Konu Bilgileri
Konu: kendi kümesimizden yediğimiz tavuk Yazar: Ahmet BULUT
Okunma: 11065 Yorum: 19
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ahmet BULUT 09-21-2012, Saat: 04:56 PM   
dün dikkat ettim iyice ben
tavuklarımı normal salınım bakmıyorum genelde yumurta yemi veya buğday vede yemek artık evde vs olursa onlar ile besliyorum
gel gelelim hazır fabrikasyon tavuk ile dağlar kadar demeyeceğim dünyalarrrrr kadar lezzet farkı inanılmaz mükemmel yediğimiz tavuklar ile alakası yok tadı kokusu lezzeti aroması suyu vs. ..vs

suyu sapsarı tam şifalık bizim dışardan aldıklarımız nasıl bu haldeler bulaşık suyu gibi su eti desen balık kokar
ya yemleri farklı ya kimyasal bişey veriyorlar ben başka bir şey gelmiyor aklıma inanılır gibi değil imkanım olsa kümes harici hayatta tavuk yemem
Ara
İlyas ARDIÇ 09-21-2012, Saat: 06:15 PM   
Şimdiye kadar kendi tavuğumu yemek nasip olmadı, hep arkadaşlara ve konu komşuya verdim. Ama yiyenler mükemmel ötesi olduğunu söylüyorlar.

Yaz başında etlik civciv almıştım, Onları hiç salmadım, hep kafeste etlik yem ile besledim fakat 45 dünde fabrika tavuğu gibi büyümedi. Sanırım fabrika tavuklarına hormonsal takviye yapıyorlar. O nedenler tatsız tutsuz bişey oluyorlar.
Ara
Aytaç Keçeci 09-21-2012, Saat: 06:49 PM   
Aynen Yaaaa Sad Bütün Komşular Kendi Besledikleri Horoz ve Tavukları Afiyetle Yiyebiliyorlar Bizse Yiyemiyoruz Sad Bir Kere Denedik Olmadı. Kestikten Sonra, Temizleme İşleminde Çıkan O Acayip Koku Bile Ogün Sanki Üstüme Sindi... Kestiğimiz Gün Değil, Buzluğa Koyup 1 Hafta Sonra Yemeği Denedik Ama Olmadı. Bu Durumu Nasıl Aşıcaz Hiç Bilmiyorum...
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Ahmet BULUT 09-21-2012, Saat: 07:10 PM   
(09-21-2012, Saat: 06:15 PM)İlyas ARDIÇ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdiye kadar kendi tavuğumu yemek nasip olmadı, hep arkadaşlara ve konu komşuya verdim. Ama yiyenler mükemmel ötesi olduğunu söylüyorlar.

Yaz başında etlik civciv almıştım, Onları hiç salmadım, hep kafeste etlik yem ile besledim fakat 45 dünde fabrika tavuğu gibi büyümedi. Sanırım fabrika tavuklarına hormonsal takviye yapıyorlar. O nedenler tatsız tutsuz bişey oluyorlar.

evet kendi tavuğumuz mükemmel ötesi kesin ilaç var onlarda aytaç sende bir an önce o lezzeti tadBig Grin ilyas bey sizde tadın çok şey kaçırdığınızı yedikten sonra anlayacaksınız
Ara
Mustafa AKGÜN 09-21-2012, Saat: 07:18 PM   
Vallahi ben yiyorum arkadaş hususi horozlar büyüsün diye gözlerinin içine bakıyorum.utanmasam size hangi cins horoz yediğimi bile söylerim ama kızarsınız bana Smile
ne ekersen onu biçersin.
Ara
Hüseyin EREN 09-21-2012, Saat: 07:24 PM   
Hazır alınan tavukların ne lezzeti ne de damak tatları var. Ama kendi beslediğimiz hele mısır ve çavdarla ne lezzetli oluyorlar...Hemde tamamen organik. Smile)
Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.(Hz.Mevlana)
Ara
Aytaç Keçeci 09-21-2012, Saat: 07:45 PM   
(09-21-2012, Saat: 07:10 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet kendi tavuğumuz mükemmel ötesi kesin ilaç var onlarda aytaç sende bir an önce o lezzeti tadBig Grin ilyas bey sizde tadın çok şey kaçırdığınızı yedikten sonra anlayacaksınız

(09-21-2012, Saat: 07:18 PM)Mustafa AKGÜN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vallahi ben yiyorum arkadaş hususi horozlar büyüsün diye gözlerinin içine bakıyorum.utanmasam size hangi cins horoz yediğimi bile söylerim ama kızarsınız bana Smile

(09-21-2012, Saat: 07:24 PM)Hüseyin EREN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hazır alınan tavukların ne lezzeti ne de damak tatları var. Ama kendi beslediğimiz hele mısır ve çavdarla ne lezzetli oluyorlar...Hemde tamamen organik. Smile)

Böyle Okuyunca İştahım Kabarıyor Ama Teorik Farklı Uygulama Farklı Oluyor Smile
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Ahmet BULUT 09-21-2012, Saat: 08:17 PM   
Sen tavugu getir aytac uygularım benBig Grin
Ara
İlyas ARDIÇ 09-21-2012, Saat: 09:14 PM   
Ben yerim yemesine de , bize sıra gelmiyor ki Big Grin
Ara
Ali İrfan ÇEVİK 09-21-2012, Saat: 09:34 PM   
İlyas beyin tespitine sonuna kadar katılıyorum. Aynı etlik civcivi kapalı ortamda ve aynı fabrikasyon yem ile büyütüp aynı gramajı tutturmak imkansız. Hatta birde şöyle bir deneyimimiz var; Babam 40 ıncı gününde kesime gidicek olan bir çiftlikten 4-5 tane getirmişti, aynı çiftlikten bi çuvalda yem almıştı, planlama; bir-ay daha bakıp besleyip kocccaman tavuk yapıp öyle kesmekti Big Grin her halde bir on gün kadar sonrasıydı, tavukların küçüldüğünü görünce çalmıştı bıçağı Wink
"Mey biter saki kalır. Her renk solar haki kalır. İlim insanın cehlini alsa da, hamurunda varsa eşeklik; baki kalır"- Fuzuli

Ara
Kadir YAVUZ 09-21-2012, Saat: 09:52 PM   
çok kez etlik tavuk fabrikasına girdim akrabam sayesinde eyer gözle görseniz o tavuğu hiç yemezsiniz emin olun kasaplar hazır asker gibi bekliyo tavuklar ayaktan asılı şekilde battan gidiyo kafa aşağıda seri bi şekilde kesim yapılıyo bazılarının kafalarını tam kesemiyolar kan tavuğun içinde kalıyo bu tavuklar morarıyo bunları 1 gün çamaşır suyunda bekletip beyazlatıyolar normalde kesilen her tavuğun rengi kırmızı tonlarında kendi kestiğiniz gibi ama bi sıvının içinde ıslatılıyo sonra beyaz çıkıyo
bir çift kanat para deyil sevgidir
Ara
Ahmet BULUT 09-21-2012, Saat: 10:18 PM   
Yani tadı vs kumesimizden ayıran o sıvı olmaz baska bi sistem var bu isin icinde cunku bir fabrika bir kümes iki tavuk ayrı birer canlı gibiler
Ara
Kadir YAVUZ 09-22-2012, Saat: 04:48 PM   
(09-21-2012, Saat: 10:18 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yani tadı vs kumesimizden ayıran o sıvı olmaz baska bi sistem var bu isin icinde cunku bir fabrika bir kümes iki tavuk ayrı birer canlı gibiler

abi verilen yemlerde hormon falan yok o bi uydurma sadece yemin markasına göre değişiyo ben cp ile bakan 2950 gram geliyo özlem yemle bakan 3200 geliyo en az kalori farkı var denedim bende aynı şey gözle görülüyo bide 1 etliğe çiftlikte vucudunu çeviricek kadar bi alan veriliyo sürekli yatış gibi ama bizdekiler hareket ediyo herşey fabrikadaki kesimden sonraki işlemlerde oluyo
bir çift kanat para deyil sevgidir
Ara
Mustafa SARPKAYA 06-30-2013, Saat: 03:33 AM   
Kesimi pişimi temizlenmesi filan biraz uğraştırmasa, köy tavuğu (hususi beslenen) tavuğun yerini hiçbirşey tutmaz.
Yasin ÖKSÜZ 08-27-2013, Saat: 11:51 PM   
(09-21-2012, Saat: 06:49 PM)Aytaç KEÇECİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen Yaaaa Sad Bütün Komşular Kendi Besledikleri Horoz ve Tavukları Afiyetle Yiyebiliyorlar Bizse Yiyemiyoruz Sad Bir Kere Denedik Olmadı. Kestikten Sonra, Temizleme İşleminde Çıkan O Acayip Koku Bile Ogün Sanki Üstüme Sindi... Kestiğimiz Gün Değil, Buzluğa Koyup 1 Hafta Sonra Yemeği Denedik Ama Olmadı. Bu Durumu Nasıl Aşıcaz Hiç Bilmiyorum...

İlk zamanlar bende fazla horozları arkadaşa kestirmiştim,ama sonra kendimce bu işin düzeni bu deyip kendim kestim.İnsan alışıyor.Şimdi cellat gibiyim.AngryKomşuların horoz,tavuklarını ben kesiyom.İş kesmekte zaten yemesi daha kolay.Cool
Yemeyeceksek ne yapacaz????????YE ABİ YE iyidir.
''İlim şehri ben isem, Ali kapısıdır; Ali den geçmeden bana varılmaz''.
Hz.Muhammet(sav)
İlyas KIRDÖK Rainbow  08-28-2013, Saat: 12:36 AM   
Kendin yetiştir . kendin kes,kendin pişir, kendin ye... şahane.. herkes yapabilir. Aytaç bey yapabilirsiniz (Kesmeyide yemeyide. sadece 1 kere deneyin.)
Yasin ÖKSÜZ 08-28-2013, Saat: 12:45 AM   
(09-22-2012, Saat: 04:48 PM)Kadir YAVUZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-21-2012, Saat: 10:18 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yani tadı vs kumesimizden ayıran o sıvı olmaz baska bi sistem var bu isin icinde cunku bir fabrika bir kümes iki tavuk ayrı birer canlı gibiler

abi verilen yemlerde hormon falan yok o bi uydurma sadece yemin markasına göre değişiyo ben cp ile bakan 2950 gram geliyo özlem yemle bakan 3200 geliyo en az kalori farkı var denedim bende aynı şey gözle görülüyo bide 1 etliğe çiftlikte vucudunu çeviricek kadar bi alan veriliyo sürekli yatış gibi ama bizdekiler hareket ediyo herşey fabrikadaki kesimden sonraki işlemlerde oluyo
Yemlerde hormon bilemem ama kimyasal katkılar var.Hormon belki civciv ken verilmiş olabilir.Canlının metabolizmasını hızlandıracak.sindirim sistemini etkileyecek kimyasallar yemlere katılıyor.Hem etlik hemde yumurta tavuklarına veriliyor.Hayvanların kapalı alanda alamadıkları mineral ,vitamin ve yararlı asitlerin yerine çeşitli kimyasallar katılarak yem ile verilmeye çalışılıyor.Yoksa bu hayvanları kimyasalsız yem ile bu kadar kısa sürede ,aynı şartları sağlasanız bile yetiştiremezsiniz.

(09-21-2012, Saat: 07:18 PM)Mustafa AKGÜN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vallahi ben yiyorum arkadaş hususi horozlar büyüsün diye gözlerinin içine bakıyorum.utanmasam size hangi cins horoz yediğimi bile söylerim ama kızarsınız bana Smile

Merak ettim mustafa bey hangi cins horozu kestiniz??Huh
''İlim şehri ben isem, Ali kapısıdır; Ali den geçmeden bana varılmaz''.
Hz.Muhammet(sav)
Hüseyin TEZCAN 08-28-2013, Saat: 11:48 AM   
bende sorunuza hem yorum hemde soru ile cevap vermek istiyorum çiftliklerde bakılan hayvanlar duyduğum kadarıyla söylüyorum bu kesilen hayvanların tüyü kafası ayakları artan pislikleri öğütülüp yemlerine karıştırılıyo diye duydum acaba bukadar çabuk büyümesinde bu bi etken olabilirmi acaba ?
Ara
İlyas KIRDÖK Rainbow  08-28-2013, Saat: 12:59 PM   
Aslında kümeslerde ayrıca cins olmayan etlik özellikte horozlar beslemeli ki insan rahatlıkla kesebilsin. Çok insan cins hayvanlarını kesemez doğrusu.

(08-28-2013, Saat: 11:48 AM)Hüseyin TEZCAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bende sorunuza hem yorum hemde soru ile cevap vermek istiyorum çiftliklerde bakılan hayvanlar duyduğum kadarıyla söylüyorum bu kesilen hayvanların tüyü kafası ayakları artan pislikleri öğütülüp yemlerine karıştırılıyo diye duydum acaba bukadar çabuk büyümesinde bu bi etken olabilirmi acaba ?

Büyük Enteğre tesislerde belki.. bu konuda video seyrettiğimi hatırlıyorum you tube da .. Bence daha civcivken hormon takviyesi veriyorlar. başka türlü etkilemesi zor. sebzede meyvede öyle değilmi? daha tohurda iken hormon veriyorlar. Aynı yöntemi uyguluyor olmalılar.
OKAN TİKTAŞ 11-22-2016, Saat: 12:09 AM   
Kendi beslediğim hayvanı kesip yemedim daha ama

Doğallık > tüm tavuklardan.. yani kendi tavuğun lezzetini başka yerde bulamassın
Ara

kendi kümesimizden yediğimiz tavuk Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ana tavuk ve horoz Okan Sancak 1 926 08-23-2017, Saat: 03:43 PM
Son Yorum: Hasan Çakır
  8 tavuk 2 horoz Furkan POLAT 3 2,556 08-01-2014, Saat: 08:50 PM
Son Yorum: Yasin ÖKSÜZ
  samsun çarşamba tavuk pazarı Leyla ALTUN 13 12,163 04-07-2014, Saat: 10:59 PM
Son Yorum: Mesut TAHA
  Aynı Mekanda Tavuk ve Ördek Hüseyin GÜL 24 21,684 08-28-2013, Saat: 10:11 AM
Son Yorum: Tevfik ERCAN
  light sussex yeni tavuk test Ahmet BULUT 17 10,075 11-25-2012, Saat: 01:58 AM
Son Yorum: Ahmet BULUT
  Tavuk Bu Karayı Al Parayı Oynarsa :) Ahmet BULUT 0 1,678 05-25-2012, Saat: 10:35 AM
  sahada tavuk hemde Premier Ligde Ahmet BULUT 2 2,320 05-09-2012, Saat: 12:00 PM

Hızlı Menü: