Konu Bilgileri
Konu: Türkiye Geneli Yem Fiyatları Yazar: Ahmet BULUT
Okunma: 113542 Yorum: 76
Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kadir YAVUZ 07-03-2013, Saat: 12:04 AM   
sakarya özlem yem etlik 75-70 tl yumurta 60-65 tl cp yem yine aynı fiyat ama ben tanıdık olduğu için 10 lira ucuza alıyorum geçenlerde bolu kalite yemden yem aldık yumurta yemi 52 tl etlik 59 tl hindi başlangıç 69 olması lazım
bir çift kanat para deyil sevgidir
Ara
Günortaç SIVACI 10-30-2013, Saat: 11:03 AM   
Fiyatlara bakınca kendi yem rasyonu hazırlamak mantıklı gelmyor. 5-10 lira ucuza maledeyim derken aktısı koktusu astarı yüzünü geçer onun için değmez gibi görünüyor.
İsmail Hakkı ÖZDİLEK 10-31-2013, Saat: 03:48 AM   
Bugün itibari ile bizim Kırklareli Türkiyenin en batısı sayılır CP yumurta yemi Çuvalı 90 Tl. çok pahalı Etlikte aynı başkaca yemde yok Öztürk yem oda aynı Çuvalı 85 TL. civarı bende değirmenden kırık buğday kg 550 krş Edirne Meriçten Kg 600 krş kırık prinç ve kg 550 krş Mısır alıyorum hepsinden 1'er çuval biraraya karıştırıyorum.İçersine cp yumurta yeminde 20 kg koyuyorum.Birde fırından ekmek kesme makinasından çıkan kırıklardan yarım çuval koyuyorum.Hepsi bu maliyet olarak sanırım Ataks tavuklarıma yetiyor.
Ara
Ahmet BULUT 10-31-2013, Saat: 11:11 AM   
halbuki cp fabrikası hemen sizin orda sayılır Tekirdağ Yolu 1.Km Hayrabolu

ben 70 tl ye devam
Ara
İsmail Hakkı ÖZDİLEK 10-31-2013, Saat: 10:03 PM   
Yok bilmiyordum Kırklarelindede sadece bir yerde CP satışı var Hayrabolu yolu üzeri fabrika varsa sorun değil ama fiyat oardada aynıysa... Çünkü Öztürk yemin Edirne deki fabrikasına gittim oaradada Kırklarelindeki fiyatlar var ama yinede sormak lazım siz nasıl 70 Tl. alıyorsunuz? Bu fiyatlar Türkiye genelinde hep aynı değilmi acaba yemin üzerindeki kod numarası var işte yeme göre değişiyor belkide ondandır ama araştıracağım yazık benim çuvalını 70 TL. aldığım yemi Ahmet bey 70 TL. alıyor.
Ara
Burak ARAS 11-01-2013, Saat: 01:12 PM   
Ankara Bilyem yumurtacı tavuk yem çeşitleri 65TL/çuval, etlik tavuk yem çeşitleri 70TL/çuval. Mısır 1TL/kg, Buğday 0,85TL/kg, Kırık mısır 1,6TL/kg
Ara
İsmail Hakkı ÖZDİLEK 01-22-2014, Saat: 02:52 AM   
Ahmet bey bu konuya msj yazdıktan sonra tekrar CP yem satan bayiiye gittim fiyat 90 TL. kuruş indirim yapmadı sonrada Hayraboludaki fabrikaya telefon ettim.Fabrika satış fiyatı 65 TL. sonrada bölge sorumlusunu aradım.Neden fiyat farkı bu kadardır diye ama sonuç değişmedi anlayacağınız kim ne kadara tutturursa o fiyata satıyor.Hayraboludaki fabrikaya aram 100-120 km ancak bir işim olması lazımki gittiğimde birkaç çuval alabileyim.Çünkü bu konuda CP'nin kalitesi tartışılmaz.
Ara
Eren YILDIRIM 01-22-2014, Saat: 11:12 AM   
CP etlik 5101 etlik 2.dönem yemini 85 tlye aldım çok para aslında ama gerçekten tavuklar civcivler ayrı severek yiyorlar.Değişik yemleri bu kadar sevmiyorlar.

Burak abi Bilyemi nasıl bundun ona geçebilirim,aslında CP yem almak beni rahatsız ediyor.
Ara
Burak ARAS 01-22-2014, Saat: 11:59 AM   
Bilyem'in yemlerini severek yiyorlar, fabrikadan direk alındığı için yem seçeneği çok, genelde zairelerde etlik civciv yemi bulunur fakat dilersen bilyemden yumurtacı civciv yemi alabilirsin.
Ara
Kamil SAİM 01-22-2014, Saat: 12:02 PM   
Kayseri Kaytaş yem yumurta yemi ve civciv yemi kg 1,25 tl
çuval 55 tl biz gayet uygun alıyormuşuz Smile
Ahmet BULUT 01-22-2014, Saat: 12:38 PM   
hazır etlik ve yumurta yemi hastalıklara karşı dirençli yapıyor galiba

tüm hastalık yaşıyan kişilere yem sordum ne verdiklerini hiçbiri hazır yem vermeyenlerdi
yaşamayanlarda genelde hazır yem kullananlardı

bu benim gözlemim gerçekle alakası olmayabilir bana denk gelmiş olabilir neticede çok kişiyle konuşmuyoruz
Ara
Emre OZCICEKCI 01-22-2014, Saat: 01:17 PM   
Hindi yemi bulabilicegimiz yerler nereleridir, hindi civcivi baslangic yemi oneriyorum ben, ozellikle koksidiosis etken maddesi karisimli olanlari, koksidiosis gibi bir bela ile nasil basa cikiyorsunuz merak ediyorum, selamlar.
'bir gün gelir herkes kendi yoluna gider,
 her şey nasıl başladıysa öyle biter'...
MAİL : emreozcicekci@hotmail.com
Ara
Eren YILDIRIM 01-22-2014, Saat: 01:33 PM   
(01-22-2014, Saat: 11:59 AM)Burak ARAS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilyem'in yemlerini severek yiyorlar, fabrikadan direk alındığı için yem seçeneği çok, genelde zairelerde etlik civciv yemi bulunur fakat dilersen bilyemden yumurtacı civciv yemi alabilirsin.

Bir de son olarak brahma civcivlere ne yem vermeliyiz? Ben ilk ay sadece etlik civciv yemi daha sonrakı aylarda mısırkırıgı,buğday,etlik civciv,tabi dısarda dolasıyorlar ot vs.

Yumurtacı yemi bir kez anaclarda denedim ancak pek keyifli yemedikleri için bir daha vermedim.Bu arada onca yeme ragmen kısın pek verim alamadım bu yakınma değil canları saolsun Smile ancak aceba yanlıs mı besliyorum dıyorum.

(01-22-2014, Saat: 01:17 PM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hindi yemi bulabilicegimiz yerler nereleridir, hindi civcivi baslangic yemi oneriyorum ben, ozellikle koksidiosis etken maddesi karisimli olanlari, koksidiosis gibi bir bela ile nasil basa cikiyorsunuz merak ediyorum, selamlar.

Antikoksidiyal ilaclar yemlerde hemen hemen hepsinde var sanırım özellikle civciv yemlerinde şimdiye dek bir kez belli belirsiz basıma geldi biraz durgunluk çok az kanlı dıskı görünce direkt sularına "Sulfakinoksalin sodyum içerikli ,vetas-vetakoksin" katmıstım 2 gün içinde çok hızlı iyileşme olmustu.
Ara
Emre OZCICEKCI 01-22-2014, Saat: 02:38 PM   
(01-22-2014, Saat: 01:33 PM)Eren YILDIRIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01-22-2014, Saat: 11:59 AM)Burak ARAS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilyem'in yemlerini severek yiyorlar, fabrikadan direk alındığı için yem seçeneği çok, genelde zairelerde etlik civciv yemi bulunur fakat dilersen bilyemden yumurtacı civciv yemi alabilirsin.

Bir de son olarak brahma civcivlere ne yem vermeliyiz? Ben ilk ay sadece etlik civciv yemi daha sonrakı aylarda mısırkırıgı,buğday,etlik civciv,tabi dısarda dolasıyorlar ot vs.

Yumurtacı yemi bir kez anaclarda denedim ancak pek keyifli yemedikleri için bir daha vermedim.Bu arada onca yeme ragmen kısın pek verim alamadım bu yakınma değil canları saolsun Smile ancak aceba yanlıs mı besliyorum dıyorum.

(01-22-2014, Saat: 01:17 PM)Emre OZCICEKCI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hindi yemi bulabilicegimiz yerler nereleridir, hindi civcivi baslangic yemi oneriyorum ben, ozellikle koksidiosis etken maddesi karisimli olanlari, koksidiosis gibi bir bela ile nasil basa cikiyorsunuz merak ediyorum, selamlar.

Antikoksidiyal ilaclar yemlerde hemen hemen hepsinde var sanırım özellikle civciv yemlerinde şimdiye dek bir kez belli belirsiz basıma geldi biraz durgunluk çok az kanlı dıskı görünce direkt sularına "Sulfakinoksalin sodyum içerikli ,vetas-vetakoksin" katmıstım 2 gün içinde çok hızlı iyileşme olmustu.

Anladim sizi ama amac hasta olmadan onlem almak, hindi yemi kullaniyorum, olmazsa koksi a$IsI yapiyorum, hindi yemide ayni isi goruyor,
Ara
Burak ARAS 01-22-2014, Saat: 05:26 PM   

Bilyemden alınacaksa 4 çeşit etlik yem, numaralı gidiyor (1,2,3,4 olarak). 1 numaradan başlayıp zamanla büyütmekte yarar var. 1 ince çekilmiş, 2 biraz daha kalın, 3 en kalın, 4te'de ilaç yok. Brahmalara 1,2 ve 3 ten verilip yeterli boyuta ulaşınca yumurta yemine geçilebilir.

Türkiye'de civciv yemlerinin içine mutlaka antikoksidiyal ilaç konuyor, olmayanı bulmak güç.
Ara
Emre OZCICEKCI 01-22-2014, Saat: 06:22 PM   
(01-22-2014, Saat: 05:26 PM)Burak ARAS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Bilyemden alınacaksa 4 çeşit etlik yem, numaralı gidiyor (1,2,3,4 olarak). 1 numaradan başlayıp zamanla büyütmekte yarar var. 1 ince çekilmiş, 2 biraz daha kalın, 3 en kalın, 4te'de ilaç yok. Brahmalara 1,2 ve 3 ten verilip yeterli boyuta ulaşınca yumurta yemine geçilebilir.

Türkiye'de civciv yemlerinin içine mutlaka antikoksidiyal ilaç konuyor, olmayanı bulmak güç.

Guzel haber Burak bey, yemlerde bu karisimin olmasi civciv kaybini azaltir, benim civciv yemlerimde yok ama hindi civciv yemi alinca icine katilmis geliyor antikoksi karisimi, 5 hafta hindi civciv yemi, 5 haftadan sonra etlik hindi palaz yemi ve hem tahil ile besliyorum, kucuk yasda tahila alisdiriyorum civcivleri, 4 5 6 aydan sonra, o anki duruma gore yumurtaya gelene kadar sadece tahil ve yonca veriyorum, amacim gec yumurtlatmak iyice kilo aldirmak ve ebat olarak irilesmesini saglamak, ve bu esnadaki asamalarda hastaliklarida ortadan kaldimak, kumesden uzak tutmaya calisiyorum, kita olarak new castle ve salmonella gorulmuyor, ben koksidiosisden ilk zamanlarda sorun yasadim, artik yolunu buldum civciv kaybi yasamiyorum, avustralya'da koksidiosis cok cok yaygin, civciv kayiplari genelde hep koksidiosis yuzunden oluyor,
Ara
Kadir YAVUZ 01-22-2014, Saat: 09:53 PM   
sakarya da yem fiyatları özlem yem etlik 75 yumurta 65 lira cp 85-75 lira ama piyasadaki en iyi yem özlem yem isteyen civcivlerini ayırarak gelişim ve kilolarını takip ederek anlayabilir
bir çift kanat para deyil sevgidir
Ara
Serkan TASCİ 05-06-2014, Saat: 11:36 PM   
mısır 1 TL
kırık mısır 1 TL
yumurta yemi 1,25 ve 1,40 TL
Manisa'da iki bayiden aldığım kg bazında fiyatlar. Sanırım çuvalla alındığında biraz daha düşer.
Ara
Leyla ALTUN 05-07-2014, Saat: 11:53 AM   
Samsun Çarşamba yem fiyatları: [/align]
etlik piliç geliştirme 1,750tl
mısır:1tl
buğday:1tl
arpa:750krş

O(Allah) ne güzel vekildir bize yeter.
Ara
Ali KIRKBAŞ 05-07-2014, Saat: 12:16 PM   
(05-06-2014, Saat: 11:36 PM)Serkan TASCİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mısır 1 TL
kırık mısır 1 TL
yumurta yemi 1,25 ve 1,40 TL
Manisa'da iki bayiden aldığım kg bazında fiyatlar. Sanırım çuvalla alındığında biraz daha düşer.

manisa merkez mi

Türkiye Geneli Yem Fiyatları Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yem Karışımım Burak ARAS 11 7,098 11-25-2016, Saat: 12:28 AM
Son Yorum: Mert Çaylak
  YEM BİTKİLERİ Ahmet ÖDÜBEK 13 13,447 04-24-2016, Saat: 03:02 PM
Son Yorum: Murat Alp
  Kış Yem Karışımı Merve KARA 4 4,232 10-31-2014, Saat: 03:10 PM
Son Yorum: Merve KARA
  SİZCE BU YEM NASIL Ahmet ÖDÜBEK 24 13,516 09-12-2014, Saat: 01:51 PM
Son Yorum: Mustafa SARPKAYA
  yem büyüklüğü İsmail ARIK 14 7,473 04-19-2014, Saat: 03:44 PM
Son Yorum: İsmail ARIK
  Optima yem Hüseyin DESTİ 0 3,222 02-27-2013, Saat: 02:12 PM
Son Yorum: Hüseyin DESTİ
  Canlı Yem Türleri Ve Üretim Teknikleri Ahmet BULUT 0 3,397 12-14-2012, Saat: 12:04 PM
Son Yorum: Ahmet BULUT
  cp yem fiyatları Ahmet BULUT 6 15,735 09-27-2012, Saat: 09:45 AM
Son Yorum: Kadir YAVUZ
  Anaç olacak hayvanlara etlik yem vermek. Hüseyin GÜL 6 5,340 06-28-2012, Saat: 06:46 PM
Son Yorum: Ahmet BULUT

Hızlı Menü: