Konu Bilgileri
Konu: Australorp yumurtası Austuralya'dan Yazar: Ahmet BULUT
Okunma: 14677 Yorum: 28
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Davut SALİH 11-07-2012, Saat: 10:13 AM   
(11-05-2012, Saat: 11:01 AM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: selamlar ilyas Bey, bunlar strafor degil polyesteren madde, cok kaliteli uretilmisler, kesim islemleri ve oyuklar el ile yapilmis, en buyuk ozelligi sicak ve soguk gecirmiyor olmasi, 10 tanesine posta ucreti dahil 90 dolar odedim ama odedigim ucrete deydi, kisa mesafeler ve gunluk kargolar icin strafor uygun olur ama uzak mesafa kargo icin bunlari tavsiye ederim.

Emre bey kast ettiğiniz ürün "polystyrene" sanıyorum etilen ve benzen den üretilen. Styrofoam ise dow chemical in bu ürüne ait markası. Poliyester ise bambaşka bir ürün.

Sıcak içecek bardakları örneğin starbucks, polystyreneden yapılıyor genelde ve en önemli özellik sıcağı iletmemesi, bizimde işimize yarayan kısım bu yalıtım özelliği.

Ülkemizde yalıtım sektöründe bu ürünü bulmak oldukça kolay zincir yapı marketlerindede bulunabiliyor. Polystyrene Styrofoam olarak bakarsak pembe, sarı, mavi renkli olarak bulabiliriz.

Strafor ise benzer ancak yoğunluk ve üretim teknolojisi olarak farklı bir de işlenmesi daha zahmetli...
Emre OZCICEKCI 11-07-2012, Saat: 11:54 AM   
Evet Davut Bey, dediginiz gibi arada yogunluk farki var, sertligi farkli, elinize alinca strafor ile arasinda olan fark cok iyi anlasiliyor, ben ikisinide denedim postalama icin arada buyuk fark var strafor olanlar sunger gibi, polyesteren olanlar bu is icin harika, ozellikle satis yapan kisinin belirttigi sicak ve soguk gecmirmiyicegi yalitim ibaresi benim bu kaliplari almama yoneltti, 2 senedir bekliyoruz bu kaliplardan yerli piyasada yapan 1 kisi cikmadi, 1 lira bile tutmaz memkeletimizde uretsek, gidip ingiltere'den aliyoruz mecburiyetten, ucuzda degil dunya para Davut Bey.
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
 her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
İlyas ARDIÇ 11-07-2012, Saat: 02:49 PM   
(11-07-2012, Saat: 11:54 AM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet Davut Bey, dediginiz gibi arada yogunluk farki var, sertligi farkli, elinize alinca strafor ile arasinda olan fark cok iyi anlasiliyor, ben ikisinide denedim postalama icin arada buyuk fark var strafor olanlar sunger gibi, polyesteren olanlar bu is icin harika, ozellikle satis yapan kisinin belirttigi sicak ve soguk gecmirmiyicegi yalitim ibaresi benim bu kaliplari almama yoneltti, 2 senedir bekliyoruz bu kaliplardan yerli piyasada yapan 1 kisi cikmadi, 1 lira bile tutmaz memkeletimizde uretsek, gidip ingiltere'den aliyoruz mecburiyetten, ucuzda degil dunya para Davut Bey.

Bu konuyla ilgili ben çalışmaya başladım. 1-2 yerle görüşmelerim de oldu, Strafor (6 Gözlü) olanının satış fiyatının 4-5 TL arasında olabileceğini söylediler. Şuan Türkiye'de bunun kalıbı olmadığı için yatırım maaliyeti yüksek. Bu sebeple de satış fiyatı 4-5 TL düzeyinde olacak gibi. Bu fiyat alıcıyı kurtarır mı bilemiyorum.
Ara
Davut SALİH 11-07-2012, Saat: 03:38 PM   
(11-07-2012, Saat: 02:49 PM)İlyas ARDIÇ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11-07-2012, Saat: 11:54 AM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet Davut Bey, dediginiz gibi arada yogunluk farki var, sertligi farkli, elinize alinca strafor ile arasinda olan fark cok iyi anlasiliyor, ben ikisinide denedim postalama icin arada buyuk fark var strafor olanlar sunger gibi, polyesteren olanlar bu is icin harika, ozellikle satis yapan kisinin belirttigi sicak ve soguk gecmirmiyicegi yalitim ibaresi benim bu kaliplari almama yoneltti, 2 senedir bekliyoruz bu kaliplardan yerli piyasada yapan 1 kisi cikmadi, 1 lira bile tutmaz memkeletimizde uretsek, gidip ingiltere'den aliyoruz mecburiyetten, ucuzda degil dunya para Davut Bey.

Bu konuyla ilgili ben çalışmaya başladım. 1-2 yerle görüşmelerim de oldu, Strafor (6 Gözlü) olanının satış fiyatının 4-5 TL arasında olabileceğini söylediler. Şuan Türkiye'de bunun kalıbı olmadığı için yatırım maaliyeti yüksek. Bu sebeple de satış fiyatı 4-5 TL düzeyinde olacak gibi. Bu fiyat alıcıyı kurtarır mı bilemiyorum.
İlyas bey strafordan olmayacak, styrofoam olacak ana materyal.. aksi halde arzu edilen sonuç elde edilemeyebilir,

http://oldland-quails.co.uk/shop/index.p...0a81bb0e37
linkteki ürünler strafordan yapılmış...

en büyük yumurta olculerine göre yapılursa küçükler için kağıt havlu vs ile kullanılabilir

ingiltere de farklı boylarda imalatı var.
İlyas ARDIÇ 11-08-2012, Saat: 05:35 PM   
[/quote]
İlyas bey strafordan olmayacak, styrofoam olacak ana materyal.. aksi halde arzu edilen sonuç elde edilemeyebilir,

http://oldland-quails.co.uk/shop/index.p...0a81bb0e37
linkteki ürünler strafordan yapılmış...

en büyük yumurta olculerine göre yapılursa küçükler için kağıt havlu vs ile kullanılabilir

ingiltere de farklı boylarda imalatı var.
[/quote]

Dediğiniz maddeden de olabilir, daha da kaliteli olur. Fakat fiyatı da daha yüksek olur. Çoğunlukla yurt içinde kullanılacağından strafor işimizi görür diye düşünüyorum.
Ara
Emre OZCICEKCI 11-08-2012, Saat: 07:03 PM   
strafor ustune agirlik bindimi istenildigi gibi yuk tutmuyor basinca dayanikli degil, ama elden ele kurye sisteminde is gorur dusuncesindeyim, resimdekilerin uzerinden sanki araba gecse kirilmiyicak gibi saglam maddeden uretmisler, biri sevabina ucuz yollu yapsa sunlari ne guzel olur, dunya kadar musderi buluruz. Smile
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
 her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Ahmet BULUT 11-09-2012, Saat: 09:22 AM   
Australorp veya light sussex denemelerimde ortaya çıkan sonuç sarsıntı çalkalama bu olaylar ne kadar az olursa çıkım randımanı o kadar çok oluyor ama onu engellyecek bir taşıma şekli anca kendimiz gider alırsak uçakta yanımızda getirisek anca öyle olur
Ara
Zafer KOÇ 11-16-2012, Saat: 12:25 PM   
ahmet bey hayırlı çıkımlar emre bey iyi iş çıkarmışsınız kutulama süper Smile
Orçun KESKİN 01-05-2013, Saat: 12:20 AM   
Arkadaşlar bununla ilgili çalışmalarım devam ediyor hemde 1 sınıf strafordan yapıyoruz bugün kalıpla ilk defa ikili bir ambalaj yaptık ve denedik ayakla top gibi saydırıp 5 metre havaya kadar attık ve sonuç mükemmel yumurtalara hiç zarar gelmedi yakında maliyet hesabını yapıp 6 ve 12 li şekilde satışa çıkıcak tabii çok büyük bir terslik olmazsa şu an için kalıp marketlerdeki normal boy yumurtalar için.Yani bir çok ırka uygun.

Australorp yumurtası Austuralya'dan Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Australorp Çalışmalarımız Aytaç Keçeci Emre OZCICEKCI 24 9,951 04-09-2014, Saat: 09:21 PM
Son Yorum: Hemid ÖZTURNA
  Australorp Çalışmalarımız Hüseyin Desti Hüseyin DESTİ 18 7,807 02-13-2014, Saat: 06:39 PM
Son Yorum: Ali KIRKBAŞ
  AUSTURALYA'DAN YUMURTA Ahmet BULUT 16 11,226 05-25-2012, Saat: 02:02 AM
Son Yorum: A.Ümit GÜNENDİ

Hızlı Menü: