Konu Bilgileri
Konu: Bahçeyi zeninleştirmek Yazar: Hüseyin GÜL
Okunma: 5975 Yorum: 13
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hüseyin GÜL Video  06-05-2012, Saat: 11:07 AM   
arkadaşlar beinm bahçem yaklaşık yarım dekar.
Şu anda arpa ekili. kaz badikleri ve LS ler yayılıyo şu anda.
Kıyı kısmında 3 ad ceviz ağacı var.
2 adet kümesim var.
Bizim bahçemiz bundan 10 yıl evvel orman gibiydi(küçüklük resimlerimden biliyorum)
fakat şimdi Allahın otu büyüyüp yayılmıyo.
Sadece arpa ektim ve onun yeşilliği var.
Acaba cevizlerden oalbilirmi?
ve son olarak bahçemi yeşil renge bürümek için hangi yöntemlere başvurabiliirim.
Dişlerinin arasında olmasına rağmen bazen kendi diline bile hâkim olamıyorsan, başkalarının söylediklerini önemsememelisin.
(B.Franklin)
Ara
Aytaç Keçeci 06-05-2012, Saat: 11:36 AM   
Ceviz Ağaçlarından Olacağını Sanmıyorum Ama Ekim Zamanı Tarlayı Sürüp Havalandırırsanız Yağmuru Görünce Hemen Yeşillenir Diye Düşünüyorum. Ben Tarımla Ben İlgili Biri Değilim Ama Sanırım Toprağı Havalandırmak İşe Yarayabilir...
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Hüseyin GÜL 06-05-2012, Saat: 12:09 PM   
evet bahçe özellikle son 3 yıldır su ve herk yüzü görümüyodu. ve nisanda bahçeyi traktörle derin bi şekilde sürdüm. arpayı saçtım. üzerine kesek kırmak için ve arpayı kapatması için tırmık çektim. ve 10 numara arpa çıktı ama eski yıllarda bahçemde binbir çeşit yeşillik vardı ama şimdi sadece ektiğim bölgede arpa var başka bilgiğin gri toprak.
Dişlerinin arasında olmasına rağmen bazen kendi diline bile hâkim olamıyorsan, başkalarının söylediklerini önemsememelisin.
(B.Franklin)
Ara
Aytaç Keçeci 06-05-2012, Saat: 12:22 PM   
Toprağı Güzel Değil Ozaman Sad
Ara
Hüseyin GÜL 06-05-2012, Saat: 12:25 PM   
abi bence son yıllardaki sulamanın azalması ve cevizlerin kökleri ve ve cevizlerin gölgelerindenSad
(B.Franklin)
Ara
Aytaç Keçeci 06-05-2012, Saat: 12:47 PM   
Hımmm... Her Türlü Negatif Faktörler Etken Olabilir Tabi... Dediğim Gibi Toprakla İçli Dışlı Olan Kimseler Daha İyi Anlar Senin Derdinden...
Ara
Hüseyin GÜL 06-06-2012, Saat: 10:59 AM   
ah o dedem varya bana güzelim arpayı yaktırdı. düğün vardı gelmiş. çadırlar vardı bahçede şunları toparla oğlum çürü yazık vs vs. tutu ucundan toparladık da arpanın üzerine kapattık geçtiğimiz haftasonuda hava sıcak gidince yandı güzelim arpalar. yeniden yonca ekecem.
(B.Franklin)
Ara
Aytaç Keçeci 06-06-2012, Saat: 12:02 PM   
Hadi Yaaa Sad Yeşillik Adına Yonca En Güzeli Boşver Ek Yonca Gitsin Wink
Ara
Hüseyin GÜL 06-18-2012, Saat: 12:18 PM   
arkadaşlar arpanın son kalıntılarınıda kazlar yedi ve sarardı ortam. şimdi 'arsız bela' Big Grin olarak nitelendirilen yonca ekmeyi düşünüyorum. peki bu yoncayı temmuz ayında eksem illaki agusstos ve eylülde verimini görürüm fakat kış gelince ne olur onlara tohum döküp gelecek bahar yeniden açarlarmı yoksa yenidenmi ekmem gerekir.?
(B.Franklin)
Ara
Aytaç Keçeci 06-18-2012, Saat: 12:25 PM   
(06-18-2012, Saat: 12:18 PM)Hüseyin GÜL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar arpanın son kalıntılarınıda kazlar yedi ve sarardı ortam. şimdi 'arsız bela' Big Grin olarak nitelendirilen yonca ekmeyi düşünüyorum. peki bu yoncayı temmuz ayında eksem illaki agusstos ve eylülde verimini görürüm fakat kış gelince ne olur onlara tohum döküp gelecek bahar yeniden açarlarmı yoksa yenidenmi ekmem gerekir.?

Suyunu Eksik etmezsen Bişey Olacağını Sanmam Wink
Ara
Ahmet BULUT 06-18-2012, Saat: 12:28 PM   
cevizmi incir mi bir deyim vardı o ağaçların altında yatan iflah olmaz diye unuttumSmile
Ara
Hüseyin GÜL 06-18-2012, Saat: 12:30 PM   
evet bencede ceviz ağacı yan etki yapyıo . neyse ekeyim bakalım inşallah kış-kar kökünü kurutmaz.
(B.Franklin)
Ara
Ali Kemal EMİR 04-17-2013, Saat: 09:31 PM   
Evet Ceviz ağacı.Buralarda da meşhurdur.Cevizin gölgesinde yatan iflah olmaz derler.Gerçekten ceviz gölgesi çok makbul değildir.Bitki örtüsünü de etkileyen bu sanırım
Ahmet ÖDÜBEK 04-17-2013, Saat: 09:59 PM   
Ceviz ağacının bir etkisi olacağını sanmıyorum. 18 sene 4,5 dönüm bahçesi olan bir evde yaşadım ve bahçede 8 tane büyük ceviz ağacı vardı altları da yemyeşildi. Bence toprağı bir analiz ettirin. Ona göre bir gübre uygulayın ve daha sonra ekim yapın.
Yonca ekmek güzel fikir yonca çok yıllık bir bitkidir eğer yoncayı kısa süreliğine düşünüyorsanız ertesi seneye kökleri başınıza belâ olabilir. Kökleri çok derinlere kadar iner ve ektiğiniz bitkinin aralarından çıkabilir.
Yoncanın yanı sıra balbardağı veya ballıbaba ismini tam olarak bilmiyorum ancak tavukların severek yediği üzerinde pembe çiçekleri olan bir bitki varmış onu da bir araştıralım isterseniz. Şimdiden kolay gelsin.
-Gold Brahma
-Lıght Brahma
-Blue  Brahma
- Colombian Blue Brahma
-Black Modlet Brahma
-Güvercin
ahmetodubek@gmail.com
Ara

Bahçeyi zeninleştirmek Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link