle dikkati çeker. Özellikle Mikoplazma, Leptospira, Sproket, Streptokok ve Korine bakteriler ile N.pertussi, erisipel etkenleri, Morexella bovis ve Borrelia anserina üzerindeki güçlü etkinliğiyle seçkinleşir.

Kullanılma yerleri : Tylan toz tavuk, piliç ve civcivlerde kronik solunum yolu hastalığı (CRD) ve hindilerde bulaşıcı sinüzit hastalıklarının koruyucu ve klinik sağaltımı amacıyla kullanılır.

Kullanılma şekli ve dozları : Sağaltıcı olarak 1 gram Tylan/2 litre su hesabıyla hazırlanan içme suyu 2 gün süreyle hatsal hayvanlara verilir. Ağır hastalık olgularında ilaç uygulama süresi 5 güne kadar uzatılabilir. Koruyucu amaçlı kullanımda ise doz yarıya düşürülerek 3 gün süreyle uygulama yapılır.

Ticari şekli : Tylan Toz, 25 gram ve 100 gramlık kutularda sunulmaktadır.
Ara
Mehmet Akif DEMİROK 11-06-2012, Saat: 12:44 PM   
Ahmet Kardeşim TYLAN tozu çok aradım. Kütahya da bulamadım. Ama iyi bir ilaç olduğunu duydum. Sanırım Mehmet Beyde Var. Ama Kiloluk olarak biliyorum. 100 Gr nerden temin edilebilir.Bilgin varmıdır.
Ahmet BULUT 11-06-2012, Saat: 01:18 PM   
abi bende yeni duydum ve araştırdım kullananlar özellikle kuşcular çok memnun süpermiş kendi aralarında killoluk alıp paylaşanlar olmuş bizde bakalım olmadı öyle bir organizsasyon yapabilirz

tavukların her derdine devaymış özellikle crd Big Grin

bende bu ara yeni vitamin ve aşı programına girdim Wink
Ara
Mehmet Akif DEMİROK 11-06-2012, Saat: 01:50 PM   
Ahmet kardeşim geçenlerde yazmıştım tıksırma problemi var kümeste. Hepsi değil fakat sonuçta can sıkıyor. TYLAN temin edebilirsek onu denemek istiyorum.
Sami TUNÇKIRAN 11-06-2012, Saat: 09:35 PM   
Mehmet Bey'de bölünmüş ambalaj olarak var, ben 100 gr almıştım. Bilginize.
Karşıyaka, İzmir

Beslediği Türler: Light Sussex
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/konu-light-su...kiran.html
Ara
Ali İrfan ÇEVİK 11-06-2012, Saat: 09:45 PM   
Listeye benide yazın Ahmet bey, alalım bir KG. paylaşalım 100.gr olarak. İlaç + Kargo ücr. olarak bilgi verin EFT yapalım. Elektrik aldım bu ilaçdan, alasım geldi.
"Mey biter saki kalır. Her renk solar haki kalır. İlim insanın cehlini alsa da, hamurunda varsa eşeklik; baki kalır"- Fuzuli

Ara
Aytaç Keçeci 11-06-2012, Saat: 09:49 PM   
İşte Böyle Can Alıcı İlaçları Bulundurmak Şart.. Olmadı Ben İzmirdeyim. İlacı Alıp, Kaç Kişi Ortak Alıyorsak, O Kişilere Pay Edip Kargolarım... Buda Olabilir...
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Ahmet BULUT 11-07-2012, Saat: 12:26 AM   
(11-06-2012, Saat: 09:45 PM)Ali İrfan ÇEVİK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Listeye benide yazın Ahmet bey, alalım bir KG. paylaşalım 100.gr olarak. İlaç + Kargo ücr. olarak bilgi verin EFT yapalım. Elektrik aldım bu ilaçdan, alasım geldi.

Evet bu ilaçla karada ölüm yokWink

inşallah iyi bir sonuçlara vesile olur ben bu ara inanılmaz ilaç aldım daha burda yayınlamadığım ne iyi diyorlarsa alıp kullanıyorum buda kötü bir şey bunu da sepete atalım

aytaç sen alma işini halletWink sonra dağıtımını yap
Ara
Banu Semiha DOKUREL 11-07-2012, Saat: 12:28 AM   
Dün civcivleri güneş olduğu için balkona koymuştum kutusuyla.Misafirliğe gittik ve ben balkonda unuttum civcivleri.. Gelir gelmez ısıtıcıyı ayarladım Fakat sabah kalktığımda bir civcivimin yattğını ve kıpırdamadığını gördüm..Sadece burnunda bir hırıltı vardı ve 3 saat içinde öldü.. Ötekileri de ölecek diye çok korktum.. Fakat çok şükür 1 taneyle kurtardık..
Ara
Aytaç Keçeci 11-07-2012, Saat: 12:36 AM   
(11-07-2012, Saat: 12:26 AM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aytaç sen alma işini halletWink sonra dağıtımını yap

Mesaj Alındı Wink
Ara
Ahmet BULUT 11-07-2012, Saat: 12:38 AM   
bu tavuk milleti ölmeyi hobi gibi görüyor görüp görüp ben bir öleyim diyorlar biri gittimi hurraaaAngel
Ara
Aytaç Keçeci 11-07-2012, Saat: 12:43 AM   
(11-07-2012, Saat: 12:38 AM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu tavuk milleti ölmeyi hobi gibi görüyor görüp görüp ben bir öleyim diyorlar biri gittimi hurraaaAngel

Smile Yaw Akşam akşam Böyle Bişeye De Güldürdün Ya Allah ta Seni Güldürsün Emi Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Ara
Mehmet Akif DEMİROK 11-09-2012, Saat: 10:36 AM   
Arkadaşlar bana tylan lazım. Nasıl alacaz? 100 gr bulan varmı?
Ahmet ÖDÜBEK 11-09-2012, Saat: 11:06 PM   
Bu ilaca benim de baya ihtiyacım var eğer paylaşım olursa beni de listye yazın Big Grin

Antibiyotikleri kullanmadığımız zaman etkisi azalırmı acaba göz damlaları gibi açıldıktan sonra 4 - 5 gün müdür kullanım süresi yoksa kapağını kapattığımız zaman ertesi sene de kullanabilirmiyiz ?
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Blue  Brahma
- Colombian Blue Brahma
-Black Modlet Brahma
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
Ahmet ÖDÜBEK 11-16-2012, Saat: 01:12 AM   
Clup olarak bu ilaçtan alamayacağız galiba ah işte küçük memlekette olmanın zorlukları olmayınca olmuyor.
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Blue  Brahma
- Colombian Blue Brahma
-Black Modlet Brahma
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
Ahmet BULUT 11-21-2012, Saat: 02:47 PM   
arkadaşlar bu ilaç deniz vet mehmet arslan bey de var arayın yardımcı olur

MEHMET ARSLAN (GSM)0532-251-32-24

230 Sokak No:16/A Bornova/İZMİR

0232-347-86-99 0232-347-68-62

mail adres:vetmehmet_arslan@hotmail.com
Ara
Hüseyin EREN 11-21-2012, Saat: 05:56 PM   
Tylan ı Ecza depolarına sordum, sadece birinde var 1kg lık ambalajdaymış fiyatına 275 tl istiyor. Sizce fiyat nasıl uygun mu?
Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.(Hz.Mevlana)
Ara
Ahmet BULUT 11-21-2012, Saat: 06:01 PM   
aynı ilaç ise çok uygun
Ara
Hüseyin EREN 11-21-2012, Saat: 06:12 PM   
Ahmetcim, O zaman daireden çıkınca bir uğrayayım depoya aynı ilaç mı değil mi bir göreyim fiyat uygunsa inşeallah..
Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.(Hz.Mevlana)
Ara
Mehmet Akif DEMİROK 11-21-2012, Saat: 06:19 PM   
Hüseyin Abi Kütahyada araştırdım. Ocaktan önce gelmez dediler. El altından (nedemekse) buluruz dediler 0,5 KG 200 fiyat çektiler. Senin baktığının son kullanma tarihinide paylaşırsan 100 Gr' ben talibim.

TYLAN, Oral Toz (ELANCO) Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bu ilaç nasıl kullanan varmı ( Clamoxyl oral toz- Amoksisilin 500 mg / g ) Alpay YILDIZ 8 5,322 03-11-2016, Saat: 01:07 AM
Son Yorum: Alpay YILDIZ
  NEGUVON TOZ (%75) Ali İrfan ÇEVİK 6 19,579 04-28-2013, Saat: 10:42 PM
Son Yorum: Burhan ÖZDEMİR

Hızlı Menü: