Konu Bilgileri
Konu: Türkiye Geneli Yem Fiyatları Yazar: Ahmet BULUT
Okunma: 113149 Yorum: 76
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ahmet BULUT 02-27-2013, Saat: 06:10 PM   
CP fabrika burda yanımızda tekirdağ da etlik 80 yumurta 70 çok fena fark var
Ara
Aytaç Keçeci 02-27-2013, Saat: 09:30 PM   
İzmir Aliağa CP Etlik 78 TL
MAİL : aytackececi@kuluckaclub.com
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/forum-aytac-kececi
Ara
Mehmet Akif DEMİROK 02-28-2013, Saat: 10:42 AM   
Kütahyada CP 5111 Etlik 80, Yumurta Yemi 63TL
İsa YILDIRIM 07-01-2013, Saat: 04:16 PM   
bu fiyatlar geçen senenin fiyatları ise şimdi kimbilir ne oldu
Ara
Mehmet Akif DEMİROK 07-01-2013, Saat: 04:38 PM   
İsa Abi bu fiyatlardan gerileme oldu. CP5111 kütahyada 72 tl ye kadar düştü. Şimdi ise 78 TL oldu. Yumurta yemi 65 TL.
Ahmet BULUT 07-01-2013, Saat: 04:43 PM   
90 tl etlik cp civciv başlangıç
70 yumurta yemi cp
50 tl buğday ama çöplük gibi
benim aldığım yer güncel
Ara
Mustafa SARPKAYA 07-01-2013, Saat: 04:52 PM   
Benim kümesimde şu an 19 adet ördek 11 adet tavuk, 3 adet hindi var.

ben genelde lokantalardan kalan yemek artıkları, sebze meyve pazarında tezgah altlarına atılan azik malzemeler (salatalık, domates, karpuz, her tür meyve, marul, maydonoz), ve tanıdık manavlardaki kalmış malzemeleri toplayıp bedava hayvanlarımı besliyorum. bunun haricinde tabiki arasıra, hazır bulundurduğum buğdaydan ve fabrikasyon yemden de veriyorrum. ama dediği gibi genelde sebze meyve veriyorum...

özellikle ördekler karpuza ve salataya bayılıyorlar. hatta öyleki onlar için özel rende ve bıçak ile tahta bile aldım. havuçları rendeliyorum birde marul ve domates salatasıyla karıştırdım mı demeyin keyiflerine...

bu arada
buğday kg: 1 TL
yem kg: 1,5 TL (markasına da hiç bakmadım)
Mustafa Ozan SAYILGAN 07-01-2013, Saat: 05:01 PM   
benim 10 tavuk 1 horoz 4 ördeğim var

karpuz ve salatalığı ördekler acaip seviyor...Karpuz kapuğuyla kırmızısı arasında kalan beyaz kısmı bıçakla kesip fındık boyutunda veriyorum ördek ve tavuklara.....büyük karpuz dilimlerini ördekler yutuyor adaletli olsun diye tavukların yiyeceği boyuta indiriyorum...

Yumurta yemi 2 tl kg fiyatı
mısırın büyüğü küçüğü unu kırığı 1 tl
buğdayın da her türlüsü 1 tl
kuş yemleri 2 tl
6 Australorp (avustralya)
1 Light Sussex
32 melez köy tavuğu-horozu
Ara
İsa YILDIRIM 07-01-2013, Saat: 05:51 PM   
bu fiyatlar çok ilginç.
ben Denizliden 1 çuval yumurta yemi ve 1 bir çuval etlik civciv başlangıç yeminini 120 aldım. İşyeri çalışanı olduğum için bayi fiyatına vermiş olabilirler. Turgutludan iki gün önce 2 çuvalda etlik civciv başlangıç (23 protein)almıştım. onun parasını daha ödemedim. gidip ödeyeyim bakayım burada ne kadarmış.
Ara
Burak ARAS 07-01-2013, Saat: 09:02 PM   
Bilyem (Ankara)
Etlik ve türevleri 70TL
Yumurta yemi ve türevleri 65TL
Buğday 0,8TL/kg
Kırık mısır 1,6TL/kg
Ara
Sami TUNÇKIRAN 07-01-2013, Saat: 11:05 PM   
İzmir güncel fiyatlar;

CP 3111 Etlik Piliç Yemi- Toz Formda (Pelet 5111) = 71 TL
CP 3251 Yumurtacı Kafes Tavuğu 1. Dönem Yemi - Toz Formda (Pelet 5251) = 56 TL
Karşıyaka, İzmir

Beslediği Türler: Light Sussex
Kümesi: http://www.kuluckaclub.com/konu-light-su...kiran.html
Ara
İsa YILDIRIM 07-01-2013, Saat: 11:14 PM   
(07-01-2013, Saat: 04:38 PM)Mehmet Akif DEMİROK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İsa Abi bu fiyatlardan gerileme oldu. CP5111 kütahyada 72 tl ye kadar düştü. Şimdi ise 78 TL oldu. Yumurta yemi 65 TL.

fiyatların düşmüş hali buysa yine pahalı. etlik 70, yumurta 60-65 arası olmalı.

(07-01-2013, Saat: 04:43 PM)Ahmet BULUT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 90 tl etlik cp civciv başlangıç
70 yumurta yemi cp
50 tl buğday ama çöplük gibi
benim aldığım yer güncel

O nasıl fiyat Ahmet Bey, siz nerede yaşıyorsunuz, Türkiyede mi ?
denizlide etlik 70tl , yumurta 60 tl, buğday 50 kg 45 tl en iyi ekmeklik, kötü buğday 50 kg 40 tl geçen hafta fiyatları

(07-01-2013, Saat: 04:52 PM)Mustafa SARPKAYA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim kümesimde şu an 19 adet ördek 11 adet tavuk, 3 adet hindi var.

ben genelde lokantalardan kalan yemek artıkları, sebze meyve pazarında tezgah altlarına atılan azik malzemeler (salatalık, domates, karpuz, her tür meyve, marul, maydonoz), ve tanıdık manavlardaki kalmış malzemeleri toplayıp bedava hayvanlarımı besliyorum. bunun haricinde tabiki arasıra, hazır bulundurduğum buğdaydan ve fabrikasyon yemden de veriyorrum. ama dediği gibi genelde sebze meyve veriyorum...

özellikle ördekler karpuza ve salataya bayılıyorlar. hatta öyleki onlar için özel rende ve bıçak ile tahta bile aldım. havuçları rendeliyorum birde marul ve domates salatasıyla karıştırdım mı demeyin keyiflerine...

bu arada
buğday kg: 1 TL
yem kg: 1,5 TL (markasına da hiç bakmadım)

Mustafa bey bahsettiğiniz sebze ve meyveler , vitamin olarak zengin olup, protein olarak fakirdir. meyve ve senzelerin yüzde 90 ı sudur. kuru madde azdır. severek de yesekler besin ihtiyaçlarını karşılamaz. proteince zengin kuru hammddelerle desteklemelisiniz. Ben sizin tavuklara acıdım valla.

(07-01-2013, Saat: 05:01 PM)Mustafa Ozan SAYILGAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim 10 tavuk 1 horoz 4 ördeğim var

karpuz ve salatalığı ördekler acaip seviyor...Karpuz kapuğuyla kırmızısı arasında kalan beyaz kısmı bıçakla kesip fındık boyutunda veriyorum ördek ve tavuklara.....büyük karpuz dilimlerini ördekler yutuyor adaletli olsun diye tavukların yiyeceği boyuta indiriyorum...

Yumurta yemi 2 tl kg fiyatı
mısırın büyüğü küçüğü unu kırığı 1 tl
buğdayın da her türlüsü 1 tl
kuş yemleri 2 tl

2 liraya yumurta yemi hiç duymamıştım. sanırım bu fiyatlar 1-2 kg alanlar için geçerli. çuval olarak 100 tl ye alan yoktur herhalde.

(07-01-2013, Saat: 09:02 PM)Burak ARAS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilyem (Ankara)
Etlik ve türevleri 70TL
Yumurta yemi ve türevleri 65TL
Buğday 0,8TL/kg
Kırık mısır 1,6TL/kg

Burak Bey sizin fiyatlar normal. Malum ankara buğday bol. onun için fiyat uygun. Mısır pahalı, mısır 1 tl olması lazım. heryerde 1 tl civarında oluyor.

(07-01-2013, Saat: 11:05 PM)Sami TUNÇKIRAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İzmir güncel fiyatlar;

CP 3111 Etlik Piliç Yemi- Toz Formda (Pelet 5111) = 71 TL
CP 3251 Yumurtacı Kafes Tavuğu 1. Dönem Yemi - Toz Formda (Pelet 5251) = 56 TL

Sami bey en iyi fiyat sizde görünüyor. Egede fiyatlar böyle demekki.

ben kafes yemlerini önermiyorum. etlik devam edilmeli.
Ara
Ahmet BULUT 07-02-2013, Saat: 12:41 AM   
cp bayisi tuzla teperören istanbulda fiyatlar öyle
ben diyorum ege ucuz siz neden bu kadar pahalı satıyorsun yok öyle bir şey diyor amcam uzayda yaşıyor sanıyor beni
Ara
Ali İrfan ÇEVİK 07-02-2013, Saat: 01:15 AM   
Taşı&Toprağından sonra Yemininde altın olduğu tescillendi bu durumda istanbulun Tongue
"Mey biter saki kalır. Her renk solar haki kalır. İlim insanın cehlini alsa da, hamurunda varsa eşeklik; baki kalır"- Fuzuli

Ara
Mustafa SARPKAYA 07-02-2013, Saat: 02:42 AM   
(07-01-2013, Saat: 11:14 PM)İsa YILDIRIM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mustafa bey bahsettiğiniz sebze ve meyveler , vitamin olarak zengin olup, protein olarak fakirdir. meyve ve senzelerin yüzde 90 ı sudur. kuru madde azdır. severek de yesekler besin ihtiyaçlarını karşılamaz. proteince zengin kuru hammddelerle desteklemelisiniz. Ben sizin tavuklara acıdım valla.

Valla İsa Bey doğru söylüyorsunuz da ördeklerin maşşallahı var. ben daha böyle obur hayvanlar görmedim. Akşama kadar versen akşama kadar yiyor. Meyve sebze vermeden günlük 10 kg yem atsam hepsini yerler. e buda bize biraz tuzlu gelir. Bir de bahçemiz 600 metrekare, akşama kadar sürekli gezip bahçeden ot ve böcekte yiyorlar toprağı eşeleyip solucan filan da çıkarıyorlar. tabi bu yetersiz biliyorum ama popülasyonu en kısa zmanda azaltım ben de yeme dönecem anlaşılan...
Sami TUNÇKIRAN 07-02-2013, Saat: 07:53 AM   
İsa Bey,
Kafes yemini aslında yumurta yemi diye alıyoruz. Ayrıca yumurta yemi bulundurmuyorlar. Başka markayada geçmek istemiyorum. Yumurta tavuklarıma tüm yaşamları boyunca etlik yemmi vermeliyim sizce?
Karşıyaka, İzmir

Ara
Abdullah SEMERCİ 07-02-2013, Saat: 08:19 AM   
Fethiye fiyatları ise ;
CP civciv ve etlik piliç yemleri normal satış fiyatları 75 TL ( ben en son 70 TL ye aldım bi dahakinde ne olur bilemem. Aynı satıcıdan 72 ye de aldım 75 e de aldım daha önce. Etlik piliç yetiştiriciliği ve yem talebi azalınca meydan bizim gibi hobicilere kaldı o yüzden biraz daha pazarlık edilebilir kıvama geldi diyebilirim.)
CP yumurta yemi 60 - 65 TL civarında.
Buğday : 1,5 ton buğday aldım kilogramı 65 kuruştan ( şu an hasat zamanı değirmene ve satıcıların eline geçince 1 TL
Mısırı da 60 -70 kuruşa alıyoruz onu da hasat zamanı alırsan tabi.
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez.
Muğla/Fethiye-Seydikemer : 0532 058 9898
Ara
İsa YILDIRIM 07-02-2013, Saat: 10:02 AM   
(07-02-2013, Saat: 07:53 AM)Sami TUNÇKIRAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İsa Bey,
Kafes yemini aslında yumurta yemi diye alıyoruz. Ayrıca yumurta yemi bulundurmuyorlar. Başka markayada geçmek istemiyorum. Yumurta tavuklarıma tüm yaşamları boyunca etlik yemmi vermeliyim sizce?
Sami Bey;
kafes yemi zaten yumurta yemidir. kafes pik, kafes1,kafes2,kafes3 olarak hepsi yumurta yaptığı zamanda verilen yemlerdir. tavuk yemlerinin içinde proteini en düşük yemdir. neden en düşük ? çünkü çiftlik yumurtacı tavuklarının proteine ihtiyaç yok. Bu yemler çiftlikte yaşayan tavuklar için formüle edilmiştir. 0,5 m2 yerde 10 tane yaşıyor. hareket etmeye imkan verilmiyor. Hareket ederek protein ve enerji kullanmasına izin verilmiyor. zorlama tüy dökümü yaptırılarak tüye protein gitmesine izin verilmiyor.büyümesini de tamamladı, yumurtaya başladı. sadece yumurta yapmak ve yaşam payı için protein lazım. yumurta 6 gr protein içerir. birde yaşam payı ekle. 16 proteinli kafes 1 yeminden 100 gram yedimi 16 gram protein alır buda yaşaması ve günde 1,5 yumurta yapması için yeterli. Ticari amaçla yumurta yapıyorsanız böyle yapmak gerek, yumurta 10 kuruşa mal olur, toptan 11 kuruşa satılır. bu da yüzde 10 kar demek. yılda 3 milyon tl eder.
Yumurta yemi verilince çok yumurtluyor diye bu yemin içeriğinin yüksek olduğunu düşünmeyin. Etlik verdiğiniz zaman daha fazla yumurtlar.
Hobi olarak baktığımızda kafes yemleri yada yumurta yemleri bizim işimizi görmez. Etlik yemler daha fazla doğal yeme yakındır, yüzde 70 taneli tahıl içerir. protein 20-23 arasıdır. ben devamlı olarak 23 proteinli civciv başlangıç kullanıyorum. mail adresi bildirirseniz size bir tablo göndereyin inceleyince hangi yeme almanız gerektiğini zaten anlayacaksınız. Yumurta yeminde fazla olan tek şey mermer tozudur. günde 1,7 yumrta yapması için gereklidir. Etlik verdiğiniz zaman tavukların toprak yiyebiliyor olması gerekli. ya da etliğin yanında minerallerden vermeniz gerek. Bizim beslediğimiz tavuklar yumurtada içinde , olsa, süs içinde olsa hareket ettikleri, uçtukalrı, güzel yüylere sahip oldukları için çiftlik yemlerinden daha çok proteine ve daha çok enerji içeren rasyona ihtiyacı vardır.
Unutmayınki devamlı bağlı duran inekle, gezen ineğin besin ihtiyaçları faklıdır. ikisinede aynı yemi versen bağlı olan inek daha fazla süt yapar. Gezen inek yediği besinlerin bir kısmını gezmek için harcar.

(07-02-2013, Saat: 08:19 AM)Abdullah SEMERCİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fethiye fiyatları ise ;
CP civciv ve etlik piliç yemleri normal satış fiyatları 75 TL ( ben en son 70 TL ye aldım bi dahakinde ne olur bilemem. Aynı satıcıdan 72 ye de aldım 75 e de aldım daha önce. Etlik piliç yetiştiriciliği ve yem talebi azalınca meydan bizim gibi hobicilere kaldı o yüzden biraz daha pazarlık edilebilir kıvama geldi diyebilirim.)
CP yumurta yemi 60 - 65 TL civarında.
Buğday : 1,5 ton buğday aldım kilogramı 65 kuruştan ( şu an hasat zamanı değirmene ve satıcıların eline geçince 1 TL
Mısırı da 60 -70 kuruşa alıyoruz onu da hasat zamanı alırsan tabi.

Abdullah bey fiyatlarınız çok iyi. Mısırı fazla , buğdayı az alın. rasyonunuzda her zaman mısır fazla olsun.
Ara
Sami TUNÇKIRAN 07-02-2013, Saat: 12:15 PM   
İsa Bey,
Değerli yorumlarınız için öncelikle çok teşekkür ederim. Biz hobiciler için en önemli konu yemin ulaşılabilir olması. İzmir'de CP ana bayisini buldum, toplamda 2 çeşit yem var. 23 protein yem bulundurmuyorlar. Kargo veya nakliye ilede uğraşmak istemiyorum. Bu nedenle tavsiyeleriniz doğrultusunda bundan böyle etlik olan yeme devam edeceğim. Etlik yem yumurta yemine veya tahıllara göre yaklaşık % 30 daha pahalı, buda sürü çoğaldıkça maliyeti arttırıyor, maliyet açısından başka neler yapılabilir? tavsiyelerinizi almak isterim. Selamlar
Karşıyaka, İzmir

Ara
İsa YILDIRIM 07-02-2013, Saat: 12:38 PM   
(07-02-2013, Saat: 12:15 PM)Sami TUNÇKIRAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İsa Bey,
Değerli yorumlarınız için öncelikle çok teşekkür ederim. Biz hobiciler için en önemli konu yemin ulaşılabilir olması. İzmir'de CP ana bayisini buldum, toplamda 2 çeşit yem var. 23 protein yem bulundurmuyorlar. Kargo veya nakliye ilede uğraşmak istemiyorum. Bu nedenle tavsiyeleriniz doğrultusunda bundan böyle etlik olan yeme devam edeceğim. Etlik yem yumurta yemine veya tahıllara göre yaklaşık % 30 daha pahalı, buda sürü çoğaldıkça maliyeti arttırıyor, maliyet açısından başka neler yapılabilir? tavsiyelerinizi almak isterim. Selamlar
bulduğunuz etlik yemin proteini kaçtır ? 18 protein olan etlik yemde var. onun fiyatı 23 proteine göre daha düşük olması gerekli. fabrikadan alırsanız hepsinin fiyatı ayrıdır. bayiler ne alırsan aynı fiyata verip geçiyor. bu durumda düşük proteinli yem aldığınızda zarar ediyorsunuz.
benden rasyon programını alın. etlik yeme buğday ve mısır karıştırarak maliyeti düşürebilirsiniz. bu karışımı rasyon programında yaparsanız hayvanlara ne verdiğinizi görebilirsiniz. kemalpaşa sütçülerde bizim fabrikamız var. oraya yolunuz düşürse oradanda alabilirsiniz. her türlü yem bulunur. aşağıda konuyu takip ederseniz en ucuz ve en kaliteli rasyonu bulmaya çalışacağız.
http://www.kuluckaclub.com/konu-yem-rasy...6#pid21746
Ara

Türkiye Geneli Yem Fiyatları Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yem Karışımım Burak ARAS 11 7,029 11-25-2016, Saat: 12:28 AM
Son Yorum: Mert Çaylak
  YEM BİTKİLERİ Ahmet ÖDÜBEK 13 13,376 04-24-2016, Saat: 03:02 PM
Son Yorum: Murat Alp
  Kış Yem Karışımı Merve KARA 4 4,181 10-31-2014, Saat: 03:10 PM
Son Yorum: Merve KARA
  SİZCE BU YEM NASIL Ahmet ÖDÜBEK 24 13,381 09-12-2014, Saat: 01:51 PM
Son Yorum: Mustafa SARPKAYA
  yem büyüklüğü İsmail ARIK 14 7,390 04-19-2014, Saat: 03:44 PM
Son Yorum: İsmail ARIK
  Optima yem Hüseyin DESTİ 0 3,208 02-27-2013, Saat: 02:12 PM
Son Yorum: Hüseyin DESTİ
  Canlı Yem Türleri Ve Üretim Teknikleri Ahmet BULUT 0 3,386 12-14-2012, Saat: 12:04 PM
Son Yorum: Ahmet BULUT
  cp yem fiyatları Ahmet BULUT 6 15,704 09-27-2012, Saat: 09:45 AM
Son Yorum: Kadir YAVUZ
  Anaç olacak hayvanlara etlik yem vermek. Hüseyin GÜL 6 5,309 06-28-2012, Saat: 06:46 PM
Son Yorum: Ahmet BULUT

Hızlı Menü: