Konu Bilgileri
Konu: AUSTURALYA'DAN YUMURTA Yazar: Ahmet BULUT
Okunma: 11681 Yorum: 16
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ahmet BULUT 05-11-2012, Saat: 01:27 PM   
Emre Bey şimdi sizin tüm paylaşım yaptığınız yerlerde AUSTRALORP -LIGH SUSSEX- RIR VE FAVORELLES ve daha diğer ırklar tam not aldı herkesin aklını aldı methiyeler dizildi hatta elinde olanlarda yazdı çizdi TÜRKİYEDE böyle yok dendi 441 kere maşşallah bile dendi buraya kadar tamam light sussex rır australorplarınız torunlarınız artık Türkiyede yalnızzzz benim görüp bayıldığım Brahmalarıda dörtle gözle bekliyoruz brahmada da sıkıntı var buralarda

YENİ KAN BRAHMA olsun ve onlarıda gerçek hobicilere ulaştırmasını yapalım inşallah kalite herşeydir kimse kaliteden mahrum kalmasın biz en iyisini yapalım millet sarı bacak light sussexle uğraşmaya devam etsinBig GrinBig GrinBig Grin
Ara
Hüseyin DESTİ 05-11-2012, Saat: 01:33 PM   
birisi brahmamı dedi Big Grin abi aynen brahmaların resimleri felan harika yeni bir kan getirmek lazım uzak su ülkesinden Smile
Gold Laced Barnevelder
Papagan Club
Papagan Club Facebook

Bekçisi Aslan Olanın , Kendisi Kral Olur . . .
Emre OZCICEKCI 05-11-2012, Saat: 01:40 PM   
tabiki Ahmet bey, pasifikde yetisen uzak diyar tavuklarin kanlari oralarda olmadigi icin guzel goruntuler ortaya cikar, buranin tavukculuk federasyonu hayvanlari kilo olarak yuksek tutuyor dev gibi irk yetistirmis oluruz, insallah ben brahmalari temin edebilirsem hemen sizinle paylasicam, hersey vatan icin,
Ara
Emre OZCICEKCI 05-11-2012, Saat: 01:49 PM   
Bugun Turkiye'ye yeni kan temini icin A1 show Australorplarimdan 1 yaş 1,5 yaş ve 2 yaş ustu 15 tane tavugumu damizlik eşleşme kumesine ayirdim, salmadaki goruntulerini sizinle paylasmak istedim, australorplar hakkinda kotu yazilar yazanlari bilgisizce atip tutanlari goruyorum, onlarada ornek olsun bu resimler.

Ara
Hüseyin DESTİ 05-11-2012, Saat: 05:04 PM   
abi sabırsızlıkla bekliyoruz artık bir ben degilim ona göre türkiyede saf austrolorp arayan arkadaş çok
Gold Laced Barnevelder
Papagan Club
Papagan Club Facebook

Bekçisi Aslan Olanın , Kendisi Kral Olur . . .
Ahmet BULUT 05-11-2012, Saat: 06:01 PM   
Kim ne yaparsa yapsın hakkıyla yapsın hayvanlarını neye benzediğini düşünmeden yumurta ilanı veren zihniyeti tekrar burdan kınıyorum ve pof pof zihniyetini
artık bunlar burda GERÇEK HOBİCİ lerin mekanında son bulacak biz kaliteyi gösterdikçe onlarda yokulup gidecekler körler sağırlar birbirini ağırlar
Ara
Mustafa AKGÜN 05-11-2012, Saat: 09:41 PM   
Emre bey horozların yelelerinde azda olsa kahverengi tüyler olması normalmi australorplarda.Sizin (australorp severler) konusunda yakın çekim bir horozun yelelerindede sanki hafif kahverengi tüyler mevcut.yoksa ışık yansımasımıdır.
ne ekersen onu biçersin.
Ara
Emre OZCICEKCI 05-14-2012, Saat: 03:20 PM   
Selamlar Mustafa Bey tavuklarimin yumurtalarini kullanmadigim zaman genelde hepsi bir arada geziyor, resimleri toplu cekiyorum araya baska irklarda karismis olabilir resimlerde, horozlarda kirma kan tutmuyorum elimde, biraz buyudulermi kesiyorum, kirma tavuk olursa hediye ediyorum, gurk anne australorp&rhode kirma tavuk var elimde 4 tane yazin onlari yatici olarak kullandim gurk ozellikleri cok iyiydi onun harici kirma tavuk beslemiyorum, yem cok gidiyor yer sorun oluyor, mumkun oldugunca ana irklara bakiyorum, ilkbaharda tavuk sayisi 150 yi geciyor hemen dagitmaya basliyorum,

Ara
Mustafa AKGÜN 05-14-2012, Saat: 11:09 PM   
teşekkürler Emre bey anladım.
ne ekersen onu biçersin.
Ara
Ahmet BULUT 05-21-2012, Saat: 12:57 AM   
Emre bey brahma çalışmaları nasıl gidiyor dark gold ve light tiplerini merakla bekliyorum almanya kanalı fiyasko çıktı güney amerika ülkeleri muazzam güzel tam yeri ama üreticiler alışık değil ingiltere denedik çıkım aldık ancak ebay olduğu için soru işaretleri var hemen çıkım aldık diye bu resimler artık Türkiyede demem çünkü süreç çok uzun en az 2 sene onun için kala kala size kaldıkSmile
Ara
A.Ümit GÜNENDİ 05-21-2012, Saat: 02:32 AM   
Merhabalar,

Benim Kümesimdeki mevcut olanlar(Safkan olduklarını kesinlikle düşünmüyorum. Ama safkan diye satanlardan aldığım yumurtalardan elde ettiğim çıkımlar.???) Australorp - Sussex - Brahma, yetiştirmişken gerçek anlamda safkan yetiştirmek isterim ama safkanı bulmak gerçekden zor. Herkes elindeki cins için safkan diye piyasaya çıkmış bolca yumurta satıyor. Satış yapılan sitelerde gerçek anlamda safkan satanlar mutlaka mevcuttur ama bunlarıda iyi araştırıp bulmak gerekiyor.
Yetiştirdiğim mevcut Australorp ve Sussexleri yok sayıp, en sevdiğim iki cins olan bu iki cins yumurtası için Ahmet BULUT bey ve Emre OZCICEKCI beyden yardım bekliyorum. Safkan cinslerin ülkemizde artması konusundaki çalışmalarınız diğer forumlardaki çabalarınızı sürekli okuyordum. Bende Safkan için gerekli çabayı sarf eden bir hobici olarak yardımlarınızı bekliyorum.
Ara
Ahmet BULUT 05-21-2012, Saat: 10:44 AM   
merhaba
ümit bey light sussex konusunda evet çok denemelerim var çalışmalarım son hızla devam etmekte

piyasada alıcılardan bana günde en az 7-8 telefon geliyor light sussex hakkında ilk soru ahmet bey ben beyaz bacak istiyorum

yahu dur hele diyorum beyaz bacak zaten olacak eyvallah ancak beyaz bacakla iş bitiyormu bana hayvanı seceresini sormadan bacağını soruyorlar yok diyorum olursa ilan verrim

biliyorlar mı bilmiyorlar mı bilemem ama sarı bacaklı hayvanı alsam eşlesem ortaya beyaz çıkıyor ve satsam bu adamlara alsana beyaz bacak desem kimsenin ruhu duymaz bu ilerki nesilde anca çıkar ve ben sağ o selamet yolumuza devam ederiz ama YUKARDA ALLAH var ondan nasıl kaçılır ve bunu yapan PARAGÖZLER adınada YENİKAN diyerek milleti kandırma derdinde elinde ise yurtdışından çıkan saf olanları satmamakla ısrarla bozuk hayvanı satmak için yoğun uğraşlar verilmekte bozuk olana YENİKAN dedin safa ne diyecek acaba merak ediyorum yanlarınada kendi kafasında 3-5 zihniyet pof pof zihniyeti aldımı ver elini millete yalan yanlış hayvan satmaya devam

bu light sussex in Türkiyedeki şuan yüzü austurolorp konusunuda işin uzmanı anavatanındaki kişi emre beye bırakıyorum
Ara
Mustafa AKGÜN 05-22-2012, Saat: 08:33 PM   
Geçmiş zamanda australorp yumurtası aradım muğladan meşhuuur australorpcu bir ağbimizden yumurta aldım hayvanlar 5 aylık olunca horoz komple kızıl renge döndü karşı tarafı hiç aramadım bile saldım köy tavuklarımın içine karışıp gittiler.insan elinde orjinal ırk olmadığını bildiği halde bu saftır deyipte yumurtalarını satışa sunuyorsa, bu kişi para için herşeye yapabilir anlamına gelir.
ne ekersen onu biçersin.
Ara
Ahmet BULUT 05-23-2012, Saat: 12:04 AM   
mustafa bey siz aramayın ben aramayım o da satmaya devam etsin hata suç o orjinal ve saf olmayan hayvanları satanda degil onu desifre etmeyip kader veya Allahından bulsun diyen varsa suc onundur sahsen ben bir dolandiriciyi savciliga basvuru yaparak savciliga verdim birde light sussex satan kisiyi hayvanlarinin bozuk oldugunu ispat ederek para iadesi yapmasini sagladim yazilari bende kabul etti ve hayvaninı arastiracagini bulacagini ve hatta labaratuarda inceleteceginin sozunu verdi helallestik olayi kapattik

Emre beyde bilir bu konuyu burda amac elli yuz lirayi almak degil geri burda amacım sizin gibi gercek hobicilerin duygulari ile oynama emekleri ile oynama hayalleri ile oynama para kazanacan diye milleti kandirma bu mesaji vermekti bu mesaji herkes verirse mesaj alinir verilmez ise devam eder sizin gibi yenileri eklenir ortalıkta bozuk hayvandan geçilmez
Ara
A.Ümit GÜNENDİ 05-23-2012, Saat: 02:28 AM   
(05-22-2012, Saat: 08:33 PM)Mustafa AKGÜN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş zamanda australorp yumurtası aradım muğladan meşhuuur australorpcu bir ağbimizden yumurta aldım hayvanlar 5 aylık olunca horoz komple kızıl renge döndü karşı tarafı hiç aramadım bile saldım köy tavuklarımın içine karışıp gittiler.insan elinde orjinal ırk olmadığını bildiği halde bu saftır deyipte yumurtalarını satışa sunuyorsa, bu kişi para için herşeye yapabilir anlamına gelir.

Mustafa bey, Bahsettiğiniz meşhurrr şahısdan bende yumurta aldım, önceki yazımda belirtmiştim, safkan olduklarına kesinlikle inanmıyorum diye, daha bendekiler 2,5 aylıklar ama kesinlikle saf olduklarına inanmıyorum, sizinkiler gibi 5 aylık olunca bakalım bendekilerinde rengi değişecekmi. Satış yapılan sitelerde herkes bendeki safkan yumurta diye satış ilanı verip duruyor. Bu işe gönül vermiş olanlarda hala safkanı elde etmek için çırpınıp duruyor. Benim iki favori cinsim var. Australorp ve Sussex, kısmet olurda Ahmet bey yumurta satışına başlarsa, safkan Sussex'e sahip olabileceğimi düşünüyorum. Australorplar konusunda'da Emre beyin yardımlarını bekliyeceğim.
Ara
Mustafa AKGÜN 05-23-2012, Saat: 09:25 AM   
Ümit bey hata birazda bizde ,mesela ben bu kişiye telefon bile açmadım.bu kişi ile aynı sitedeyiz orada bile yazmadım bunu.Ama genelde herkes biliyor.ilk kez alanlar benim gibi acemi iken satın alıyorlar işte.
ne ekersen onu biçersin.
Ara
A.Ümit GÜNENDİ 05-25-2012, Saat: 02:02 AM   
Mustafa bey, elbetteki bizimde hatamız var. Ama yapacak birşey yok, yurtdışından getirtme imkanları kısıtlı, getirten arkadaşlarında elde ettikleri çıkımlar, yazılanları okuyunca çok düşük olduğunu görüyoruz. Böyle oluncada ister istemez yurt içindeki satıcıları araştırmaya çalışıyoruz ama gelde karar ver kimin gerçek safkanı sattığına??? satış sitelerinde malumunuzdur herkes safkan diye satış yapıyor. Araştırdıkca kimlerin safkana sahip olduklarını zamanla öğreniyoruz bu zaman içinde de satış sitelerinden şansımızı deneyip alışveriş yapıyoruz. Ama aldıklarımızın gerçekden safkan oldukları konusunda hiçbir zaman emin olma şansımız olmuyor.
Sussex konusunda Ahmet bey'den, Australorp konusunda da Emre bey'in zamanı geldiğinde paylaşımlarını yapmalarınıda kendi şahsıma 4 gözle bekliyorum. İşte ozaman gerçek safkanlara sahip olabileceğim diye düşünüyorum.
Ara

AUSTURALYA'DAN YUMURTA Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Australorp yumurtası Austuralya'dan Ahmet BULUT 28 15,619 01-05-2013, Saat: 12:20 AM
Son Yorum: Orçun KESKİN

Hızlı Menü: