Konu Bilgileri
Konu: Nipel Suluk Sistemi Malzemelerim Hazır Yazar: Aytaç Keçeci
Okunma: 39668 Yorum: 41
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aytaç Keçeci 06-15-2012, Saat: 09:48 PM   
Kümesimi Nipel Suluk Sistemine Geçireceğim, Ama İçime Sinen Suluk Bugüne Kadar Bulamadım. Varolanlarda Pek Hoşuma Gitmiyordu. Sonunda Hoşuma Giden Suluğu Buldum ve Diğer Bütün Malzemeleri Aldım. Yarın İnşallah Bu İşi Halledicem... Gelişmeleri Burdan Fotoğraflarla Paylaşıcam...

KAYNAK MAKİNEM

BORU ve EK PARÇALAR (4 ADET 4 mt BORU ALDIM)

DEPO OLARAK EVDE ESKİ REZERVUAR VARDI, ONU KULLANICAM BUNU DA ONUN YERİNE YENİLEYECEĞİM

SULUK

MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Ahmet BULUT 06-16-2012, Saat: 01:34 AM   
masallah aytac 3 tane tavugun var ordu gibi malzeme almıssın Big GrinBig GrinBig Grin
Ara
Emre OZCICEKCI 06-16-2012, Saat: 07:29 AM   
Gelicege yatirim bunlar, Aytac kardesim memleketin tozunu attiricak, helal olsun kardesime, basarilar dilerim.
Ara
Hüseyin DESTİ 06-16-2012, Saat: 09:27 AM   
kolay gelsin Reis , aynen emre abi adam ileriye yönelik yatırım yapıyor .
Gold Laced Barnevelder
Papagan Club
Papagan Club Facebook

Bekçisi Aslan Olanın , Kendisi Kral Olur . . .
Aytaç Keçeci 06-16-2012, Saat: 11:05 AM   
(06-16-2012, Saat: 01:34 AM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: masallah aytac 3 tane tavugun var ordu gibi malzeme almıssın Big GrinBig GrinBig Grin

Önemli Olan 3 Tavuk Değil, Varolanlara Gereken Değeri Vermek Smile TongueTongueTongue

(06-16-2012, Saat: 07:29 AM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gelicege yatirim bunlar, Aytac kardesim memleketin tozunu attiricak, helal olsun kardesime, basarilar dilerim.

Aynen Abi Wink Geleceğe Yatırım Wink

(06-16-2012, Saat: 09:27 AM)Hüseyin DESTİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kolay gelsin Reis , aynen emre abi adam ileriye yönelik yatırım yapıyor .

Wink
Ara
Aytaç Keçeci 06-16-2012, Saat: 10:16 PM   

DENEME AMAÇLI BORUYU SU DOLDURDUM HEMEN ÇÖZDÜLER OLAYI Wink

Ara
Aytaç Keçeci 06-16-2012, Saat: 10:34 PM   
(06-16-2012, Saat: 10:29 PM)Serhat BEYAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu Tip İşlerden hiç anlamam hiçde elimden gelmez yaaa Smile
Güzel Olmuş eline sağlık abi.. Sistem nasıl su azaldıkca sumu geliyor..yoksa su kutucuklarının içinde bişi var tavuklar ona gagasını felan deydirince sumu geliyor...

Valla Benim Elimden Her İş Geliyor Smile Allah Vergisi Sanırım Wink Aynen Serhat, Suluğa Nipel Takıosun, suluktaki Sistemde Tavuk Suyu İçerken Nipeli Oynatıyor, O Beyaz Şeye Değdikçe Su Geliyor. Bi Nevi Manuel Şamandıra Gibi Bişey Wink
Ara
Ahmet BULUT 06-16-2012, Saat: 11:00 PM   
aytac hayırlı olsun eminim bu suluktan bizim gibi haberi olmayanlar cok var tesekkurler Çimukaya ve bizi tanistiran uyemiz Mehmet Akif Demirok abiye ve sana tabiki
suluk calisma sistemini yanlıs tarif ettin duzelteyim ben bu sulugu kullanmadim ama aldım ve nipeli cok kullandım
simdi borudan su geliyor ve kabın icinde o beyaz sey damak diyelim onunla tavugun dokunması degil kab ve damak bos konumda nipeli itiyor ve su geliyor sonra su dolunca damak yukseliyor ve kalkıyor kalkınca konum nipelle iliskisi kesiliyor damagın ve o zaman su nipelden gelmiyor bittikce damak iniyor ve doluyor
Ara
Aytaç Keçeci 06-16-2012, Saat: 11:19 PM   
(06-16-2012, Saat: 11:00 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aytac hayırlı olsun eminim bu suluktan bizim gibi haberi olmayanlar cok var tesekkurler Çimukaya ve bizi tanistiran uyemiz Mehmet Akif Demirok abiye ve sana tabiki
suluk calisma sistemini yanlıs tarif ettin duzelteyim ben bu sulugu kullanmadim ama aldım ve nipeli cok kullandım
simdi borudan su geliyor ve kabın icinde o beyaz sey damak diyelim onunla tavugun dokunması degil kab ve damak bos konumda nipeli itiyor ve su geliyor sonra su dolunca damak yukseliyor ve kalkıyor kalkınca konum nipelle iliskisi kesiliyor damagın ve o zaman su nipelden gelmiyor bittikce damak iniyor ve doluyor

Aynen Ahmet... Mehmet Abiye Bende Çok Teşekkür Ederim... Ben Denedim Hacı Gerçekten Güzel..
Ara
Hüseyin GÜL 06-18-2012, Saat: 11:49 AM   
aytaç bey sistem hoşuma gitti. bu sistemi bahçedeki ve farklı farklı yerlerde geceleyen 10 hindi 30 ördek 15 kaz 15 LS için nasıl yaparım masraf ne olur ve bu sistem kümes içinemi kuruluyor?
Dişlerinin arasında olmasına rağmen bazen kendi diline bile hâkim olamıyorsan, başkalarının söylediklerini önemsememelisin.
(B.Franklin)
Ara
Aytaç Keçeci 06-18-2012, Saat: 12:03 PM   
(06-18-2012, Saat: 11:49 AM)Hüseyin GÜL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aytaç bey sistem hoşuma gitti. bu sistemi bahçedeki ve farklı farklı yerlerde geceleyen 10 hindi 30 ördek 15 kaz 15 LS için nasıl yaparım masraf ne olur ve bu sistem kümes içinemi kuruluyor?

Öncelikle ÇİMUKA'dan Aldığım Suluklarla Başlıyayım Listeye...
Adet Fiyatları + KDV
Suluk - 2,35 TL
Nipel - 1,00 TL
Ben Depo İçin rezervuar Aldım, Siz İstediğiniz Şeyi Depo Olarak Kullanabilirsiniz...

İzmir Fiyatları;
PPRC 20'lik Boru... 4 Metresi 6,00 TL (Ben 12 Metre Aldım)
Boru Dirsek, T, Körtapa, Kelepçe Muhtelif Parçaları Adet Fiyatı 0,20 Kuruş

Malzemeler Bunlar... Ben Bunlara İlaveten Kendim Yapacağım İçin, Boru Kaynak Makinesi Almıştım... 39,00 TL ye... Yani Anlayacağınız Sağlıklı Su İçmeleri İçin Pekte Uçuk Rakamlar Değil...
Ara
Hüseyin GÜL 06-18-2012, Saat: 12:08 PM   
diğerlerini ben burdan temin ederimde yaani o kırmızı başlıkların her biri 3,35 lira. güzelmiş. peki genişliği ne kadar kaz veya ördek içebilirmi?
Dişlerinin arasında olmasına rağmen bazen kendi diline bile hâkim olamıyorsan, başkalarının söylediklerini önemsememelisin.
(B.Franklin)
Ara
Aytaç Keçeci 06-18-2012, Saat: 12:19 PM   
(06-18-2012, Saat: 12:08 PM)Hüseyin GÜL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: diğerlerini ben burdan temin ederimde yaani o kırmızı başlıkların her biri 3,35 lira. güzelmiş. peki genişliği ne kadar kaz veya ördek içebilirmi?

Yeter Hüseyin... Sıkıntı Olacağını Sanmam...Boyutu Hakkında Fikir Sahibi Olmanız İçin Fotoğrafını Çektim Şimdi...

Kırmızı Suluk 2,35 + KDV
Nipel 0,85 + KDV

NİPEL Yukarıdaki Resimlerde Sulukların Arasında Duran Ufak Su Geçisini ve Kesilmesini Sağlayan Aparat...
Ara
Ahmet BULUT 06-18-2012, Saat: 12:25 PM   
aytaç nasıl sistemin beğendinmi hazırmı kuruldumu tam teşekküllü

ben şuan kümese daha yapamadım biliyorsun başımdaki işleri ama izne gitmeden inşallah faaliyete geçirip öyle gideceğim
Ara
Hüseyin GÜL 06-18-2012, Saat: 12:27 PM   
abi şimdi beinm LS lere kesinlikle yapmam gerekir çünkü:
1. kuşların sularından içmemmeri lazım çünkü hastalık getirebilirler.
2. hayvanlara vitaminli su içirdiğimden ördkeler 2 dk da vitamin dolu suyu .çamur dolu su haline getiriyolar.
Kazlara ve ördeklere de önceden bahsettiğimiz gibi bir havuz vs yapayım.
hindilerle tavuklara da nipel sistem kurayım
en fazla maliyet 12 lira kompozit boru 10 adet sulama başlıgı 35 lira 5 lirada zırt pırt 50 lira. güzel
(B.Franklin)
Ara
Aytaç Keçeci 06-18-2012, Saat: 01:06 PM   
(06-18-2012, Saat: 12:25 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aytaç nasıl sistemin beğendinmi hazırmı kuruldumu tam teşekküllü

ben şuan kümese daha yapamadım biliyorsun başımdaki işleri ama izne gitmeden inşallah faaliyete geçirip öyle gideceğim

Hacı 10 Numara Oldu... Bir Gram Damlatmıyor... Çok Güzel... Süper Çalışıyor...

(06-18-2012, Saat: 12:27 PM)Hüseyin GÜL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: abi şimdi beinm LS lere kesinlikle yapmam gerekir çünkü:
1. kuşların sularından içmemmeri lazım çünkü hastalık getirebilirler.
2. hayvanlara vitaminli su içirdiğimden ördkeler 2 dk da vitamin dolu suyu .çamur dolu su haline getiriyolar.
Kazlara ve ördeklere de önceden bahsettiğimiz gibi bir havuz vs yapayım.
hindilerle tavuklara da nipel sistem kurayım
en fazla maliyet 12 lira kompozit boru 10 adet sulama başlıgı 35 lira 5 lirada zırt pırt 50 lira. güzel

Ama Şimdi Sen Bu Sistemi Dışarıya Kurarsan Kuşlar Yine Gelir İçer... Ona engel Olamazsın... Ördek Konusuna Gelince Ben Şimdi Bu Sistemi Kurdum Ördekleri Vericem Bi Arkadaşa... Ördekler Suyu Mahfediyor, Ayrıca Ördeklere Yüzmeleri İçin Bir Yer Ayarlasam Bu Sefer Tavuklar Gidip Oradan Da Su İçiyor, Bu Sefer Benim Yaptığım Bu Sağlıklı Sulukların Hiçbir Hükmü ve Faydası Kalmıyor...
Ara
Hüseyin DESTİ 06-18-2012, Saat: 01:16 PM   
hacı güzel olmuş çok sistemli gidiyosun maşAllah , iyi üreticiler hep der önce kafes sonra kuş diye sen bunu çok güzel yapıyosun , ileride aynı sistemi bende yapıcam hayvanın yemi ve suyu temiz olunca hastalık riskide en aza iniyor.
Gold Laced Barnevelder
Papagan Club
Papagan Club Facebook

Aytaç Keçeci 06-18-2012, Saat: 01:20 PM   
(06-18-2012, Saat: 01:16 PM)Hüseyin DESTİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hacı güzel olmuş çok sistemli gidiyosun maşAllah , iyi üreticiler hep der önce kafes sonra kuş diye sen bunu çok güzel yapıyosun , ileride aynı sistemi bende yapıcam hayvanın yemi ve suyu temiz olunca hastalık riskide en aza iniyor.

Saol Hüseyinim... Aynen Dediğin Gibi... Önce Bi Kümes Tam Tekmil Olsun, Kanatlılar Kolay... Onların Rahatı Herşeyden Önemli Wink Gerçekten Tavsiye Ederim... Yapımı Da Çok Kolay (Yada Bana Öle Geldi) ve Ucuz... Değmez yani Sulukları Her 2-3 Günde Bir Temizleyip Doldurmak... Beni En Çok Sinir Eden Olay Suluk Temizlemek ve Doldurmaktı... Şimdi Hortumu Depoya Tutucam 1 Dakikada Doldurucam Olay Tamam Wink İsterse Günde 1 Depo Harcasınlar Wink Sorun Değil Wink
Ara
Hüseyin DESTİ 06-18-2012, Saat: 01:22 PM   
valla en güzeli arada vitamini felanda eklersin süper olur tertemiz , saglam adımlarla geliyosun helal .
Gold Laced Barnevelder
Papagan Club
Papagan Club Facebook

Aytaç Keçeci 06-18-2012, Saat: 01:25 PM   
(06-18-2012, Saat: 01:22 PM)Hüseyin DESTİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: valla en güzeli arada vitamini felanda eklersin süper olur tertemiz , saglam adımlarla geliyosun helal .

Aynen Aynen. En Önemlisi De O Zaten... Benim Koyduğum Depo 8 Litre... 1 Çay Kaşığı Yada Yarım Çay Kaşığı Vitamin Yada Tedavi İçin İlaç Attım Mı Olay Tamam Wink Sevdim Bu İşi Yaaa Wink Yol+Yemek+Kalacak Yeri Ayarlayın Kaynak Makinesini Alıp İsteyene Bu Sistemi Gelir Yaparım Hehehehehe Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Ara

Nipel Suluk Sistemi Malzemelerim Hazır Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Civciv Kafesi İçin Suluk Çağrı Çınar 2 397 03-05-2018, Saat: 10:35 PM
Son Yorum: Çağrı Çınar
  Donmayan el yapimi manuel suluk UĞUR KARADAĞ 6 3,381 12-26-2016, Saat: 05:28 PM
Son Yorum: UĞUR KARADAĞ
  Kolay El yapımı suluk modeli selim kerem yabas 16 9,365 09-20-2016, Saat: 06:21 PM
Son Yorum: selim kerem yabas
Tongue Su borusundan suluk Kerim Elbey 4 2,940 06-03-2016, Saat: 10:11 AM
Son Yorum: Kerim Elbey
  nipel kap suluktan su gelmiyor Mustafa AKÇAY 10 5,382 04-12-2016, Saat: 12:14 PM
Son Yorum: A.Ümit GÜNENDİ
  Cimuka Suluk İbrahim Selcuk 1 1,636 03-27-2016, Saat: 10:26 PM
Son Yorum: Fatih BAYRAMOĞLU
  Suluk tavsiyesi burak demirkapak 19 11,074 11-11-2015, Saat: 10:54 AM
Son Yorum: altan tuncer
  Bu suluk kullanışlı olur mu? İsmail MENGİR 8 5,594 03-05-2015, Saat: 09:40 PM
Son Yorum: Mustafa AKGÜN
  SULUK SİSTEMİM Ahmet ÖDÜBEK 8 7,731 02-09-2015, Saat: 05:23 PM
Son Yorum: Mehmet Çavuşoğlu
  Nipel suluk takılıyor Merve KARA 2 2,593 02-05-2015, Saat: 03:25 PM
Son Yorum: Merve KARA

Hızlı Menü: