Konu Bilgileri
Konu: Tavşan Beslemek Yazar: Aytaç Keçeci
Okunma: 14667 Yorum: 20
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aytaç Keçeci 10-21-2012, Saat: 12:33 AM   
Aklıma Geldi De, Bahçede Şöyle Kar Topu Gibi Bembeyaz Tavşanlar Gezse Tavuklarla Birlikte Smile Güzel Olur Diye Düşündüm. Ama Tavşan Pek Beslemedim. Temizliği, Hastalığı, Bakımı Üremesi Falan. Bilgisi Olan Varsa Yardımcı Olursa Sevinirim...
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Aytaç Keçeci 10-21-2012, Saat: 11:34 AM   
Yok Mu Hiç Tecrübesi Olan Huh
Ara
İlyas ARDIÇ 10-21-2012, Saat: 01:37 PM   
(10-21-2012, Saat: 11:34 AM)Aytaç KEÇECİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok Mu Hiç Tecrübesi Olan Huh

1 hafta besledim, yeşillik yetiştiremedim onlara, çok yiyorlar. Arkadaşa verdim.
Ara
Aytaç Keçeci 10-21-2012, Saat: 01:45 PM   
(10-21-2012, Saat: 01:37 PM)İlyas ARDIÇ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10-21-2012, Saat: 11:34 AM)Aytaç KEÇECİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok Mu Hiç Tecrübesi Olan Huh

1 hafta besledim, yeşillik yetiştiremedim onlara, çok yiyorlar. Arkadaşa verdim.

Haydiii Smile Demek Onlarda Zahmetli Bakıma Muhtaçlar... Ama Yaza İki Tane almayı Düşünüyorum Smile Bahçede Gezsinler Bıcırık Bıcırık Big Grin
Ara
Ahmet BULUT 10-21-2012, Saat: 04:26 PM   
Tavsan her yeri delik desik edermis kumes tabani toprak ise sagi solu falan
Ara
Ahmet ÖDÜBEK 10-21-2012, Saat: 07:42 PM   
Aytaç kardeşim ben bi dönem besledim.
1- Çok koku yapıyo
2-Bahçedeki güllerin filizlerini yiyior
3-Keserken çocuk gibi bağırıyo,
4-Her yeri delik deşik ediyo
5- Çok çabuk ve aşırı çoğalıyo, Big Grin

Bu kadar olumsuzluğa rağmen çok sevimli hayvanlar bunları yaşadığım halde arada bi heveslenip beslemek istiyorum ama yok arkadaş diyorum kendi kendime eğer besleyeceksen bunları göze al.
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Blue  Brahma
- Colombian Blue Brahma
-Black Modlet Brahma
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara
Ahmet BULUT 10-21-2012, Saat: 07:50 PM   
5 Numara fena değil miş Wink
Ara
Ali İrfan ÇEVİK 11-18-2012, Saat: 01:35 AM   
Ortaokul 1 inci sınıfta ağlayıp sızlayıp ikna etmiştim bizimkileri, ve 1 tavşan aldırmıştım. Dişiydi tavşan şansıma birde gebe olunca aldığımda kısa bir süre sonra 5 tane birden yavru yaptı.
Aynı dişinin 2-3 batın sonrasında 13 yavru birden yaptığınıda gördüm.

3 üncü yılda; tavşan mevcudu 58 oldu... Mevzu beni çoktan aşmıştı artık babam günün epey bir kısmını bunlara çuval çuval yeşillik getirmekle geçiriyordu. Çareyi aile planlması uygulamakta bulduk. Eski mısır ambarında sağ bölme ve sol bölme olarak haremlik-selamlık ayrıdık tavşanları. Yılda takriben 4-5 kere yavruluyor meretler.

Bir-iki ay sonrasında... bir pazar sabahı (hiç unutmuyorum) ambar yıkılıyor patırtıdan, uykumdan uyandım, koştum ambara... ambar değil panayır yeri... aradaki ağaçları meğer kemirmiş bizim erkekler çetesi, barikatı aşmışlar Tongue

30 küsür dişinin 8-10 hafta sonra 150 ile 200 arasında yavru verecek olması kesindi... Acilen tüm mahalledeki komşulara 2 şer 3 er verdik... Hiç bir tane bırakmadık... Komşuları sevindirdik Big Grin

Aytaç Bey; sanırım sizin konunun açılış yazısında yaza doğru 2 tane edinmeyi planladığınızı yazmışsınız; ben 1 taneyle başladığıma göre siz 3 üncü yıla girmeden rahatlıkla ulaşırsınız bu sayılara, hem zaten kesip yemediğinize göre firesiz tamamlarsınız sayıyı Tongue
"Mey biter saki kalır. Her renk solar haki kalır. İlim insanın cehlini alsa da, hamurunda varsa eşeklik; baki kalır"- Fuzuli

Ara
Ömer EVSEN 11-18-2012, Saat: 09:56 AM   
Hemşerim Aytaç abim, galiba sen evdekilerin toptan tavuklara bile yasak getirmesini arzuluyorsun, tavşan işini tavsiye etmem acıkınca çevredeki ağaçları bile kemiriyorlar, bırak otu, bahçede delik deşik bir ortam kemirilmiş ağaçlar, parçalanmış kablolar vesaire vesaire, bence vazgeç şu sevdadan da tavuklarına izin verildiğine şükret...
Ara
Aytaç Keçeci 11-18-2012, Saat: 12:25 PM   
(11-18-2012, Saat: 01:35 AM)Ali İrfan ÇEVİK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aytaç Bey; sanırım sizin konunun açılış yazısında yaza doğru 2 tane edinmeyi planladığınızı yazmışsınız; ben 1 taneyle başladığıma göre siz 3 üncü yıla girmeden rahatlıkla ulaşırsınız bu sayılara, hem zaten kesip yemediğinize göre firesiz tamamlarsınız sayıyı Tongue
Açıklamanız Süper Olmuş Smile Kararımı Vermiştim, Beslemekten Vazgeçmiştim. Şimdi Bu Kararımın Doğru Olduğu Kanaatindeyim Smile

(11-18-2012, Saat: 09:56 AM)Ömer EVSEN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hemşerim Aytaç abim, galiba sen evdekilerin toptan tavuklara bile yasak getirmesini arzuluyorsun, tavşan işini tavsiye etmem acıkınca çevredeki ağaçları bile kemiriyorlar, bırak otu, bahçede delik deşik bir ortam kemirilmiş ağaçlar, parçalanmış kablolar vesaire vesaire, bence vazgeç şu sevdadan da tavuklarına izin verildiğine şükret...

Hemşerim Ömer Abi, Sende Haklısın Vallahi Smile Dediğin Gibi Ben Tavuklarla Devam Edeyim Smile

(11-18-2012, Saat: 11:14 AM)Serhat BEYAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen Abi Felaket Ürüyor tavşanlar.Düşünsene bi bin tane 2 bin tane dişi tavşanın oldugunu, Tavşan eti yaygın olsa, türkiyede hiç et sıkıntısı yaşanmaz,Angus kücükbaş büyükbaş hikaye olur Tongue Big Grin Big Grin

Aynen Heee... Kuzu Dana Gibi Eti yaygın Olsa et Ucuz Olurdu Kesin Smile
Ara
Emre OZCICEKCI 11-18-2012, Saat: 05:25 PM   
profosyonel tavsan besleyenler topragin altina su borusu dosuyor belli aralara da yuvalik yapiyorlar, hersey yerin altinda basliyor, yem yemeye toprak ustune cikiyorlar, topragin 50 60 santim altina kadarda salama alanin tel cekmek gerekiyor, tavuk gibi onlarada ozel bolum lazim, cisi kokuyor, kakasi gubre olur, bakmasi bir muddet sonra sorun oluyor, Smile
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
 her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Orçun KESKİN 01-08-2013, Saat: 01:15 AM   
Ben Hollanda Lop Tavşanı istiyorum bilen var mı kızım çok istiyor doğum gününe hediye alıcam.
www.kanatlievim.com

05306909734

Aytaç Keçeci 01-10-2013, Saat: 01:07 AM   
(01-08-2013, Saat: 01:15 AM)Orçun KESKİN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben Hollanda Lop Tavşanı istiyorum bilen var mı kızım çok istiyor doğum gününe hediye alıcam.

Orçun Bey İsmini Duymuştum Ama Pek Gördüğüm Bir Cins Değildi. Merak Edip İnternette Araştırdığım Da Birkaç Fotoğraf Buldum. Fakat Oyuncak Mı Gerçek Mi Ayırt Edemedim Açıkçası Smile

Ara
A.Ümit GÜNENDİ 01-10-2013, Saat: 03:13 AM   
5. maddeye uygun bir haber düşmüstü, önceki gün Tv kanallarına.
http://video.cnnturk.com/2013/yasam/1/8/...-tane-oldu

(10-21-2012, Saat: 07:42 PM)Ahmet ÖDÜBEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aytaç kardeşim ben bi dönem besledim.
1- Çok koku yapıyo

Bu kadar olumsuzluğa rağmen çok sevimli hayvanlar bunları yaşadığım halde arada bi heveslenip beslemek istiyorum ama yok arkadaş diyorum kendi kendime eğer besleyeceksen bunları göze al.
Ara
Aytaç Keçeci 01-10-2013, Saat: 10:34 AM   
(01-10-2013, Saat: 03:13 AM)A.Ümit GÜNENDİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5. maddeye uygun bir haber düşmüstü, önceki gün Tv kanallarına.
http://video.cnnturk.com/2013/yasam/1/8/...-tane-oldu

(10-21-2012, Saat: 07:42 PM)Ahmet ÖDÜBEK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aytaç kardeşim ben bi dönem besledim.
1- Çok koku yapıyo

Aynen Smile Ben Haberi Görmedim Ama İş Yerindeki Arkadaşlar Anlatmıştı Dün Smile 400 e Yakın Tavşanı Olmuş Bir Vatandaşın. Artık Bakamadığını Çok Çabuk Ürediğini Dile Getirip İsyanını Anlatmış Smile
Ara
Fatih ERBAŞ 01-10-2013, Saat: 11:06 AM   
aytaç takmışsın tavşana kaç gündür kendi elinle bahçene bela alırsın çok güzeller bakınca harika bir hayvan ama öyle deyil işte kadın gibi baştan herşey çok güzel ondan sonra gösterirler hünerlerini hergün sinir olursun büyük sözü dinle unut bu işi
Hüseyin EREN 01-10-2013, Saat: 11:17 AM   
Aytaçcım bir ara bende besledim evin bahçesinde. Bir çift almıştım, yaklaşık bir sezonda 35 e kadar saydım sayılarını, birgün komşu kucağında tavşanlarla çıktı geldi bunları ne yapacaksan yap evin bahçesini mahvettiler diye. Bir baktım ki benim bahçeden komşunun bahçesine tuneller kazmışlar. Hemen o gün vaz geçtim tavşan beslemekten. İş değil güzel ve sevimli olduklarına sakın aldanma. Ama tel kafeste bakarım dersen sen bilirsin...
Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.(Hz.Mevlana)
Ara
Banu Semiha DOKUREL 01-10-2013, Saat: 12:45 PM   
Bence aklınızdan bile geçirmeyin..
Ara
Hatice Akarcay 01-10-2013, Saat: 12:50 PM   
En iyisi hiçbir şey beslememekte insanın içinde hayvan sevgisi olunca rahat duramıyor illaki bir şey besleyeceğiz mutlaka rahatlığımızı bozacağız.
Aytaç Keçeci 01-10-2013, Saat: 03:23 PM   
Ben Tavşan Beslemekten Vazgeçmiştim Fakat 1. Sayfanın Sonuna Orçun Bey Bu Alttaki Mesajı Yazınca Malum Konu Tekrar Gün Yüzüne Çıkmış Oldu Smile Yoksa Tavşan Beslemenin Ne Kadar Dertli Bir Hobi Olduğunu Az Çok Öğrenmiş Oldum Smile

(01-08-2013, Saat: 01:15 AM)Orçun KESKİN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben Hollanda Lop Tavşanı istiyorum bilen var mı kızım çok istiyor doğum gününe hediye alıcam.
Ara

Tavşan Beslemek Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Wink Haftanın üç günü uğradığım Tarlada Tavuk ve Horoz Beslemek ? OKAN TİKTAŞ 5 2,996 11-22-2016, Saat: 11:48 PM
Son Yorum: OKAN TİKTAŞ
  Karga beslemek? Erçin DEDEOĞLU 2 2,394 08-03-2013, Saat: 06:41 AM
Son Yorum: Emre OZCICEKCI

Hızlı Menü: