Konu Bilgileri
Konu: Gouldian ve Zebra Finchlerim Yazar: Emre OZCICEKCI
Okunma: 5947 Yorum: 6
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Emre OZCICEKCI 07-07-2012, Saat: 01:26 PM   
1 senedir finch bakmakdayim, otuslerini hareketlerini cok seviyorum, resimlerini sizinle paylasmak istedim, Gouldianlar daha renklerini almadilar, İsmet Bey renklerini soylicekdi umarim guzel renk alirlar,

ilk dort resim gouldian finchler,
5. resim yeni bebek zebralar
en son resim yetiskin zebra fincler.

'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
 her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Aytaç Keçeci 07-07-2012, Saat: 01:52 PM   
Maşallah, Renklerini Alınca Süper Olcaklarından Şüphem Yok Smile

Emre Abi, İsmet Beyden 1 Çift Gökkuşağı Alıp Bende Beslemeye Başlıcam Sanırım Smile Çok Hoşuma Gitti Gouldianlar Wink
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Emre OZCICEKCI 07-08-2012, Saat: 12:46 PM   
(07-07-2012, Saat: 01:52 PM)Aytaç KEÇECİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Maşallah, Renklerini Alınca Süper Olcaklarından Şüphem Yok Smile

Emre Abi, İsmet Beyden 1 Çift Gökkuşağı Alıp Bende Beslemeye Başlıcam Sanırım Smile Çok Hoşuma Gitti Gouldianlar Wink

insallah Aytac dostum, cok iyi yaparsin, 2 cift ile baslamani tavsiye ederim, yavas yavas kendi kolonini kurarsin, hayirlisi olsun.
Ara
İsmet BAYRAMOĞLU 07-09-2012, Saat: 01:24 AM   
Emre bey, kuşlar son derece sağlıklı görünüyor, hepsi klasik renklerde olacak gibi, yani yesil sırt, lila veya mor göğüs ve siyah veya kırmızı kafa..benim önerim zebralardan ayrı tutmanız, ayrıca kafes tabanını daha sık temizlenmesi, mümkünse tel değilde mısır granulu gibi doğal malzeme, ayrıca dal darı..kolay gelsin..Smile
ayrıca aldığınız kisi verdimi bilmiyorum ama mutlaka kür yapmanız gerekiyor. Ronidazol ve ivermectin damla ile..ben ABD den getirttim vetafarm ın ürünü, Avustralya malı..aldığım yer http://www.ladygouldianfinch.com bu sitede konuyla ilgili birçok makalede var..
Ara
Emre OZCICEKCI 07-12-2012, Saat: 08:23 PM   
ismet Bey selamlar, dal dari nedir bilmiyorum tam olarak, sanirim bende 3 dal vardi verdim yemislerdi bugun yeni paket aldim cok seviyorlar, birde balli elmali yem kuplerinden aldim onlarida severek yiyorlar, benim arkadas ameliyat oldu 2 3 hafta yok ortalikda yeni kafeslerimi alicam ondan, ilk isim finchleri ayirmak olucak, yuvalikden keceyi cikardim gouldianlar ayaklandi ama alta inerken nazlaniyorlar ust tarafa yem koydum tunedikleri yerden yiyorlar, yavas yavas alisiyorlar. birde misir granulu butun aramama ragmen bulamadim hic bir yerde yok, gene onuda arkadasa sorucam, kanaryalarin altinada korum muhabbet kuslarinin altinada cok iyi olucak bulursam,

birde ben papaganlara tavuklara kanaryalara finclere karisik kus vitamini veriyorum toz olani su ile karistiriyorum, onunda resmini buraya eklerim, merak ettim acaba bu vitamin tuy degisimi vakdi bizim gouldianlara yardimci olurmu, yoksa ozel bir tuy degisim vitaminimi gerekmekde, onuda temin ediyim.

dal dari dediginiz bitki benim kuslara verdigim bitkimi ismet Bey, tekrardan yardiminiz icin sagolun.

Ara
İsmet BAYRAMOĞLU 07-13-2012, Saat: 01:41 AM   
Emre bey, evet dal darı millet sprays..bunu kafesten eksik etmeyin..vitamin içinde ben versele laga, quikon ve necton ürünlerini kullanıyorum. Tüy zamanı aminoasit ihtiyacı artıyor, özellikle biotin..o nedenle necton-bio veriyorum. http://www.naturechest.com/nektonbio.html
Orda bulmanız çok kolay diye düşünüyorum. Quikon un multivitamin mineral bio..da olur..ayrıca kafeste mutlaka grit, kömür ve kum karışımı ile mürekkep balığı kemiği de eksik olmasın. Benimde üye olduğum http://www.finch-tr.com a üye olursanız orda da keyifli paylaşımlarda bulunabilirsiniz..
Kolay gelsin..Smile
Ara
Emre OZCICEKCI 09-04-2015, Saat: 01:02 PM   
salma temizligi yaparken cekdim, 3 cift ispinoz ile bu aralar gouldian uretimi yapmaya calisiyorum, tavuk uretiminden daga zahmetli bir hobiymis onu anladim, iki resim bahceden,

Ek Dosyalar Resimler

Ara

Gouldian ve Zebra Finchlerim Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: